Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid kullanipta tedavi olan ve tedavisi olumlu sonuclanan var mi?

Yeni Üye

Finasterid kullanipta tedavi olan ve tedavisi olumlu sonuclanan var mi?

Arkadaslar yasim 25 11 ay kullandim ilk 2 ay 0.5 mg kullandim yan etki hic gørmedim aksine surekli cinsellik geldi aklima surekli sertlik yasadim sonra 1 mg cikardim 4 ay kullandim yan etki olarak sertlesme libedoda azlik ve spermde seffaslasma oldu sonraki 5 ayda 4/1 proscar kullandim ve hic yarar gørmedigim icin biraktim døkulmeyi hic durdurmadi malesef isin køtusu 11 ay oldu biraktim duzelme tam anlamiyla olmadi norvecte yasiyorum buradaki doktorlara isim kalirsa baya zor turkiyeye gidecem bir kac aya ama moralim cok yok duzelmesse hep bøyle olursa diye korkuyorum uroliji ile konustum sikinti etme bir kac tedaviye hallederiz dedi ønceden de gelenler oldu dedi ama bilmiyorum bilsem bøyle olacak hic kullanmazdim bu etkileri gørupte kullanmaya devam etmeyin lutfen gercekten sakat bi ilac keske tumden kel kalsaydimda bu durumda olmasaydim yardimci olabilecek varsa ankarada bilindik iyi bi doktor ønerebilirseniz cok sevinirim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu kullanıcı adını bir saç ekimi forumu sitesinden hatırlıyorum. Aynı kişi misiniz? Eğer o kişiyseniz 3000-3500 greftle o sonucu almanız ve var olanları korumanız dht bloklayıcı destek almadan imkansıza yakın. O kişi değilseniz bile öncelikle sizde olduğunu iddaa ettiğiniz yan etki herkeste olacak diye bir şey yok. Genellemez yapamazsınız. Ya da başka bir kişi prospektüste yazan bazı yan etkileri siz görmediği için ilacı kullanan kimsede bu yan etkiler olmayacak diye bir tahattütde veremez. Yapılan araştırmalarda plasebo grubunda dahi ereksiyon ve libidoda azlık gibi sorunlar yaşayanlar var. Yani bu işi birde psikolojik boyutu var. Tam düzelme olmadı diyorsunuz bunu neye göre diyorsunuz? İlaca başlamadan önce hormon-sperm sayımı vb testleri yaptırdınız mı? İlacı bıraktıktan 6 ay sonra test yaptırdınız mı kıyaslamak için? Yani bilinçsizce-kafanıza göre ilaç kullanıp bunun suçunu ilaca atmak çok absürt. Belki öncedende sorununuz vardı siz farkında değildiniz? Kaldı ki Norveç gibi ülkede doktorlara güvenmiyorsunuz, daha anladığım kadarıyla test yaptırmamışsınız sperm şeffaflığı vs diyorsunuz? Spermin şeffaflaşması yada akışkan olması sorun olduğu anlamına gelmez. Menide nitelik mi önemli nicelik mi? Gelelim sertleşme-libido gibi sorunlar stres-yeme/içme alışkanlıkları-o anki partnerle uyum-yakın zamanda yaşanılan cinsel aktivitelere göre değişebilen şeyler.

Burandan da ''Norveçli doktorlara işim kalırsa baya zor'' dediğiniz sağlık sistemiyle Türkiye'nin sağlık sistemi arasında ufark bir karşılaştırma yapbileceğiniz bağlantılar:
    http://www.oecdbetterlifeindex.org

Aşağıdaki tabloda veriler biraz eski ama araştırırsanız yeni verileride bulabilirsiniz.

0.5 mg kullandım Yan etki hiç görmedim dediğin semptomlar da refleks testo yükselmesinin yan etkileridir bu arada belirteyim.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her insanın vücudu kolay tolere edemeyebilir yan etkileri. Bu ilaçların 1/10 çok yaygın yan etkisi menide şeffaflaşma, göğüste büyüme, libido kaybı, ereksiyonda bozulma, geçici kısırlık vs. ama kullanmadan önce kişi bütün testleri yaptırıp öncelikle ilaç kullanımından önceki durumunu öğrenmelidir. Bunu referans alarak ilaca başlamalıdır. Ben o kadar kısa sürede kalıcı hiçbir yan etki bırakacağını sanmıyorum. İşin boyutu tamamen psikolojik olabilir.

Yeni Üye
    Ayni kisi degilim ama o benim arkadasim evet o 3000-3500 graftlik ekim yaptirdi ve onun tavsiyesi ile finasteride basladim sonuc alamayinca biraktim malesef vize problemim var kacak yasiyorum norvecte 2 ay icinde vize islemim belli olacak hic bi sonuc test yaptirmadan bilincsizce kullandim ama finastan ønce bøyle bi problemim yoktu insan kendini iyi tanir ve norvec doktorlari malesef anlamiyor øzel bi hastaneye mail attim durumumu anlattim daha ønce bøyle birseyler karsilasmadiklarini søylediler arastirmalari gerektigini søylediler arastirmalarida fazla suruyor turkiyeyi urolojiyi aradigimda bize finastan dolayi gelenlerin oldugu bir kac tedavi ile hallettik sakin korkma kafana takma dediler

Yeni Üye
    Umarim psikolojiktir bilmiyorum hata benim kabul ediyorum ama gercekten finastan ønce gayet sabah ereksiyonu sertlesme spermde azlik gibi bi problemim yoktu insan kendi vucudunu tanir burada bu ilaci kullanan 3 -4 kisi vardi hepimiz ayni sorunlari yasadik hatta evli olanlar hanimlarina bile yaklasamadiklarini søylediler onlarda duzeldi ama malesef bende devam ediyor ve onlardaki kadar yan etki ben gørmedim dørt gøzle turkiyeye gitmeyi bekliyorum ilk isim uroloji androloji ne olursa hepsine gidecem sizde elestirilerinizde haklisiniz sperm testi kontrol yaptirarak kullanmam lazimdi ama sac psikoloji ile kullandim iste hepiniz az cok bu durumlardan gectiniz bu konuda da beni anlayin amacim sadece ekim olana kadar dønor kuvvetli olsun ama baktim yan etkiler artiyor bi anda ølum hissi geliyordu depresif seyler geliyordu arastirdigimda da bøyle seylerle karsilasinca hemen biraktim

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Norvecli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarim psikolojiktir bilmiyorum hata benim kabul ediyorum ama gercekten finastan ønce gayet sabah ereksiyonu sertlesme spermde azlik gibi bi problemim yoktu insan kendi vucudunu tanir burada bu ilaci kullanan 3 -4 kisi vardi hepimiz ayni sorunlari yasadik hatta evli olanlar hanimlarina bile yaklasamadiklarini søylediler onlarda duzeldi ama malesef bende devam ediyor ve onlardaki kadar yan etki ben gørmedim dørt gøzle turkiyeye gitmeyi bekliyorum ilk isim uroloji androloji ne olursa hepsine gidecem sizde elestirilerinizde haklisiniz sperm testi kontrol yaptirarak kullanmam lazimdi ama sac psikoloji ile kullandim iste hepiniz az cok bu durumlardan gectiniz bu konuda da beni anlayin amacim sadece ekim olana kadar dønor kuvvetli olsun ama baktim yan etkiler artiyor bi anda ølum hissi geliyordu depresif seyler geliyordu arastirdigimda da bøyle seylerle karsilasinca hemen biraktim
    Hocam düzelmeyecek bişey yok psikolojini düzgün tut beslenmene dikkat et. Kimyasal silahların bile hasarını tedavi edecek şeyler buluyorlar bu finas atom bombası değil ki kalıcı bişey bıraksın.

Yeni Üye
    Saol kardesim insallah øyle olur biraktigimin ayni haftasi spora bile basladim ilk 5 ay cok agir vucut gelistime yaptim belki 6-7 litreye yakin su ictim gunluk erkenden atayim diye bu zamana kadarda hic kafama takmadim acikcasi dusunerak bile eriksiyon haline getiriyorum ama hep 1 tik asagisinda 11 ay ayda bitince aha dedim bi sikinti var gercekten bakalim turkiyeye gidince yine tedavi olmam gerekiyorsa yine buradan paylasacam ben sadece benim gibi sertlesme libedo sperm azligi gibi seylerle karsilan insanlar olursa kas yapayim derken gøz cikarmasinlar diye yardimci olmak istedim herkesde ayni olacak degil ama bence bu riski almayada degmez diye dusunuyorum ben bilsem ki bøyle olacaktim kullanmazdim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Düzelir merak etmeyin. Sanırım yaşadığınız vize süreci sizi bunaltmış sizde bunaltmış sizde bu durumu proscara yüklüyorsunuz. Ve etrafınızdaki bilinçsiz kullanıcılarda sizi bu düşüncelere itmiş.Takmayın kafanıza insanlar ne sorunlar yaşıyor sertleşme-sabah ereksiyonu sorunları düzelecektir. Spora başlyabilirsiniz hem kafa dağıtır hemde hormonlara olumlu etkisi olur. Ağrı kesici ilaçların prospektüsünü açıp okusanız neler yazıyor ama herkes aynı durumları yaşamıyor. O yüzden rahat olun.

Yeni Üye
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzelir merak etmeyin. Sanırım yaşadığınız vize süreci sizi bunaltmış sizde bunaltmış sizde bu durumu proscara yüklüyorsunuz. Ve etrafınızdaki bilinçsiz kullanıcılarda sizi bu düşüncelere itmiş.Takmayın kafanıza insanlar ne sorunlar yaşıyor sertleşme-sabah ereksiyonu sorunları düzelecektir. Spora başlyabilirsiniz hem kafa dağıtır hemde hormonlara olumlu etkisi olur. Ağrı kesici ilaçların prospektüsünü açıp okusanız neler yazıyor ama herkes aynı durumları yaşamıyor. O yüzden rahat olun.
    Onunda etkisi olabilir cunku yaklasik 5 senedir turkiyeye gelmedim surekli vizede problem oldu psikolojikte etkisi var ben az cok kabul ediyorum bunu bide ustune finas olunca iyice bunaldim umarim atlatabilirim

Sayfa 1/5 123 ... SonSon