Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: arı zehri cilte dht üretimini genetik olarak müdehale ediyor ve saç büyümeyi destekliyor

SaçımınDoktoru Üyesi

arı zehri cilte dht üretimini genetik olarak müdehale ediyor ve saç büyümeyi destekliyor

arı zehri ile ilgili yapılan çalışmada tip II 5α-redüktazı kodlayan SRD5A2 genini düzenlediği dht üretimini baskıladığı ve ıgf 1 artırarak saç büyümesini uyardığı vgef uyararak besin ve oksijen taşınmasını artırdığı fibrolast büyüme faktörleri etkilediği çok yönlü bir saç büyütme potansiyeline işaret ettiğini ve daha ileri çalışmalarda umut vaad ettiğini gösteriyor.

ben ek olarak arı zehrinde bulunan maddelerin çok güçlü bir iltihap önleyici oldugunu biliyorum romatoid hastları çokca kullanılır tek dej avantajı alerjisi olanlar uzak durmalı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27040904

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun süredir arı zehrini düşünüyordum ama hiç araştırma fırsatı bulamamıştım demekki doğru tahmin etmişim bir işe yarıyor bu zehri nasıl kullanabiliriz peki arı sokması mı lazım

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir arı zehrini düşünüyordum ama hiç araştırma fırsatı bulamamıştım demekki doğru tahmin etmişim bir işe yarıyor bu zehri nasıl kullanabiliriz peki arı sokması mı lazım
    Deriye sürülüyor yazıyor enjekte durumu yok. Minox ile mix mi yapılmış haricen mi uygulanmış bilemedim. Ayrıca nasıl temin edilir orası da meçhul

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deriye sürülüyor yazıyor enjekte durumu yok. Minox ile mix mi yapılmış haricen mi uygulanmış bilemedim. Ayrıca nasıl temin edilir orası da meçhul
    Evet topikal kullanılmış güçlü dht baskılayıcı bunu 5ar'dan sorumlu geni baskılayarak yapıyormuş aslında saç dökülmesinde birçok gen yüzünden denge bozuluyor kodlanmış genler pgd2 dht mast hücreli.. bunları aktif ediyor genleri düzenleyebilirsek kalıcı çözüm bulunabilir belki

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet topikal kullanılmış güçlü dht baskılayıcı bunu 5ar'dan sorumlu geni baskılayarak yapıyormuş aslında saç dökülmesinde birçok gen yüzünden denge bozuluyor kodlanmış genler pgd2 dht mast hücreli.. bunları aktif ediyor genleri düzenleyebilirsek kalıcı çözüm bulunabilir belki
    dht genine etki etmesi çok önemli diğer dökülmedeki genlerinde düzenlenmesi bencede kalıcı çözüm arı zehri üzerine durmak gerek çok yönlü etki mekanizması var

SaçımınDoktoru Üyesi
    kafayı arılara sokturabilirim saç çıkaracaksa

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafayı arılara sokturabilirim saç çıkaracaksa
    Kafa hariç her yeri koruyucu elbiseyle kapatıp arının yuvasına çomak sokcan en temizi

Arı zehri toplama makinası varmış, arı zehri çok pahalı birşeymiş bide romatizma tedavisi için bacaklarına arı sokturanlar bile var

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafa hariç her yeri koruyucu elbiseyle kapatıp arının yuvasına çomak sokcan en temizi
    arı zehri mehremleri çok pahalı ama ilerde çıkar bence

Bu iş de yaş o zaman ama araştırma güzel tebrik ederim

Sayfa 1/2 12 SonSon