8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Aşırı vücut kılı ve saç dökülme ilişkisi

Aşırı vücut kılı ve saç dökülme ilişkisi

Arkdaşlar 18 yaşındayım ve vücudum yaşıtlarıma göre gerçekten fazla kıllı. Fazla kıllı olmanında saç dökülmesiyle ilişkisi var mı? Sonuçta aynı hormon. Dökülme hızı ile ilişkisi vardır muhtelemen. Ne düşünüyorsunuz? Yaşayan var mı bu durumu?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mecevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar 18 yaşındayım ve vücudum yaşıtlarıma göre gerçekten fazla kıllı. Fazla kıllı olmanında saç dökülmesiyle ilişkisi var mı? Sonuçta aynı hormon. Dökülme hızı ile ilişkisi vardır muhtelemen. Ne düşünüyorsunuz? Yaşayan var mı bu durumu?
    Bence aralarında bağlantı var ben de çok kıllıydım ama benimki göğüs ve sırtta değil de kol ve bacakta aşırı derecede çoktu.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kıllanma ve saç dökülmesi arasındaki bağ herkeste parelel olmamakla birlikte bağlantı olduğuna eminim. çok aşırı olmasa da bunu kendimde de gözlemledim.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradaki ilişkinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende çok kıllıyım.Bizim vücudumuzdaki androjen reseptörleri dht ye karşı çok duyarlı galiba.ama bazı şanslı kıllı arkadaşların kafasındaki reseptörler duyarlı değil dökülmüyor saçı
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Kesinlikle ilişkisi var bence... şuan yaşım 24 vücut kılları ne derece artmışsa saçlar her yıl o kadar gitti ergenlikten sonra.. Benim kolum ve bacaklarımda çok fazla.. ve bunları yüzde 85 i üçlü kıl şeklinde... ama enteresan olan saçlar gibi dökülen tek yer göğüs kılları kol ve bacaklar dökülmüyor ama göğüs kılları saçlar gibi elini attıkça geliyo çok garibime gitmiştir ergenlikten sonra gelişen kıllar ama hormonlara karşı veya başka bir nedene karşı dökülsede tekrar üretiyo vücut...

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mantaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ilişkisi var bence... şuan yaşım 24 vücut kılları ne derece artmışsa saçlar her yıl o kadar gitti ergenlikten sonra.. Benim kolum ve bacaklarımda çok fazla.. ve bunları yüzde 85 i üçlü kıl şeklinde... ama enteresan olan saçlar gibi dökülen tek yer göğüs kılları kol ve bacaklar dökülmüyor ama göğüs kılları saçlar gibi elini attıkça geliyo çok garibime gitmiştir ergenlikten sonra gelişen kıllar ama hormonlara karşı veya başka bir nedene karşı dökülsede tekrar üretiyo vücut...
    Al benden de o kadar kol ve bacak kıllı göğüste de vardı biraz ama antiandrojen ilaçlardan sonra göğüste kalmadı kol ve bacaklarda da azaldı.

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 17 yaşımdayım yavaş yavaş kıllanıyorum acaba kıllanmayı durdurabilir miyiz ?
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.