Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: loser32 Hikayem ve Tedavi sürecim

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaptan12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testo sanki bu yaşlarda en az 6 olmalı. Sakalın falan ne durumda.
    6 fazla hocam bir arkadaşımda hormon testi yaptırmıştı total testosu benimkisinden düşüktü yani 3.90 falandı.Bıyıklarım baya gür,sakallarımda olan yerler gür ama yanaklar seyrek.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Ben anlamadım senin ön saç çizgin neredeyse kusursuza yakın şakaklar ve saç yoğunluğuda öyle sadece kafanda 2 adet gamze var senin o saç dökülmesine benzemiyor. Saçları 1-2 cm geri giden hafiften seyrelen herkes burda kendini kel olacak sanıyor. Ben 30 yaşındayım 20 yaşında şakaklarım yukarı çıktı hiç umursamadım şuan 20 yaşındayki saçlı halim neyse şuanda da o durumdayım kel falan değilim. Çoğu yaşıtıma göre de saçlarım gür hele saçlarımı uzattığımda deli gibi kabarıyor. Ama düz saçlı olduğum için çokta gür görünmüyor bide kumral olduğum için.

Benim çevremde 40-50 yaşlarında çok fazla kişi var çok fazla şoför tanıdığım var belki binlerce saçlarına dikkat ediyorum çoğunun şakaklar çekik saçlarda çok yoğun değil normal adamlar hiçbir tedavi uygulamadan bu hale gelmişler gayette iyi duruyor saçları yaşına yakışır duruyor. 2 adet saçı dökülen soluğu burda alıyor ama özellikle 18 yaşındakilerde görüyorum saçlarında hiçbir seyreklik olmadan agresif tedavilere girişiyor.
    Benim saçlarımın ön çizgisi saçımın yapısı babamı saçıyla tıpatıp aynı sadece ön çizgim onunkinden seyrek çünkü benim ön saç çizgim ondan daha uzun ve onun saçları daha bir sert.Sebebi ise zamanla her erkekte normaldir saçların 10 yılda bir %10 luk gürlüğünü kaybetmesi ve yavaş yavaş ön saç çizgisinin geriye gitmesi bilin bakalım buna ne deniyor "YAŞLANMA " onun saçlarının benim saçlarımdan daha sert olmasının sebebi ise saçları zamanla siyahlamış sonra beyazlamış beyaz saçlar genellikle normal renkli saçlara daha göre daha kalın olur ve kolay kolay dökülmezler.

Şakak çizginiz çok ciddi şekilde çekilmedikçe tepe noktanız seyrelmedikçe özellikle günlük dökülen saç sayınız ciddi bir rakam da değilse çokta ciddiye almayın bunu. Normal şekilde yaşlanırsınız zaten 45-50 den sonra saçınız olsa ne olur olmasa ne olur.

Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım senin ön saç çizgin neredeyse kusursuza yakın şakaklar ve saç yoğunluğuda öyle sadece kafanda 2 adet gamze var senin o saç dökülmesine benzemiyor. Saçları 1-2 cm geri giden hafiften seyrelen herkes burda kendini kel olacak sanıyor. Ben 30 yaşındayım 20 yaşında şakaklarım yukarı çıktı hiç umursamadım şuan 20 yaşındayki saçlı halim neyse şuanda da o durumdayım kel falan değilim. Çoğu yaşıtıma göre de saçlarım gür hele saçlarımı uzattığımda deli gibi kabarıyor. Ama düz saçlı olduğum için çokta gür görünmüyor bide kumral olduğum için.

Benim çevremde 40-50 yaşlarında çok fazla kişi var çok fazla şoför tanıdığım var belki binlerce saçlarına dikkat ediyorum çoğunun şakaklar çekik saçlarda çok yoğun değil normal adamlar hiçbir tedavi uygulamadan bu hale gelmişler gayette iyi duruyor saçları yaşına yakışır duruyor. 2 adet saçı dökülen soluğu burda alıyor ama özellikle 18 yaşındakilerde görüyorum saçlarında hiçbir seyreklik olmadan agresif tedavilere girişiyor.
    Benim saçlarımın ön çizgisi saçımın yapısı babamı saçıyla tıpatıp aynı sadece ön çizgim onunkinden seyrek çünkü benim ön saç çizgim ondan daha uzun ve onun saçları daha bir sert.Sebebi ise zamanla her erkekte normaldir saçların 10 yılda bir %10 luk gürlüğünü kaybetmesi ve yavaş yavaş ön saç çizgisinin geriye gitmesi bilin bakalım buna ne deniyor "YAŞLANMA " onun saçlarının benim saçlarımdan daha sert olmasının sebebi ise saçları zamanla siyahlamış sonra beyazlamış beyaz saçlar genellikle normal renkli saçlara daha göre daha kalın olur ve kolay kolay dökülmezler.

Şakak çizginiz çok ciddi şekilde çekilmedikçe tepe noktanız seyrelmedikçe özellikle günlük dökülen saç sayınız ciddi bir rakam da değilse çokta ciddiye almayın bunu. Normal şekilde yaşlanırsınız zaten 45-50 den sonra saçınız olsa ne olur olmasa ne olur.
    eğer sadece ön çizgim gitseydi sorun etmezdim ektirir geçerdim.Ama her yerden seyreliyor hocam üstlerde çok seyreldi.
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

2 aydır 1 mg finasteride kullanıyorum.Destek olarakta imzamdaki vitamin-mineralleri kullanıyorum.Saça etki konusunda dökülmem stabil çok bir dökülmem yok 15-20 tel falan finasteride kullandığım dönem içerisinde agresif bir dökülmem olmadı.Görüntüdede gözle görülür bir değişiklik istemedim.Etki durumu stabil yani tam anlayabilmiş değilim.Yan etki durumuna gelirsek ilk hafta çok ama çok nadir belki 2-3 defa olmuştur çok hafif , acı vermeyen bir testis sızısı oldu onun dışında hiç bir yan etki görmedim.Her ay güncelleyeceğim konuyu.Malesef oral ilaç kullanıpta yan etki görenler geliyor sadece siteye.Ben kendi tecrübelerimi burda aktaracağım.
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hard line daki ZMA oranları yeterli mi hocam araştırma sonucu mu karar verdiniz bu markaya yoksa öylesine mi?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hard line daki ZMA oranları yeterli mi hocam araştırma sonucu mu karar verdiniz bu markaya yoksa öylesine mi?
    3 kapsülde 14 mg çinko var 235 mg magnezyum ve 7 mg b6 var.İsterseniz 4 veya 5 kapsülde kullanabilirsiniz günlük.Fiyatı uygun diye seçtim , fiyatına göre içeriği iyi.Eczanelerde satılan zinc 1 tabletinde 50 mg var buda günlük çinko dozu için biraz fazla ve ben ayriyetten magnezyumda istiyordum.
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Hocam 2 haftada bir durumunuzu güncellerseniz sevinirim.Etki ve yan etki olarak.Durumum yaklaşık olarak sizinki gibi, her yerden seyreliyor şakaklarım da dahil.Finasteride kullanmayı düşünüyorum sizi takip ediyorum inşallah finas cevap verir ve yan etki görmezsiniz.

3 ay oldu finas ile yakında fotoğraf paylaşıcam.Dökülen saçlar genelde çok ince saçlar oluyor kalın saçlarım dökülmüyor.Finasteride kafadaki saçı koruyor.Saç çıkardımı bilmiyorum farkedemiyorum.

Yan etki konusundada cinsel yönden ve mental yönden bir yan etki görmedim hala ama fiziksel yönden yüzümde hafif bir su tuttu.3-4 kilo artışım oldu fin kullandığım dönemde belkide yağ birikmiştir ama ben artan östrojene bağlıyorum bu su tutumunu açıkçası rahatsız etmedi değil.Yüzde su tutumunua bağlı şişme yaşayan varı arkadaşlar fin/dut kullanıpta ?
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Herkese tekrardan selamlar ,

Çok uzun bir süredir forumda aktif değildim neredeyse 2 yıl olucak.Bu süreçte saçım ve tedavim hakkında yaşadıklarımı , tedavimi sizlerle paylaşmak istedim.Kasım ayıyla birlikte finasteride ile 2 yılım olucak ilk 4-5 ay propecia alıyordum sonradan proscar alıp elimden geldiğince simetrik 5 e bölerek kullanmaya başladım.Şuan sadece finasteride kullanıyorum hala.

NOT : Bu yazım kesinlikle özendirme veya tavsiye değildir sadece gerçek hayat tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum çünkü biliyoırum ki bir çok kişi benim geçtiğim bu yoldan geçiyor.Umarım size bir fikir vermiş olurum.

Gerek bu forumda gerekse yabancı forumlarda okuduysanız kullanıcı yorumlarını bu ilaç (dikkatinizi çekerim bu bir ilaç arkadaşlar vitamin , mineral falan değil baya medikal ilaç) herkeste farklı yanıtlar veriyor.Etki bakımından kimisinde inanılmaz saç çıkışları oluyor , kimisinde olan saçları bile korumuyor.Buda aslında herkesteki androgenetik alopecianın farklı işlediğini gösteriyor.

Finasteride den önce topikal etkenler ile tedavi uyguluyordum.Kesinlikle etkililerdi (setipiprant , ru58841 , miracle losyon,cellagance losyon).Ancak tempolu bir iş , okul , sosyal hayatım olduğundan bu tedavilere artık vakit bulamıyordum ve aksatmaya başlamıştım.En sonunda bir çok bilimsel araştırmalar , kullanıcı yorumları okuduktan sonra bütün riski alıp finasteride e başladım.Eğer sizde tedavi arayışındaysanız , benim yaşadıklarımı yaşıyorsanız , önce topikal çözümler ile tedavinize başlayın zaten etkili olduğunu kısmen uzun vadede anlayacaksanız (2-3-4 ay ).Bana bu yolda etken sağladığı , fikir verip destek olduğu için @Miracle hocama ve soru sorup tecrübelerinden yararlandığım diğer forum sakinlerine teşekkürlerimi iletiyorum

Finasteride in bendeki etkileri ;

Finasteride %90 oranında başlangıç zamanındaki saçlarımı bu zamana kadar korudu.%90 diyorum çünkü bende tam olarak %100 saç dökülmesini durdurmadı ön kısım çok yavaş bir şekilde gittikçe seyrekleşiyor.İlginç bir şekilde sadece sol ön-şakak kısmım seyrekleşiyor sağ kısmım hala taş gibi.Genel manada saç kalınlığım , saç sağlığım iyi durumda.Bu manada finasteride kesinlikle bende etkiliydi.

Benim yaşadığım Finasteride yan etkileri ;

Yaşadığım tek ve kesin olan yan etki meni sıvılaşması arkadaşlar.Bunuda genelde %99 bütün finasteride kullanıcıları yaşar.Menim kullanmnadığım zamanlara göre daha akışkan.
    Aktif bir cinsel hayatım var ve herhangi bir cinsel disfonksiyon yaşamadım

Ben yaşamadım diye sizin kullanıpta yaşamayacağınız anlamına gelmez dediğim gibi bu ilaç herkeste farklı etkiler gösteriyor.

yakın zamanda saçlarımın son durumunuda sizinle paylaşacağım.

herkese bol saçlar
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrardan selamlar ,

Çok uzun bir süredir forumda aktif değildim neredeyse 2 yıl olucak.Bu süreçte saçım ve tedavim hakkında yaşadıklarımı , tedavimi sizlerle paylaşmak istedim.Kasım ayıyla birlikte finasteride ile 2 yılım olucak ilk 4-5 ay propecia alıyordum sonradan proscar alıp elimden geldiğince simetrik 5 e bölerek kullanmaya başladım.Şuan sadece finasteride kullanıyorum hala.

NOT : Bu yazım kesinlikle özendirme veya tavsiye değildir sadece gerçek hayat tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum çünkü biliyoırum ki bir çok kişi benim geçtiğim bu yoldan geçiyor.Umarım size bir fikir vermiş olurum.

Gerek bu forumda gerekse yabancı forumlarda okuduysanız kullanıcı yorumlarını bu ilaç (dikkatinizi çekerim bu bir ilaç arkadaşlar vitamin , mineral falan değil baya medikal ilaç) herkeste farklı yanıtlar veriyor.Etki bakımından kimisinde inanılmaz saç çıkışları oluyor , kimisinde olan saçları bile korumuyor.Buda aslında herkesteki androgenetik alopecianın farklı işlediğini gösteriyor.

Finasteride den önce topikal etkenler ile tedavi uyguluyordum.Kesinlikle etkililerdi (setipiprant , ru58841 , miracle losyon,cellagance losyon).Ancak tempolu bir iş , okul , sosyal hayatım olduğundan bu tedavilere artık vakit bulamıyordum ve aksatmaya başlamıştım.En sonunda bir çok bilimsel araştırmalar , kullanıcı yorumları okuduktan sonra bütün riski alıp finasteride e başladım.Eğer sizde tedavi arayışındaysanız , benim yaşadıklarımı yaşıyorsanız , önce topikal çözümler ile tedavinize başlayın zaten etkili olduğunu kısmen uzun vadede anlayacaksanız (2-3-4 ay ).Bana bu yolda etken sağladığı , fikir verip destek olduğu için @Miracle hocama ve soru sorup tecrübelerinden yararlandığım diğer forum sakinlerine teşekkürlerimi iletiyorum

Finasteride in bendeki etkileri ;

Finasteride %90 oranında başlangıç zamanındaki saçlarımı bu zamana kadar korudu.%90 diyorum çünkü bende tam olarak %100 saç dökülmesini durdurmadı ön kısım çok yavaş bir şekilde gittikçe seyrekleşiyor.İlginç bir şekilde sadece sol ön-şakak kısmım seyrekleşiyor sağ kısmım hala taş gibi.Genel manada saç kalınlığım , saç sağlığım iyi durumda.Bu manada finasteride kesinlikle bende etkiliydi.

Benim yaşadığım Finasteride yan etkileri ;

Yaşadığım tek ve kesin olan yan etki meni sıvılaşması arkadaşlar.Bunuda genelde %99 bütün finasteride kullanıcıları yaşar.Menim kullanmnadığım zamanlara göre daha akışkan.
    Aktif bir cinsel hayatım var ve herhangi bir cinsel disfonksiyon yaşamadım

Ben yaşamadım diye sizin kullanıpta yaşamayacağınız anlamına gelmez dediğim gibi bu ilaç herkeste farklı etkiler gösteriyor.

yakın zamanda saçlarımın son durumunuda sizinle paylaşacağım.

herkese bol saçlar
    Selam , bende aynı senin durumunda biriyim. Norwood 1 olmak uzere. Yaş 24. Kilom 59 boy 171. finasın yan etkisi ön çizgiyi bozuyor , formda çok hikayede duydum, ve şaç çıkarmada pekde iyi değildir. Benim durumu ön tarafda yağlanma , şakaklarda dahil, 2 güne yağlanıyor, ve saçlarım hızla dökülüyor. Finastan korkum jinekomasti yapması+ön çizgiyi bozması+ saç yağlanmama etki edermi? . Fazla kilo aldırırmı 1 yılda falan. ? Jinekomasti olursam antiestrojen kullanmam zarar vere bilirmi? Dutas gün aşırı kullansam cinsel yönden fazla yan etki olurmu??? Fazla sorular kafamı berbat ediyor. Hangisiyle başlasam?(((( Topikal bana yaramaz, ben işimle ilgili evde az bulunan birisiyim, günüm , yoğun iş hayatından dolayı, topikal hazırlamak kullanmak bana hiç ama hiçç uyğun değil. Bir yorumda yüzünde finasdan dolayı su tutulmasından bahs etmişsin. Dutastamı böyle yan etki bilirmi? asılnda dutası tercih etmeyim saç yağlanmasına etki etmesi, finas yağlanmaya etki ede bilermi? Yardımcı olursan çoknsevinir, özelden yazdım sana. Aynı durumdayım senin saçların gibi. Kilom fazla digil bu üzde jineko olması düşük bence. Fazla kilolu adamlarda çok rastladım jinekoya

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon