9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saç ve Kaş Dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç ve Kaş Dökülmesi

Herkese merhabalar, aylardır saçlarım ve kaşlarım aşırı dökülüyor, her elimi attıığımda elime 3-4 tel saç geliyor sanki çürük gibi ayrıca her elimi attığımda 4 tel kaş kesin geliyor ve artık saçım da kaşım da ince ve kısa çıkmaya başladı sanırım anagen periyodu kısalıyor, doktora gidemiyorum yoğunluktan dolayı sebebi ne olabilir yazabilir misiniz acaba ?

tedavinde neler kullandın ve neler kullanıyosun bence belirt ona göre bilgili kişiler yardım etsin

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaş incedir hocam saça hiç benzemez o herkeste olur ama vitamin eksikliğiniz felanda olabilir
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç ve kaş dökülmesi ayrı degerlendirilir cünkü kaslardaki kıllar dhtye hassas degil döküldümü kellik olusmuyor yenisi cıkıyor ama saçta androgenetik dokulmeniz varsa yavastan gider saclar ikisinin beraber dökülmesi tiroidal hastalık sedef egzama seboreik dermatit vitamin eksiklikleri trikotillomani(kıl yoluklama) gibi sebeplerden olabilir bir doktora görün muayene ol

Alıntı burak6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedavinde neler kullandın ve neler kullanıyosun bence belirt ona göre bilgili kişiler yardım etsin
    Çok şükür androjenik alopesi yok ama ikisi birden dökülünce alopecia areatadan falan şuphelendim ya da telojen effluviumdan

Yeni Üye
    Aynu durum bende de var saç sakal kaş bütün vücuttaki kıllarımı ellemeye gelmiyor hemen dökülüyor elimi ıslatıp kıllı yüzeylerde dolaştırdığım da elim kıl doluyor köklerde beyaz. saçlar iyice seyrekleşti sakalda öyle hala durmadı 8 aydır devam ediyor. bütün testleri yaptırdım hormon tiroit vitamin vs hiç bir şey yok. hatta cerrahpaşa da profesör doktora gittim yine testlerde bir şey yok bi karışım verdi saç için onu kullancam bir daha gittiğimde saçlı deriden patoloji isticem. şöyle bir şey araştırmam sonucu buldum stresten dolayı vücut kendi hücrelerine saldırabiliyor bu sebep olabiliyormuş ki bende başlamadan önce 2 ay stresli dönemim oldu. tedavisini bulamadım kortizon içeren şeylerin faydası varmış ama emin olmadan denemek istemiyorum. aynı sorunu yaşıyoruz birbirimizi bilgilendirelim tabi istersen.

Alıntı CelalB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynu durum bende de var saç sakal kaş bütün vücuttaki kıllarımı ellemeye gelmiyor hemen dökülüyor elimi ıslatıp kıllı yüzeylerde dolaştırdığım da elim kıl doluyor köklerde beyaz. saçlar iyice seyrekleşti sakalda öyle hala durmadı 8 aydır devam ediyor. bütün testleri yaptırdım hormon tiroit vitamin vs hiç bir şey yok. hatta cerrahpaşa da profesör doktora gittim yine testlerde bir şey yok bi karışım verdi saç için onu kullancam bir daha gittiğimde saçlı deriden patoloji isticem. şöyle bir şey araştırmam sonucu buldum stresten dolayı vücut kendi hücrelerine saldırabiliyor bu sebep olabiliyormuş ki bende başlamadan önce 2 ay stresli dönemim oldu. tedavisini bulamadım kortizon içeren şeylerin faydası varmış ama emin olmadan denemek istemiyorum. aynı sorunu yaşıyoruz birbirimizi bilgilendirelim tabi istersen.

Dostum selam,
    Saç ve kaş dökülmesi bende de var. Benim kolumda ve bacağımda hiç kıl çıkmadı hala anlamıyorum benim vücut neden kıl sevmiyor, dayanıksız?
    Neyse ben de hem genetik dökülme, hem saçkıran vardı
    Yılın belirli zamanlarında kaşlarım TAMAMEN dökülür, saçlarım seyrelir ve saçkıranlar oluşur. Kulak üstü ve ense bölgemin %50 döküldü şakaklarım açık yani ekim şansıda yok bana : (

Senin duruma gelince, ben kortizon hapı kullandım 8 ay kaşlarım tamamen çıktı ve eskisinden daha gür, köseydim hiç sakalım yoktu sakalım çıktı bayağı..
    12 tane saçkıran vardı 2 tane kaldı.

Stresli yaşayan ve takıntılı insanım sanırım bağışıklık sistemi çöküp saç,kıl hücrelerimize saldırıyor tek tedavi kortizon.

Alıntı Sackolik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum selam,
    Saç ve kaş dökülmesi bende de var. Benim kolumda ve bacağımda hiç kıl çıkmadı hala anlamıyorum benim vücut neden kıl sevmiyor, dayanıksız?
    Neyse ben de hem genetik dökülme, hem saçkıran vardı
    Yılın belirli zamanlarında kaşlarım TAMAMEN dökülür, saçlarım seyrelir ve saçkıranlar oluşur. Kulak üstü ve ense bölgemin %50 döküldü şakaklarım açık yani ekim şansıda yok bana : (

Senin duruma gelince, ben kortizon hapı kullandım 8 ay kaşlarım tamamen çıktı ve eskisinden daha gür, köseydim hiç sakalım yoktu sakalım çıktı bayağı..
    12 tane saçkıran vardı 2 tane kaldı.

Stresli yaşayan ve takıntılı insanım sanırım bağışıklık sistemi çöküp saç,kıl hücrelerimize saldırıyor tek tedavi kortizon.
    Hocam kortizon bağırsağı böbreği falan mahvediyormuş, kullanmak istemiyorum bende çok bir seyreklik oluşmadı yine de sürekli dökülüyor

Yeni Üye
    Dostum dökülme devam ederse mecbur kullancam gibi gözüküyor. kortizon hapının bir yan etkisi oldu mu sende ve özelden hapın isimini ve kaç günde bir kullandığını yazabilirmisin rica etsem. Hapı hala kullanıyormusun ya da kullanmayı bıraktıktan sonra dökülme tekrar başlatımı yardımcı olurmusun