Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Acaba çözümü yanlış yerde mi arıyoruz?

Yeni Üye

Acaba çözümü yanlış yerde mi arıyoruz?

Hep bitkilerde çözümü arıyoruz. Şimdi düşünürken aklıma geldi neden hayvanların saçları dökülmüyor. Onlarda da testesteron öströjen hormonları var acaba çözüm hayvanlarda olabilir mi?

Gayet dökülüyor. Bizzat Golden Retriever besliyorum. Kel kalmama sebepleri aşırı fazla tüyleri ve tüy kökleri olması.

Yeni Üye
    ( nedir bunun çözümü o zaman herşey bulundu bir bu bulunamadı.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayvanların mevsim geçişlerinde tüylerinin dökülmesi örneğin havalar ısınınca tüy dökülmesi insanlardada var olabileceğini okumuştum mevsimsel dökülme denilen şeyle bağlantılı olabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sağlıklı saç, sağlıklı beden bütnünün bir parçasıdır. Saç dökülmesine gerçek bir sorunmuş gibi yaklaşılmıyor. Saçı dökülen insan çok büyük bir psikoljik boşluğa düştüğü için bu alanda umut satıp milyarlarca doları kaldıran bir endüstri var, gerçek tedaviye ulaşmana izin vermiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorunu yanlış yerde değil yanlış zamanda arıyoruz. Ergenlik çağında testosteron aşırı yoğun bir şekilde salgılanıyor ve çoğumuz da bunun sonucunda kendimize hakim olamayıp rahatlamak amacıyla Elizabeth yapıyoruz. Zaten fazla salgılanan testoyu %147 artırıyoruz. Zaten genelimiz ilk darbeyi bu dönemde alırız. Bunu hiç bir ergen insan farkedemez hatta bu dönemde oyuncağımızla ilgili övünürüz bu konuda bilinçli ebeveynlere ihtiyaç duymak gerekiyor ama malum rahat konuşulmuyor ülkemizde. Bence sorunun kaynağı bu. Bu durum sırf genetik diye boşverip geçilirse malum sonumuzu kendimiz hazırlamış oluruz. Bunu bi hastalık olarak görmek gerek. Bizzat kendimden örnekler verdim ama cidden 16-17 yaşında seyrek saçlı ve vücut kılları aşırı çok olan bir insan olarak yaşadığımdan sorunun kaynağını çok sonradan anladım.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Güzel bir kitap, herkese tavsiye ederim. Bilinç altımızla nasıl iyileşeceğimizi anlatıyor. Faydalı olabilir.

Keşke bu kadar basit tek bir nedene bağlayabilsek hocam cidden çözümü de kolay olurdu ama bence bu o kadar etkileyecek bir etken değil. Eminim o tarz şeylerle uğraşmayıp saçı o yaşlarda dökülenler de vardır.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke bu kadar basit tek bir nedene bağlayabilsek hocam cidden çözümü de kolay olurdu ama bence bu o kadar etkileyecek bir etken değil. Eminim o tarz şeylerle uğraşmayıp saçı o yaşlarda dökülenler de vardır.
    O tarz şeylerle uğraşmayan adamın ya zaten genetiktir ya da diğer nedenler etkili olmuştur. Zaten bu süreci hiç bi şekilde etkilenmeden geçiren de var. Benim kuzenim mesela baba tarafı komple kel kendisi de sürekli yapar o dediğim şeyi ama efsane saçları var garip bişey.

Yani sorun aşırı masterbasyon mu sence ?

Sayfa 1/2 12 SonSon