6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Testis ağrısı yaşayan arkadaşlara öneri !

Testis ağrısı yaşayan arkadaşlara öneri !

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce askere giden herkes mutlaka duymuştur; Varikosel. Her 3 erkekten 1'inde varikosel var yani yanlış hatırlamıyorsam testislere giden damarların tıkanması yani kasık fıtığı bir diğer adı. Fazla ağır kaldırmak ve fazla ayakta durmanın sonucunda oluyor.

Öneriye gelirsek; bazı arkadaşlar losyon veya ilaç kullanımında testis ağrılarının olduğunu söylüyorlar. Daha önce varikosel ameliyatı olmuş biri olarak bu tarz ilaçlar kullanmadan önce bile bende testis ağrıları oluyordu. Dediğim gibi her 3 erkekten 1inde var bu illet. o yüzden bence eğer testisleriniz ağrıyorsa bir varikoseliniz olup olmadığına baktırın derim. Kısırlığa kadar gidebiliyor. Benim de zamanında ansızın saniyelik gelen testis ağrılarım oluyordu sonucunda varikosel olduğumu öğrendim ve daha sonra da ameliyat oldum. Yani ilaçlardan olmayabilir..

Ufak bir tavsiyeydi.

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müthiş bir tespit kardeşim,,etrafımda neredeyse varikosel ameliyatı olmayan kalmadı..

Çok doğru bir tespit. Bu arada varikosel testisi besleyen ana toplar damarlarda normal olmayan genişlemeler nedeniyle göllenme olması sonucu kısırlığa kadar giden bir sperm kalitesi düşüşüne sebep olur. Ama sanılanın aksine tüm varikosel şekillleri kısırlık yapmaz, hayat boyu bir seviyede kalabilir ve kısırlıkta gelişmeyebilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok doğru bir tespit. Bu arada varikosel testisi besleyen ana toplar damarlarda normal olmayan genişlemeler nedeniyle göllenme olması sonucu kısırlığa kadar giden bir sperm kalitesi düşüşüne sebep olur. Ama sanılanın aksine tüm varikosel şekillleri kısırlık yapmaz, hayat boyu bir seviyede kalabilir ve kısırlıkta gelişmeyebilir.
    üstad alakasız olacak ama bir şey soracağım bu olası yan etki durumlarında ki bilhassa oral kullanımda jinekomastiden önce mutlaka sperm renginde açılma isteksizlik vs gibi durumlar olması gerekir değil mi ? yani en azından teorik olarak bana olması gerekir gibi geliyor ki jinekomasti yaşadığını söyleyen çoğu kişide bu belirtilerin görüldüğünü söylüyor

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad alakasız olacak ama bir şey soracağım bu olası yan etki durumlarında ki bilhassa oral kullanımda jinekomastiden önce mutlaka sperm renginde açılma isteksizlik vs gibi durumlar olması gerekir değil mi ? yani en azından teorik olarak bana olması gerekir gibi geliyor ki jinekomasti yaşadığını söyleyen çoğu kişide bu belirtilerin görüldüğünü söylüyor
    evet beklenir ama hepsi birden olmayabilir fakat bencede en az biri olur dediklerinizin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Bu benimde başıma geldi, sağ tarafında, nadir görülen. Benim de ağrılarım olurdu, keşke zamanında bu öneriyi görüp okusaydım.

Ben alternatif tıp bakıyorum, amaleyat olmak istemiyorum. Şimdi hep ağrılarım oluyor. InşAllah amaleyat olmam gerekmez.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.