Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: loser32 Hikayem ve Tedavi sürecim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun post atamıyorum.Mevcut tedavim imzamdaki gibi değişiklikler var miracleda aldactone 2 kutuya çıkardım.Haftada 2 ketoral şampuan 1 kerede dermastamplıyorum.Adam akıllı tedavi uygulayalı 1 ay oluyor dökülme ise çok dalgalı anlayamıyorum süre tanımak lazım
    Dermastampı nasıl uyguluyorsun acıtıyor mu? Bir zararı var mı ve maliyeti ne kadar?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Psikolojini bozacak bir durum yok eski konularına göz attım hiç bir dönemde aşırı seyreklik oluşmamış. Saçlarının durumu gayet iyi. Tedavi uygulamasan koruyamazdın orası ayrı ancak erken farkına varmışsın korumuşsun ve korumaya devam ediyorsun sadece disiplini bırakma yeter. Varolan sağlıklı döngüye sahip saçı mevcut tedavilerle korumak kolay yani sen şanslısın ancak tedavilerle çıkardığın saçın sağlıklı döngüyü yakalaması ve muhafaza etmek çok çok zor. Bence miracle çıkarıp sabah 100mg seti akşam 100mg ru şeklinde git hem zamandan tasarruf edersin. Çok fazla losyon kullanmak yorucu oluyor hayatın akışına katılamıyorsun sürekli kurumasını bekle saça şekil ver vs. Zaten ru güçlü bir anti-androjen spiroya gerek yok. Şakaklara fazla takılma olgunluk çizgisi denilen bir olay var. Dökülmeye kesinlikle takılma önemli olan 4 aylık periyotlarda saçın durumu nasıl. Yani bir gün iyi bir gün seyrek hissetmen doğal çünkü sürekli saça takıyorsun ve kullandığın şampuan, şampuanın kafa durduğu süre, saçı tarama yönün ve kullandığın fön-saç kurutma makinası saçın dolgunluğunu-görüntüsünü büyük ölçüde etkiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermastampı nasıl uyguluyorsun acıtıyor mu? Bir zararı var mı ve maliyeti ne kadar?
    saçlı deriye bastırıp çekiyosun , acıtmıyor merak etme 40-50 lira bir şey fiyatı 3-4 ayda bir değiştirmende fayda var
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikolojini bozacak bir durum yok eski konularına göz attım hiç bir dönemde aşırı seyreklik oluşmamış. Saçlarının durumu gayet iyi. Tedavi uygulamasan koruyamazdın orası ayrı ancak erken farkına varmışsın korumuşsun ve korumaya devam ediyorsun sadece disiplini bırakma yeter. Varolan sağlıklı döngüye sahip saçı mevcut tedavilerle korumak kolay yani sen şanslısın ancak tedavilerle çıkardığın saçın sağlıklı döngüyü yakalaması ve muhafaza etmek çok çok zor. Bence miracle çıkarıp sabah 100mg seti akşam 100mg ru şeklinde git hem zamandan tasarruf edersin. Çok fazla losyon kullanmak yorucu oluyor hayatın akışına katılamıyorsun sürekli kurumasını bekle saça şekil ver vs. Zaten ru güçlü bir anti-androjen spiroya gerek yok. Şakaklara fazla takılma olgunluk çizgisi denilen bir olay var. Dökülmeye kesinlikle takılma önemli olan 4 aylık periyotlarda saçın durumu nasıl. Yani bir gün iyi bir gün seyrek hissetmen doğal çünkü sürekli saça takıyorsun ve kullandığın şampuan, şampuanın kafa durduğu süre, saçı tarama yönün ve kullandığın fön-saç kurutma makinası saçın dolgunluğunu-görüntüsünü büyük ölçüde etkiliyor.
    Hocam üst ve tepe seyreldi saç hafif uzun ve kuru olunca üstlerdeki seyreklik belli olmuyor ama seyreldi yani.günlük 100 mg runun maliyeti çok fazla olur.şimdilik bu tedavi ile 6 ay daha devam edicem.dediğiniz gibi 3 uygulama gerçekten zor zaten setiyi uygulayamadığım zamanlar oluyo ama en kötü miracle ve ru uyguluyorum bir günde.Bakalım son durum ne olucak
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçlı deriye bastırıp çekiyosun , acıtmıyor merak etme 40-50 lira bir şey fiyatı 3-4 ayda bir değiştirmende fayda var
    Haftada bir bir kere bastırıp çekiyor muyuz her seyrek bölgeye? Yoksa tüm saça mı. Siz hala kullanıyor musunuz yoksa bir sebepten dolayı bıraktınız mı?

Dün hormon testi için üroloji bölümüne gittim.Belki testi vermez diye biraz kolpa yaptım 2 sene 1mg finasteride kullandım 2 aydır bıraktım hormonlarımı görmek istiyorum dedim adama testi versin diye Sağolsun kendisi herhalde finasteride hakkında bir şey bilmiyor sadece testosteron var sonuçlarda oda total.Bu testi yaptırmamın amacı yakın zamanda fine başlıyacağım.

Total Testosteron
    Normal değerler : 2.8-8
    Sonuç : 4.86
    Yorum : Normal

Estradiol , LH,FSH,Serbest testo , dht bunlarıda görmek istiyodum ama adam bi total testo yazmış
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün hormon testi için üroloji bölümüne gittim.Belki testi vermez diye biraz kolpa yaptım 2 sene 1mg finasteride kullandım 2 aydır bıraktım hormonlarımı görmek istiyorum dedim adama testi versin diye Sağolsun kendisi herhalde finasteride hakkında bir şey bilmiyor sadece testosteron var sonuçlarda oda total.Bu testi yaptırmamın amacı yakın zamanda fine başlıyacağım.

Total Testosteron

Estradiol , LH,FSH,Serbest testo , dht bunlarıda görmek istiyodum ama adam bi total testo yazmış
    Hocam sperm testi yaptırın devlet yaptırmazsa bi özelde felan deneyin önemli olan bu zaten

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sperm testi yaptırın devlet yaptırmazsa bi özelde felan deneyin önemli olan bu zaten
    Hocam aslında bütün testleri yaptırmak istiyorum ama devlet bunların çoğunu yapmıyor bir testo ölçüyor.Sağlık sigortam yok özelde sırf dht yi ölçmek için 250 lira para istiyolar.Bunun estradiol u var lh ı var fsh ı var tiroid hormonları var çok masraflı.
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam aslında bütün testleri yaptırmak istiyorum ama devlet bunların çoğunu yapmıyor bir testo ölçüyor.Sağlık sigortam yok özelde sırf dht yi ölçmek için 250 lira para istiyolar.Bunun estradiol u var lh ı var fsh ı var tiroid hormonları var çok masraflı.
    DHT’yi vs boşver sperm örneği vericeksin onun kalitesine hızına vs bakıyorlar

Yeni Üye

Total Testosteron

Testo sanki bu yaşlarda en az 6 olmalı. Sakalın falan ne durumda.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon