Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: b12-çinko-biotin hapı aynı anda fazla gelir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajı onaylanmayn arkadaş olursa özelden hatırlatabilirsiniz arkadaşlar,kasti bir şey yok bazen postların üstüste yığılmasından dolayı gözden kaçabiliyor.
    Benim mesajım da onaylanmadı sanırım nasıl bir moderatörlüktür bu istifa ediyorum josef adlı üyeye uyarı mesajı yazmıştım ama sonradan siz de farkedip uyarmışsınız cemil hocam eyvallah

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melinda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multivitamin ile ilgili konu olduğu için sorumu buraya mı sormam uygun olur bilemiyorum.
    Soygar Female Multivitamin hapını kullanıyorum. İçeriğini aşağıda yazıyorum. Bunları kullanmam Yeterlimi acaba?
    Bide doktor Demir ilacı vermişti. Hem Demir hemde soygar female kullanmam uygun mu? Soygarın içinde Demirde var çünkü. yorum ve desteğinizi bekliyorum. ALLAH razı olsun.

Her tablette

A Vitamini (doğal beta karoten) 5,000 IU

C Vitamini (l- askorbik asit, niasinamid askorbat) 133,33 mg

D Vitamini (ergokalsiferol) 133,33 IU

E Vitamini (d-alfa tokoferil süksinat) 133,33 IU

K Vitamini (fitonadion) 6,66 mcg

Tiamin (tiamin mononitrat) 16,67 mg

Riboflavin 16,67 mg

Niasin (niasinamid askorbat, niasin) 20 mg

B6 Vitamini (pridoksin HCl) 16,67 mg

Folik asit 266,67 mcg

B12 Vitamini (kobalamin) 66,67 mcg

Biotin (d-biotin) 100 mcg

Pantotenik asit (d-Ca pantotenat) 26,67 mg

Kalsiyum (kalsiyum karbonat, glisinat, sitrat) 133,33 mg

Demir (demir bisglisinat) 6 mg

İyot (potasyum iyodür) 50 mcg

Magnezyum (magnezyum oksit, glisinat, sitrat)133,33 mg

çinko (glisinat, histidinat) 10 mg

Selenyum (l-selenometionin) 66,67 mcg

Bakır (bakır glisinat)0,5 mg

Manganez (manganez glisinat)0,67 mg

Krom (krom nikotinoglisinat)66,67 mcg

Molibden (molibden glisinat)16,67 mcg

Sodyum 8,33 mg

Potasyum (potasyum glisinat kompleksi)33 mg

Turunçgil bioflavonoidleri33,33 mg

Kolin (kolin bitartarat)33,33 mg

İnositol 33,33 mg

Pantetin 2,33 mg

Kokarboksilaz 2 mg

Pridoksal-5-fosfat 2 mg

Riboflavin-5-fosfat 2 mg

Boron (boron glisinat kompleksi) 166,67 mcg

Dong Quai kök ekstresi (4:1) 8,33 mg

Uva-Ursi yaprak ekstresi (4:1) 8,33 mg

Hayıt meyve ekstresi (4:1)8,33 mg

Standardize Amerikan Ginsengi ekstresi 8,33 mg

Milk Thistle ekstresi (4:1) 8,33 mg

Black Cohosh kök ekstresi (4:1) 8,33 mg

Standardize soya izoflavonları ekstresi 8,33 mg

Karotenoid karışımı 57,33 mcg
    Bu tür vitamin takviyeleri alırken dikkatli olmak lazım zaten çoğu vitamini doğal yollarla dengeli bir şekilde alıyoruz. Herhangi bir vitaminin artması da eksilmesi kadar zararlı olabiliyor. Genel vitamin testlerine baktırıp sadece eksik olanı dengeleme adına böyle bir yol izlemek daha mantıklı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim mesajım da onaylanmadı sanırım nasıl bir moderatörlüktür bu istifa ediyorum josef adlı üyeye uyarı mesajı yazmıştım ama sonradan siz de farkedip uyarmışsınız cemil hocam eyvallah
    Uyarı mesajınız gelmedi hocam açıkçası.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı burak6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben solgarın parasını vermeye razıydın 5000 biotinin ama gittiğim yerlerde farklı farklı cevap verdiler. birisi gümrükte sıkıntı var galiba, depolarda yok diyor. birisi 5000 yok 1000 var bizde zaten 5000 olanını bakanlık yasakladı galiba falan filan dedi
    niye yasaklasın ki bakanlık ne alaka, adam sizce salladımı elinde yok diye?

anlamadım neden yok diyorlar. sonra siteden şehrimde solgar bayiliklerini buldum ve oralara bakacağım yarın inş bakalım nolacak

eğer solgar 5000 biotini bulamassam, hp biotin 5mg alacam sanırım ama nedense çok güvenemedim buna bilmiyorum

solgar 5mg pahalıyken, bu hp biotin 5mg niye daha ucuz?
    Boşa para vermek istiyorsanız durmayın arayın İsmi var + kar markajı eczaneler için tatlı+mümessilleri çok fazla. Aynı şey dg farma minoxil forte içinde geçerli 1 kutu minoxa 55 lira verenin aklından şüphe etmek lazım.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben okumuştum muzdarip hocam o mesajınızı hatırlıyorum, ama şimdi göremiyorum,bu durumda agaya sormak lazım .
    Konu Kazakcemil tarafından (04.10.2017 Saat 06:06 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    VİTB12 505 201/ 914 pg/ml yazıyor.
    hidroksi Vitamin D 25,18 eksiklik -<20 yeterlilik 30-100 demiş
    başka değerlerde var ama hepsii yazamadım. demir ne demek onu yazayım..

soygarı saç için değil daha önceden almıştım. yorgunluk halsizlik için.
    bide çok iyi beslenemiyorum. yemek yemeye üşenen biriyim açıkçası. bu vitamin bana iyi geliyor.
    ben en iyisi bir daha kan değerlerime baktırayım.
    cevap veren herekse teşekkürler. Konuyu işgal ettiysem kusura bakmayın. Yeni konu açıp siteyi işgal etmek istemedim.

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşa para vermek istiyorsanız durmayın arayın İsmi var + kar markajı eczaneler için tatlı+mümessilleri çok fazla. Aynı şey dg farma minoxil forte içinde geçerli 1 kutu minoxa 55 lira verenin aklından şüphe etmek lazım.
    parası fazla diyorsun sana katılıyorum

ama boşa veriyosun derken katılmıyorum. kadınlar forumuda olmak üzere birçok forumda bu ürünlerin hakkında konuşulan yazılan yalan olamaz. reklamcı olsalar belli olur ama hepsi forum üyeleri

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı burak6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parası fazla diyorsun sana katılıyorum

ama boşa veriyosun derken katılmıyorum. kadınlar forumuda olmak üzere birçok forumda bu ürünlerin hakkında konuşulan yazılan yalan olamaz. reklamcı olsalar belli olur ama hepsi forum üyeleri
    Ben Solgar etkisiz demiyorum beni yanlış anlamışsınız. Boşa para vermek derken solgar etkisi olmayacak anlamında değil aynı etkiyi daha ucuza almak varken daha fazla verilen para anlamında söyledim. Bakın farmakolojide ''eşdeğer'' diye bir tabir vardır. Yani ilaçların etkin maddesi dozajı aynıdır ama üzerinde yazan marka farklıdır. Şimdi örneğin 5mg biotin a markasında b markasında c markasında da 5mg'dır etkin madde aynı eczaneler tarafından birbirinin yerine verilebilir. Şimdi 100'lü 5mg HP Biotin 24 liraya alınabilirken neden gidip 60'lı 5mg Solgar Biotin 60 küsür lira veresiniz demek istediğim bu. Tabi almak isteyen alsın ben sadece bazen görüyorum maddi durumdan dolayı tedaviyi eksik uyguladığını belirten arkadaşlar var onlara yardımcı olmak için belirttim yoksa isteyen gitsin alsın. O aradaki farka destek tedaviler uygulanabilir hatta desteği bırakın o fiyat farkına ana tedavi bile uygulanabilir seti-ru vs. Ama neyse siz solgar almak istiyorsanız alın herkesin kendi düşüncesi. Avrupa'da tanıdığı olan varsa 250'li 10mg biotin 15-20euro arası oradan alsın.

Yeni Üye
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Solgar etkisiz demiyorum beni yanlış anlamışsınız. Boşa para vermek derken solgar etkisi olmayacak anlamında değil aynı etkiyi daha ucuza almak varken daha fazla verilen para anlamında söyledim. Bakın farmakolojide ''eşdeğer'' diye bir tabir vardır. Yani ilaçların etkin maddesi dozajı aynıdır ama üzerinde yazan marka farklıdır. Şimdi örneğin 5mg biotin a markasında b markasında c markasında da 5mg'dır etkin madde aynı eczaneler tarafından birbirinin yerine verilebilir. Şimdi 100'lü 5mg HP Biotin 24 liraya alınabilirken neden gidip 60'lı 5mg Solgar Biotin 60 küsür lira veresiniz demek istediğim bu. Tabi almak isteyen alsın ben sadece bazen görüyorum maddi durumdan dolayı tedaviyi eksik uyguladığını belirten arkadaşlar var onlara yardımcı olmak için belirttim yoksa isteyen gitsin alsın. O aradaki farka destek tedaviler uygulanabilir hatta desteği bırakın o fiyat farkına ana tedavi bile uygulanabilir seti-ru vs. Ama neyse siz solgar almak istiyorsanız alın herkesin kendi düşüncesi. Avrupa'da tanıdığı olan varsa 250'li 10mg biotin 15-20euro arası oradan alsın.
    15-20 euro zaten 20* 4,20 = 84 TL türkiye de hemen hemen bu fiyat değil mi zaten.

@ozan35 evet biliyorum daha uygun fiyata şeyler var hp biotin falan ama ben bu diyet dönemimde 6-7 ay kullanmak istediğim için en az, bu yüzden en iyi markayı almak istedim. Seti-Ru falan kullanmaya ihtiyacım yok şuanda saç durumumda bu yüzden onları kullananlar evet vitaminler için daha uygun şeylere bakabilir. Bide solgar-hp biotin ile bir yazı okudum yani bir üye yazmış, onun mesajı sonundada solgar tercihim de etkili oldu

Çarşıdan geldim ve solgar biotin ve çinkoyu aldım. Ama son araştırmalarımda 5000 biotinin gereksiz olduğunu anladım(çoğu idrarla atılıyomuş vücuttan) bu yüzden Solgar 1000 biotin aldım
    Çinko da ise zinco düşünüyodum ama biraz araştırmam ve joker arkadaşın yorumuyla solgar çinko picolinate 22 mg aldım

aldığım şeyler keşke avrupadaki fiyatlarla aynı olsaydı ama yapacak birşey yok. herkese teşekkürler

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon