7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yaptıklarım yeterli midir ? Ayrıca bir kaç sorum var

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaptıklarım yeterli midir ? Ayrıca bir kaç sorum var

Herkese merhaba 18 yaşındayım saçıma kellik çok şükür başlamadı ama doğuştan ince telli seyrek saçlarım var, ailemde kellik sadece babamda ve babamın anne tarafında var onun dışında herkes saçlı. Saç dökülmesi yaşamdan önlem almak istiyorum yaptıklarım defne sabunu ile saçımı yıkıyorum + bazen hint yağı kullanıyorum, günlük badem ceviz yemeye çalışıyorum, bol bol sebze yiyorum zamanım oldukça yeşil çay içmeye çalışıyorum, günde yarım saat-1 saat yürüyorum ve her gün 1 kapsül omega-3 alıyorum. ayrıca tatlı yemeyi bıraktım ve ekmek de yemiyorum, daha çok acı yemeye başladım ve saçımı elma sirkesi ile duruluyorum Kötü alışkanlığım ise sınav senem olduğundan stresli geçiyor ve kahve tüketmek zorunda kalıyorum (2si 1 arada), başka bir şey yapmama gerek var mı ? Sorum ise saç rengi, saç tipi ve kellik genleri beraber midir ? Saç tipim/rengim biraz babama benziyor bu kel olacağım anlamına mı gelir yoksa genler farklı kişilerden geçebilir mi ?

Yardımcı olabilecek var mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konulariniza 1 adet bile olsa fotoğraf ekleyin lütfen

https://i.hizliresim.com/mJZ1Ey.jpg https://i.hizliresim.com/Dyq431.jpg
    saçım doğuştan seyrek ince telli, küçükken bir ara daha kalınlaşıp siyahlaştı galiba sonra eski haline geri döndü

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 si 1 arada yerine türk kahvesi iç. Saçla bi alakası yok ama nescafelerin kahveyle bir alakası yok. Onun dışında yeşillik ağırlıklı beslenmeye devam et D vitamini iç güneşe çık 20 dk. Isırgan ve yakıotu losyonu yapabilirsin aklına geldikçe sık dökülmeyi kontrol altına alırsın.

Dökülmenin saç rengi ve tipiyle bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Babam düz saçlı annem kıvırcık benim. Anne tarafında böyle bir sorun yok. Benim saçlarım kıvırcık. Saçlarım anneminkilere benzese de dökülmeyi almışım babamdan.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Iki sene sonra kesin anlarsin, 20 yasina geldiginde aman tedbirli ol 21 yaşına geldiginde zaten anlarsin her seyi.

Ben, kervanimiza katilacagini dusunuyorum kisa bir sure sonra. Simdiden gecmis olsun.