6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Saçtaki kepekler ve tırnakla kazırkan bir soru?

Saçtaki kepekler ve tırnakla kazırkan bir soru?

Beyler bugün saçımı 0'a vuralı ortalama 25 gün falan oldu ve ara sıra dermastamp ve ampüller falan uyguladığım için saçımı 25-30 gün de hep 0'a vuruyorum
    Hatta evde makina var ve babam kesiyor genellikle
    Neyse bugün saçımı yine makinanın 0 numarasıyla kestik sonra haliyle banyoya girdim ve saçları temizledim(ardıç sabunu ile, 2 hafta oldu başlayalı artık şampuan kullanmıyorum 6 ay süresince)

Saç derimdeki kepekleri tırnakla kazırkan baya kepek topladım, saçımı tamamiyle yıkamıştım ve artık saç gelmiyordu ele ama tırnakla kazırkan tırnağımın arasına toplanan kepeklerin yanı sıra bir sürü saç gelmeye devam etti. Çok ilginç değil mi tırnakla yapmasam bu saçlar gelmiyordu iyicene temizlendi sanıyordum ve kepekleri almak için uğraşırken miniminnacık toz haline gelmiş bir sürü siyah siyah saçlar da geldi

Şimdi sorum bu saçlar acaba tırnak yüzünden kopmuş olabilir mi yoksa saçı yeni kestiğimiz için demekki tam durulamadığımdan mı kaynaklanıyor? Ben sanmıyorum çünkü hem çok bastırmadan yapıyorum, hemde yukarıdan aşağı ve üstten yapıyorum yani bu şekilde kopmasına pek ihtimal vermiyorum
    Hatta denemek için saçım kuruyken daha bastırarak tırnakla kazıdım biraz saçımı, 1 tane bile saç gelmiyor. Saç ıslakken ve hep saçımı 0 numaraya vurup ilk kez yıkadığımda böyle oluyor, bir sorun yok dimi beyler yani saç maç koparmıyorumdur inşallah, nedersiniz? Dediğim gibi saç kuruyken ne kadar bastırsamda tırnakla hiç gelmiyor

Hatta şöyle tecrübem var 5 yıl önce 21 yaşındayken kafamda bazı beyaz saçları cımbızla koparıyordum(cahillik işte) ama yinede belli bir süre sonra aynı yerden aynı miktarda saçlar yine çıkıyordu
    Bunu neden yazdım ozaman bu mantıkla tırnakla yanlışlıkla saç kopardıysam bu beyaz saçla aynı mantıkda yine saçların çıkması lazım değil mi?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ardıç sabununu nerden aldınız ve rengi nasıl acaba

forumdan bulmuştum şu, http://www.hepsiburada.com/arifoglu-...m-HB000003HO6L

ama sabunla alakası yok çünkü bayadır böyle durum

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçındaki kepek neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama sebamed şampuan dururken sabun kullanmak ?????

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçındaki kepek neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama sebamed şampuan dururken sabun kullanmak ?????
    kimyasal çorbası onlar

beyler burada kepekten ziyade saç ve tırnak konusuna değinseniz

ayrıcana sebamed ben de kullandım artık sabun sadece.