7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saçlar arasında ki fark nedir ?

Hybrid View

Saçlar arasında ki fark nedir ?

Arkadaşlar hocalarım aşşağıda gönderdiğim saçları dikkatli incelerseniz alından itibaren başlangıçta saçlar seyrek tel tel başlıyor sonra yoğunlaşıyor bazı insanlarda ise saçlar direk sık olarak net bi çizgi ile başlıyor bunun sebebi nedir ? Özellikle ilk resimlerde gördüğünüz coster waldau nun saçları adam 60 yaşına gelcek neredeyse çocukluğundan beri saçları o şekilde neden böyle ?

Neden bazı insanların saç başlangıcı çalı gibi bazılarınki tel tel. Misal bu resimlere baktığınızda saç durumları hakkında ne düşünüyorsunuz bu kişilerin ? Ben şu öndeki seyreklik mevzusunu çözemedim normal bişey mi yoksa kötü bişi mi anlıyamadım ?

[IMG]https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/enhanced/webdr05/2013/7/1/16/enhanced-buzz-orig-25958-1372708980-33.jpg?downsize=715:*&output-format=auto&output-quality=auto[/IMG]

Banned
    Kimi insan hep seyrek saçlıdır; ancak hiçbir zaman saç yoğunluğunda değişiklik olmaz. Kimisinin şakak anatomik olarak açıktır, kimisinin saç alnında çıkar herkeste durum farklı... Bunu şu şekilde ifade edebiliriz. Herkesin kulakları var; ancak kiminin küçücük kimininki büyük, kepçe vs.

Hocam ben bu forumda resim attım kimi insan saçların harika dedi kimisi önlerde seyrelme var kellik başlangıcı dedi ben üstüne basa basa 30 yaşında olduğumu söyledim. Benim saçlarımın yapısı nikolaj coster waldau ile birebir aynı yan yana koyduğunuzda renginden tutun şakak yapısına ön taraftaki garip seyrekliğe kadar tıpatıp aynı. misal benim sağ şakağım sol şakağıma göre daha öndedir nikolaj da da öyle. Forumda sorulduğunda herkesin dediği bi şakak yukardaysa bi süre sonra öbürü de aynı şekli alır diyorlar ama bu adamın da benim de yıllardır şakaklarımız biri yukarda biri aşşağıda.

İlerde dökülebilir mi saçlarım bilmiyorum önlerim aynı en üstteki resimdekiler gibi ha döküldü ha dökülcek diyorsun ama 10 yıldır aynı saçlar var orda minik minikte yüzlerce tüy var o saçlarımın arasında şakaklarımda da öyle hiç görünmüyor.
    Forumda şöyle bir yanılgı var yaşlanma ile erkek tipi dökülmeyi hemen karıştırıyor kişiler ve insanları buhrana sokabiliyorlar. Halbuki erkeklerin %5 lik kısımında şakaklar ve saç çizgisi yıllarca gerilemeden sabit kalır dünya üstünde ki erkeklerin %95 inin çocukluk çizgisinden 1-2 cm daha yukarı çekilmesi normal birşeydir saçlarının. Ama bununla ilgili hiçbir başlık yok forumda saçları geri çekilen insanlar hemen ben kel oluyorum diyor ve ilaçlara falan sarılıyor halbuki öyle bir durum olmayabilir.

Benim babamın da saçları tıpatıp böyle benim şuan saç çizgim onun saçlarının biraz daha ilerisinde ama benim saçlarımda geriye doğru çekilecek tıpatıp aynı şekilde ilerliyor saçlarımız. Bu en üstteki adamın yani coster waldau nun saçlarına düzülen methiyelerin haddi hesabı yok gq türkiyede yılın erkeği seçildi özel röportaj yapıldı saçlarıyla ilgili aynı şekilde ben forumda başlık açtım erkek tipi dökülme başlamış dendi. çok garip

Herkesin kıl köküne göre kestirmesine göre değişebilir. Tabi ana etkeni kıl köküdür.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim dedemin sadece hafif beyazları vardı. Saç çizgisi ergenliğe girmemiş bir çocukla aynı durumdaydı. Artvinin yamaçlarında ömrü geçmiş, doğal beslenmiş bir insandı. Babam şehire gelip kel kaldı. Beslenme alışkanlıkları bile çok şeyi değiştiriyor.

genetik miras

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu insanlar muazzam besleniyor. Ben spora başladım ve yemeğimi, yağımı, tuzumu vs. tartarak yemeye başlayınca cilt kaliteim 10 level atladı. Bu adamlar en iyi check-up sistemleriyle sağlığını takip edip en muazzam şekilde besleniyorlar.

Eksik mineral ve vitaminleri yok, insülin dengeleri muazzam, stres faktörü yok, bu tür adamların durumuyla bizler kendimize yol haritası çıkaramayız.