Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: D vitamini ve saç

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Sheitani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 şişe fazla değil mi? Ben 15 damla içiyorum
    Sen günlük içiyorsun ben ilk zamanlar haftada 1şişe,şimdi ayda 1şişeyi birden içiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu d vitamininin tabletleri var solgarın falan vitamin d3 1000 ıu neden damla alıyorsunuz ?
    1000 ıu çok az geliyor çünkü ampul ve damlada çok daha fazlası var ve daha ucuz
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

D vitamini dökülmeyi artırıcı etki yapıyor bende. Testosteron artışına bağlıyorum ben.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Banada D vitamini yazıldı. 8 tüp 2 ayda bitirmem gerekiyor. Yaklaşık 5 gündür kullanıyorum ama kesilmedi benim dökülmem?
    bunu yapmayın işte ya, 5 günde dökülme kesilmez, dökülme sürecine yıllarca yapılan yanlışlarla girilir, 5 günde dökülme falan kesilmez

tedavilere süre tanıyın

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynı durum bende de oluyor, ne zaman d vitamini alsam saçlarım yağlanıyor,dökülme artıyor, anlamıyorum

Sheitani
    Guest
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu yapmayın işte ya, 5 günde dökülme kesilmez, dökülme sürecine yıllarca yapılan yanlışlarla girilir, 5 günde dökülme falan kesilmez

tedavilere süre tanıyın
    Haklısın hocam ama çok kötü duruma geldi saçlar hepsi gitti. Sende bilirsin insan kafaa takmayayım diyor ama duştan sonra o saçın önlerinde oluşan şekil...

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesadüfen 2-3 gündür içmeye başladım günde 200 tel civarı gidiyor, cansızları döküyordur umarım minoxidil etkisi gibi

Yeni Üye
    Bu durum bendede var d vitamini almaya başladığımdan beri inanılmaz arttı dökülmem

SaçımınDoktoru Üyesi
    Haklısın hocam ama çok kötü duruma geldi saçlar hepsi gitti. Sende bilirsin insan kafaa takmayayım diyor ama duştan sonra o saçın önlerinde oluşan şekil...
    en az 1 sene süre tanıyacaksın, önce işin psikolojik kısmını halletmelisin, sen bir bireysin, hayatta her şeyinle var olmak durumundasın, kafandaki bir yumak kıldan ibaret değilsin, beslenmeni düzeltip tedavini uygulayıp bu süreçte sıkıntı yapmayacaksın, hayatına aynen devam edeceksin

Oral d vitamini kullandım az bir süre. Bir de vurulmayı deneyeceğim. Bağırsaklardan emilmediği yönünde ciddi çalışmalar var. Genelde olumsuz bir etki yaptığını düşünmüştüm oral kullanımda ancak sanırım miktarı yeterli bile değildi. D vitamini eksikliğim olduğuna eminim çünkü güneşe çıkan bir insan bile değilim hiç. Şuanki dökülme miktarımı çok iyi biliyorum. 300.000 IU vurulduktan sonra izlenimimi ekleyeceğim umarım içtiğim zamanki gibi hüsran olmaz.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon