Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: D vitamini ve saç

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral d vitamini kullandım az bir süre. Bir de vurulmayı deneyeceğim. Bağırsaklardan emilmediği yönünde ciddi çalışmalar var. Genelde olumsuz bir etki yaptığını düşünmüştüm oral kullanımda ancak sanırım miktarı yeterli bile değildi. D vitamini eksikliğim olduğuna eminim çünkü güneşe çıkan bir insan bile değilim hiç. Şuanki dökülme miktarımı çok iyi biliyorum. 300.000 IU vurulduktan sonra izlenimimi ekleyeceğim umarım içtiğim zamanki gibi hüsran olmaz.
    300.000 iU yeter de artar bile. Normal de fazla hatta firmanin 100.000 veya 50.000 iu üretmesj gerekiyor ki insanlar sürekli kullansin. Ek olarak d vitaminleri etkisini 20.gün sonunda gosteriyor. Kademe kademe yükselip 20.gün maksimize olup sonra belli bir seviyeye kadar düsüyor o zaman tekrar almaniz gerekiyor. Dışari neredeyse işim olmadikca cikmayan biriyim ev ofis universite arasi gidip geliyorum d vitamini problemim yok cünkü düzenli devit 3 kullaniyorum. Yanliş sunu belirtmem de fayda var kontorlsuz d vitamini kullanirsaniz bobrekleriniz iflas edebilir. Aşiri kalsiyum yuklemesini vucutta kaldiramaz zehirlenirsiniz. Depolanan bir vitamin sonucta.

Son olarak d vitamini yani devit 3 ü süte kariştirip iç kesinlikle suya falan koyma veya ekmege falan dökme. 1 kaşik zeytinyagi icine veya az bir sütün icine boşalt. Kafayi da fazla takma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bnm de 21 cikti oral damla verdi 2 tüp gunde 3 kere 5 damla kullan bunu ne kdr sure kullancam bn sizib deger kacti

Erkek tipi sac dokulmesi olduna eminmisin vebde d bitamini kullaniyorum 2 aydir sac dokulmemi kesmedi erkek tipi sac dokulmesinde kesceni sanmıyorum belki d vitamini eksikliğine bağlı sac dokulmendir yada psikolojiktir

2 ay çok düzenli şekilde d vitamini vuruldum. Geri bildirim için güncelleme mesajı atmak istedim. D vitamini seviyem çok düşüktü. Şöyle diyeyim 100 ng/ml olması gerekiyor (daha düşük diyen kaynaklar da var hatta genelde 100 üst sınır gösteriliyor) benim 10 bile değildi. İlk başta ciddi anlamda ön yargım vardı. 7-8 aylık düzenli tedavi uyguluyorum bu son 2 aylık dönem kadar az dökülme yaşadığım hiçbir dönem olmadı. Gerçekten inanılmaz azaldı dökülmem. Hatta bundan önce seti+oral dht bloker kullanıyordum cidden agresif bir tedavi. Bu ay setiye devam etmedim onun yerine miracle'a geçtim. Bu süreçte setiyi bırakmamın hiçbir etkisi olmadı, ekstra bir dökülme yaşamadım. Benim gibi takıntılı bir insan için bile az geliyorsa dökülme sanırım cidden işe yarıyor bütün bunlar. Özellikle d vitamininden aldığım sonuç muazzam oldu. Sonuç olarak hala saça dönüşen bir çıkış yakalamadım. Ama zaten ana hedefim saçlarımı korumaktı. Şakaklarım hala dolmadı ama eğer bu az dökülmeyle saçlarım daha geriye gitmezse ben sonucu başarı olarak nitelendireceğim.

Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 ay çok düzenli şekilde d vitamini vuruldum. Geri bildirim için güncelleme mesajı atmak istedim. D vitamini seviyem çok düşüktü. Şöyle diyeyim 100 ng/ml olması gerekiyor (daha düşük diyen kaynaklar da var hatta genelde 100 üst sınır gösteriliyor) benim 10 bile değildi. İlk başta ciddi anlamda ön yargım vardı. 7-8 aylık düzenli tedavi uyguluyorum bu son 2 aylık dönem kadar az dökülme yaşadığım hiçbir dönem olmadı. Gerçekten inanılmaz azaldı dökülmem. Hatta bundan önce seti+oral dht bloker kullanıyordum cidden agresif bir tedavi. Bu ay setiye devam etmedim onun yerine miracle'a geçtim. Bu süreçte setiyi bırakmamın hiçbir etkisi olmadı, ekstra bir dökülme yaşamadım. Benim gibi takıntılı bir insan için bile az geliyorsa dökülme sanırım cidden işe yarıyor bütün bunlar. Özellikle d vitamininden aldığım sonuç muazzam oldu. Sonuç olarak hala saça dönüşen bir çıkış yakalamadım. Ama zaten ana hedefim saçlarımı korumaktı. Şakaklarım hala dolmadı ama eğer bu az dökülmeyle saçlarım daha geriye gitmezse ben sonucu başarı olarak nitelendireceğim.
    Majör bir eksikliğiniz varmış iyi olmuş tespit etmeniz, bunu herkesin yapması gerekli, diğer tedavileriniz içinde zaman yetersiz tabi hiç bir tedavi kısa sürede büyük ilerleme sağlayamaz nitekim d vit ancak dökülmeyi normal seviyeye getirmiş gerş kazanım için iyi tedaviler yine gerekli. Majör eksiklikler fıçıdaki eksik tahta gibidir, diğer tahtalar sağlam olsada fıçıya ancak eksik tahtanın seviyesi kadar sıvı alır ve şu aşamada iyi tedaviler asıl ilerlemeyi sağlayacaktır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Majör bir eksikliğiniz varmış iyi olmuş tespit etmeniz, bunu herkesin yapması gerekli, diğer tedavileriniz içinde zaman yetersiz tabi hiç bir tedavi kısa sürede büyük ilerleme sağlayamaz nitekim d vit ancak dökülmeyi normal seviyeye getirmiş gerş kazanım için iyi tedaviler yine gerekli. Majör eksiklikler fıçıdaki eksik tahta gibidir, diğer tahtalar sağlam olsada fıçıya ancak eksik tahtanın seviyesi kadar sıvı alır ve şu aşamada iyi tedaviler asıl ilerlemeyi sağlayacaktır.
    Kesinlikle öyle abi. Tedavilerde süreklilik bu işin en önemli kısmı. Ne olursa olsun bırakmamak gerekiyor. D vitamini konusunda algım biraz değişti. Toplumda inanılmaz çok eksikliği görülüyor nitekim güneş gören hayatlar yaşamıyoruz artık. Görsek bile Mayıs Kasım arası dışında ülkemizde güneş ışınları d vitamini üretimi için yeterli gelmiyor. Bu sebeple genetik dökülme yaşayan kişilerin çok büyük çoğunluğunda d vitamini eksikliği olduğunu düşünmeye başladım. Zaten doku dekalsifikasyonu konusundaki öneminin onlarca kez söylendiğini görüyoruz forumda.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim harika bir gözlem olmuş,sitede çeşitli konularda mevzu edilmişti D vit.saç dökülmesi ilişkisi,ama zannediyorum ilk defa gözleme dayalı bir bilgi paylaşımı oldu.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim harika bir gözlem olmuş,sitede çeşitli konularda mevzu edilmişti D vit.saç dökülmesi ilişkisi,ama zannediyorum ilk defa gözleme dayalı bir bilgi paylaşımı oldu.
    http://www.yenisoz.com.tr/d-vitamini...r-makale-18153

Bu da çok kafa karıştıran bir konu, açıklık getirilmeli.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Anarchy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.yenisoz.com.tr/d-vitamini...r-makale-18153

Bu da çok kafa karıştıran bir konu, açıklık getirilmeli.
    Doğru diyorsun hocam, Canan hoca takipçilerine D vit-magnezyum-K2 vit. kombine bir şekilde kullandırıyor diye biliyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 3/3 İlkİlk 123