7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kan testinde gözükmeyen çinko-biotin hakkında?

Kan testinde gözükmeyen çinko-biotin hakkında?

Devlet hastanesinde yaptırdığım kan testinde bunlar(çinko-biotin) gözükmüyordu, doktor bunlar gözükmüyor dedi. Ama istiyorsan kullanabilirsin bunları dedi
    Şu sonuçlar vardı sadece testte. Hormon sonuçları, TSH-B12-Ferritin-D3
    Benim b12 ve d3 düşük çıkmıştı, diğer 2si iyi çıkmıştı

e hani diğer vitaminler nerede, birsürü vitamin var sonuçta. ben mesela şuanda solgar çinko picolinate 22mg ve solgar 1000 biotine başladım
    çinko-biotin başta olmak üzere diğer vitamin değerlerimi bilmiyorum

özel hastaneye gitseydim bişey farkedermiydi, yoksa onlardada aynı yukarda yazdığım değerlerimi görecektim sadece?

Gözükmüyor ne demek ? Doktor onlara istem yapmadı ise gözükmez zaten.Veya o hastane de çinko ve biotin testi yoktur.Bildiğim kadarı ile biotin zaten devlet hastanelerinde yok belki eğitim araştırmalarda vardır.Çinko olması lazım.Yoksa da özel hastanelerde yaptıracaksınız ancak 1 biotin testine 300 tl istediklerini gördüm pahalıdır uyarıyım...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çinko ya bakiliyo biotini baktirmadim

SaçımınDoktoru Üyesi
    D3 saç için çok önemli.

Özel Laboratuvarlara yaptırabilirsin.

@ joecarol - Doktor işlem yapmadı değil, bunlar testlerde çıkmıyor demişti sanırım. Okadar para isticeklerse yaptıramam ozaman özelde. Hadi biotin zaten idrarla atılıyor fazlası vücuttan ve ben de 1000lik aldım ama çinko değerimi bilmek isterdim
    @ Mosoko - Çinko da bakamıyoz dedi, zaten o kuruyemişlerde çok var onlardan ye dedi
    @Fatih - D3 1 tane aldım ve 8den 22ye fırladı, 2 tane daha alcakmışım ve sanırım tam en üst seviyeye cıkar 2 tane daha alırsam. B12 de çok önemli, benim vücut kıllarında değişiklik farkediyorum 130dan 190a çıktı b12'im ama tabi hala en düşük sınırda, zaten daha 1kutu kullandım
    @W.S.10 Özel hastane 300 falan diyo yukarıdaki arkadaş baksana ozaman yatar bu iş, ben vitaminlere okadar para vermedim biotin ve çinko 94 TL tuttu ve birisi 100lü, birisi 50li

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamini ve resöptörleri saç dökülmesi için çok önemli konu garip bir mekanizması var d vitaminin