Sayfa 1/4 123 ... SonSon
38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 19 Yaşındayım adım adım kelliğe gidiyorum (Ssli)

Sheitani
    Guest

19 Yaşındayım adım adım kelliğe gidiyorum (Ssli)

Geçen 2-3 aya kadar saçlarım aşırı gürdü. Herkes aynı şeyi söylüyordu: "senin saçlar hayatta dökülmez." O kadar gürdü ki asker tıraşı istediğimde berberin makine arasına girmiyordu o derece yani. Başka bir berber hay maşallah orman gibi saçların var kardeşim ve çok kalın telli, kıymetini bil demişti. Allah kahretsin, son 1.5 Aydır neredeyse her gün 100-200 tel belkide çok daha fazla gidiyor ve son hali. Ellerimle saçımın önünü yukarı çektiğimde oluşan görüntü. Aileme söylediğimde senin saçlar fırça gibi birşey olmaz, mevsimsel dökülmedir çıkar diyorlar. Ama öyle olmadığı aşikar. Henüz 20 yaşına gireceğim ve başladı. Çok mutsuzum, bugün doktora gittim tahlil verdim sonuçlar haftaya çıkacakmış. Doktorun pek ilgileneceğini de düşünmüyorum. Tecrübeli abilerimiz yardımcı olabilir mi?

Üstteki foto 3 ay öncesine ait. Alttaki ise dün çektim. Sağ şakağa bakınca dökülme farkediliyor.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi cc6278b325def7c704657191cbf4c0d6.jpg‎   c10840d4a24519c61cc7d9ab01d385ef.jpg‎  

dökülme ve azalma farketdiysen hemen önlemini al.Benimde çok gürdü saçlar öyle olunca ilk dökülmede hem doktor hem yakındakiler bişey yok normal günlük 100 deyip geçiştiriyo sonra 2-3 seneye seyrek saçla dolaşmaya başlarsın

Sheitani
    Guest
    Evet sorun burada. Canımı çok sıkıyor bu durum. Çok tecrübesiz ve gencim. Neler yapmam gerekiyor bilmiyorum. İnternette bir araştırayım diyorum herşey reklam ve ticaret kokuyor maalesef. Asılsız şeylere harcayacak paramda yok çünkü öğrenciyim, dar bütçe ile geçiniyorum. Bugün doktora gittim tahlil istedi haftaya sonuçlar çıkacakmış. Doktor şöyle bir baktı bir yerinde açılma yok dedi ama şakaklarım açıldı. Farkındayım çünkü. Önceden önü diktiğimde dümdüz duvar gibi dururdu, şimdi bir taraf hep aşağı düşüyor çünkü tutacak saç yok. Nasıl önlem almalıyım bilmiyorum.

Bir teknoloji forumunda biri bana burayı önerdi. Senin saçına ilaç kullanma gerek yok, tentür yap dedi. O nedir inanın hiç bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

ben bir sorun göremedim açıkcası saçında, uzunluk farkı olabilir. ayrıca nasıl hastane o öyle 1 hafta sonra. ben vitamin testi yaptırdığımda devlette hemen ertesi gün sonuç alıyorum

ayrıca saç modelin çok güzel, bigün uzatırsam bende böyle yapmak istiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Sheitani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet sorun burada. Canımı çok sıkıyor bu durum. Çok tecrübesiz ve gencim. Neler yapmam gerekiyor bilmiyorum. İnternette bir araştırayım diyorum herşey reklam ve ticaret kokuyor maalesef. Asılsız şeylere harcayacak paramda yok çünkü öğrenciyim, dar bütçe ile geçiniyorum. Bugün doktora gittim tahlil istedi haftaya sonuçlar çıkacakmış. Doktor şöyle bir baktı bir yerinde açılma yok dedi ama şakaklarım açıldı. Farkındayım çünkü. Önceden önü diktiğimde dümdüz duvar gibi dururdu, şimdi bir taraf hep aşağı düşüyor çünkü tutacak saç yok. Nasıl önlem almalıyım bilmiyorum.

Bir teknoloji forumunda biri bana burayı önerdi. Senin saçına ilaç kullanma gerek yok, tentür yap dedi. O nedir inanın hiç bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Dostum şimdi beni iyi dinle
    Şeker vs.. bırak insilün direnci için
    Ekmek tüketme tüketeceksen illa çekirdekli tam bugday ekmek tüket
    Biotin 5000 mg al
    Günde 1 2 bardak yeşil çay iç
    Zengin yağ asitlerini bolca al ne gibi zeytin yaprağı çayı ve zeytintagi gibi ek olarak keten tohumu tüket ondaki yaglarda cok faydali
    Günde 1.5 mg balik yagi ve e vitamini al tavsiyem ocean balik yagi
    Isirgan otu çayi yap hem iç hem 4 5 günde bir saçina yedir 30dk bekle durula
    Kabak çekirdeği ve kuru cekirdekli siyah uzum tuket fakat marketteki dandik uzumlerden olmasin aktara git al ek olarak spor yap. Büskivu kola dahil tum zararli seyleri hayatindan cikar. Bende de dokulme vardi fakat benim ki olgunluk cizgisi galiba ergenlikteki şakaklardaki hafif bir gerileme oldu şu an bu sekilde durdurdum dökülmeyi. Ek olarak kan testi yaptir cinko demir d vitamini vs.. eksikse al. Meyve sebze bolca tüket soya tüket. Bunlari yap dökulmen duracaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet ilk darbeyi almışsın malesef bunu farketmen çok iyi olmuş @Sartre nin dediğini yap başka da hiçbir şey yapma. Saçların çok çok iyi şuan dert etme doğal yolla dökülmeyi durdurman yeterli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Stres yapma, çünkü durumun kötü değil, stresle sadece dökülmeyi artırırsın.

Öncelikle beslenme düzenin nasıl?

Pasta, börek, poğaça, kurabiye, bisküvi, çikolata, cips, kola vs. gibi iltihap kaynağı olan şeyleri tüketiyormusun? Bunlar önemli, sen kel kalmadan önce farkına vardığın için şanalısın, en önce beslenme düzeninde varsa bir sıkıntı onu düzene sokmalısın.

Hafif tedavilerle ve beslenme düzeniyle kelliğin önünü alman mümkün.

Şampuan yerine sirkeyle durulama, alternatif tedaviler bölümünden hafif tedaviler bakabilirsin ve en önemlisi stres yapmamalısın.

Sheitani
    Guest
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum şimdi beni iyi dinle
    Şeker vs.. bırak insilün direnci için
    Ekmek tüketme tüketeceksen illa çekirdekli tam bugday ekmek tüket
    Biotin 5000 mg al
    Günde 1 2 bardak yeşil çay iç
    Zengin yağ asitlerini bolca al ne gibi zeytin yaprağı çayı ve zeytintagi gibi ek olarak keten tohumu tüket ondaki yaglarda cok faydali
    Günde 1.5 mg balik yagi ve e vitamini al tavsiyem ocean balik yagi
    Isirgan otu çayi yap hem iç hem 4 5 günde bir saçina yedir 30dk bekle durula
    Kabak çekirdeği ve kuru cekirdekli siyah uzum tuket fakat marketteki dandik uzumlerden olmasin aktara git al ek olarak spor yap. Büskivu kola dahil tum zararli seyleri hayatindan cikar. Bende de dokulme vardi fakat benim ki olgunluk cizgisi galiba ergenlikteki şakaklardaki hafif bir gerileme oldu şu an bu sekilde durdurdum dökülmeyi. Ek olarak kan testi yaptir cinko demir d vitamini vs.. eksikse al. Meyve sebze bolca tüket soya tüket. Bunlari yap dökulmen duracaktır.
    Hcaom ilaçlar beni biraz korkutuyor açıkçası. Biotini nasıl kullanmam gerekiyor? Bu arada Clear men kullanıyordum bu sorun çıktı çıkalı bıraktım Dalan zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Şuan için en iyi kür bu mu hocam? En etkili nasıl durdurabilirim? Ya da dökülenleri çıkarabilir miyim? Kan testi verdim haftaya çıkacakmış sonuçlar.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ilk darbeyi almışsın malesef bunu farketmen çok iyi olmuş @Sartre nin dediğini yap başka da hiçbir şey yapma. Saçların çok çok iyi şuan dert etme doğal yolla dökülmeyi durdurman yeterli.
    Hocam çok pis darbe yedim hemde. Moralim çok bozuk. Sizin bu tarz etkili önerileriniz var mı? Bu arada dökülenleri geri koyabilir miyim?

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stres yapma, çünkü durumun kötü değil, stresle sadece dökülmeyi artırırsın.

Öncelikle beslenme düzenin nasıl?

Pasta, börek, poğaça, kurabiye, bisküvi, çikolata, cips, kola vs. gibi iltihap kaynağı olan şeyleri tüketiyormusun? Bunlar önemli, sen kel kalmadan önce farkına vardığın için şanalısın, en önce beslenme düzeninde varsa bir sıkıntı onu düzene sokmalısın.

Hafif tedavilerle ve beslenme düzeniyle kelliğin önünü alman mümkün.

Şampuan yerine sirkeyle durulama, alternatif tedaviler bölümünden hafif tedaviler bakabilirsin ve en önemlisi stres yapmamalısın.
    Teşekkür ederim öneriniz için. Eğer genetikse veya bir hastalıktan dolayıysa önüne geçebilir miyim kelliğin? Ve dökülenler özellikle şakaklar yeniden çıkar mı? Önerilerinize muhtacım hocam, pek bilgili değilim.
    Alıntı burak6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bir sorun göremedim açıkcası saçında, uzunluk farkı olabilir. ayrıca nasıl hastane o öyle 1 hafta sonra. ben vitamin testi yaptırdığımda devlette hemen ertesi gün sonuç alıyorum

ayrıca saç modelin çok güzel, bigün uzatırsam bende böyle yapmak istiyorum
    Devlet hastanesi hocam. Saçlarımı eskiden görecektiniz. Şimdi şekil bile almıyor.

Sheitani
    Guest
    Tentür olayı tam olarak nasıl oluyor? Ekstrak falan hiçbirşey anlamadım.. Bana doğal olarak en iyi bakım ve tedavi programı verebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben inanılmaz derece de zararlı beslenen bir insandım neler çektim birgün lise 2deyken ben ne yapıyorum ya dedim ve o günden beri her şeyi bıraktım tam 2 2.5 sene oldu bunları bırakalı vucudun bir adapte olma süreci var o süreç boyunca ateşim cıktı ara ara midem bulandı çok fazla hasta oldum fakat 2 senenin sonunda çok rahat ettim sana benden tavsiye süt ürünlerini ve hazır olan her şeyi hayatından çıkar. Süt ürünü tüketeceksen illa yogurt ye ev yapımı. Çünkü süt dht arttırıyor. Ve kendimde gözlemlediğim kadarıyla dökülmenin ana sebeplerinden biri enflamasyon. Dht işi bir yere kadar

Eğer saç derisi sağlıksız ise kıllar da sağlıksız oluyor. Bunu verimsiz bir topraga dikilen agaç gibi düşünebilirsin agaçtan zerre verim alamazsın ne kadar sağlıklı olursa olsun cunku toprak kötüdür ve agaçta bilirsinki besinini topraktan alır. Meyve sebze ye bol bol ye bunlar hep antiflamatuar balık yagı dahil omega 3 ile zengin epa dha oranı yüksek yukarıda da tavsiye ettigim gibi ocean balık yağından al reklam yapmayayım intten arastir 3lü seti 100tlye bulursun eczanede tanesi 78TL yani kirası cart curt var diye fiyatı %50 60 arttırıyorlar. Ek olarak ketokonazol içeren bir sampuan al konozzl veya nizoral gibi hafta da 1 2 kez onunla yıka saçını. Kafein tüketmek ve antioksidan almak bakımından günde 1 bardak Türk kahvesi içebilirsin.

Sabah kahvaltında mümkümse ekmek vs.. tüketme chia tohumundan keten tohumdan yulafla ve 1 adet meyve ile kahvaltı yap.

Sağlıksız ve aşiri yağlı yemeği hayatindan çıkar. Daha sonra keza ayni şekilde aşiri karbonhidrat alıyorsan onu da durdur cok fazla pilav makarna vs.. yeme.

Daha sonra bol bol superfood yani super yiyecekler tuket ne gibi brokoli kreviz karnibahar lahana gibi. İçten kusursuz bir beslenme duzeni yaparsan dostum dökülmen %50 60 duracak zaten buna ek olarak biotin cinko d vitamini vs.. takviyesi yaparsin dökülmen tamamen durur.

Ek olarak bu psikolojiden kurtul simdi aynada dakka başi gidip saçina bakiyorsundur veya aynalardan kaciyorsundur öyle yapma. Bak sacı dökülen sadece sen degilsin yalniz degilsin dunyadaki erkeklerin %50sinden fazlasinin saci dökülüyor elinden geleni yap ve rahatla.

Ek olarak soya ürünleri tüket ve bulabiliyorsan peynir olarak japonların özel tofusundan ye açıkçası sana ege/japon karişik bir liste yazdim bunlari yaptigin takdirde uzun vadede cok faydasini göreceksin

Ek olarak zararli besleniyorsan biraktigin an saglam bir probiyotik al ve en az 2 3 ay kullan bagirsaklarin kendine gelsin

Sayfa 1/4 123 ... SonSon