8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: bu doktorlar hiçbirşeyden anlamıyor acil yardım :(

bu doktorlar hiçbirşeyden anlamıyor acil yardım :(

arkadaşlar merhaba bugun doktora gittim saç dökülmem için 21 yasındaym(bayanım) hiç bişey denemedi ben dedim saçlarım erkek tipi dökülüyor neyse dedi al bari şunu kullan androcur yazdı bana sordum 100 tl mi ne çok pahalı sizce onun yerine proscar veya dutasterid kullansam sonuc alabilirmym 1 2 güne de miracle losyon hazırlıcam daha öneriniz varmı acaba eklemek istedikleriniz lütfen yardm ederseniz çok sevirim androcur kullanıp sonuc olan oldumu

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Androcur kadinlarda daha az yan etki yaptigi icin onu vermis. Siz proscar kullanmaya niye cok meraklısıniz. Evet. Erkek olarak dusunursek Proscar mi daha cok yan etki eder androcur mu tabiki androcur.. Androcurda dogum kontrol hapının icinde bulunan etken maddeden var. Tabi deger olarak yüksek.. Şu asamda miracle losyonla baslayin. Olmadı size farkli bir losyon diyecem onu yapacaksiniz. Hatta miracle ile onu kombine kullanabilirsiniz..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Ben proscarı 2 yıl kullandım 17.5 yaşından 19.5 yaşıma kadar şuan doz düşürdüm ve aralıklarla alıyorum yan etkiler birden gelmesin diye.
    Baldır arkası kıllarımda kısalma oldu onun haricinde bir yan etkisi olmadı. saçlarım proscara başlamadan önceki halimden iyi tabi proscara başlarken 4 ay mezoterapi tedavisi oldum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı MutsuzEs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bugun doktora gittim saç dökülmem için 21 yasındaym(bayanım) hiç bişey denemedi ben dedim saçlarım erkek tipi dökülüyor neyse dedi al bari şunu kullan androcur yazdı bana sordum 100 tl mi ne çok pahalı sizce onun yerine proscar veya dutasterid kullansam sonuc alabilirmym 1 2 güne de miracle losyon hazırlıcam daha öneriniz varmı acaba eklemek istedikleriniz lütfen yardm ederseniz çok sevirim androcur kullanıp sonuc olan oldumu
    hiç bir doktor herhangi bir tahlil yapmadan sadece şaç dökülmesi problemi olan 21 yasındaki birine al bari şunu kullan deyip androcur vermez. en fazla minoxil için al bari şunu kullan der. doktora gittiğinize emin misiniz. ne doktoruna gittiniz. hadi diyelim es kaza androcur verdi. androcur tek basına özellikle menopoz öncesi kadınlarda kullanılmaz. yanına bir östrojen vermesi gerekir. genelde diane35 ile kombin edilir. bunu bilmeyen doktor androcur un ne olduğunuda bilmez. diyelim ki hormonal ilaç vermek istedi. vereceği en fazla diane35 veya muadilidir. birde bazı doğum kontrol hapları saç dökülmesinde etkili olabiliyor. bunuda belki endokrin doktoru verir. cildiye doktoru imkanı yok vermez. bence sen doktora git.

Mezoterapi vs hersey yaptirdim sonuc sifir cok sac dokulmesi var ve seyreliyor elimden hicnbisi gelmiyor minioxil de etkisini kaybetti zaten napcami sasirdim androcur kullaninca daha cok dokuldu diyolar bilmiyorum cel ve seti losyon nasıl oluyor ve ne onereceksini cok yoruldum artik

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MutsuzEs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mezoterapi vs hersey yaptirdim sonuc sifir cok sac dokulmesi var ve seyreliyor elimden hicnbisi gelmiyor minioxil de etkisini kaybetti zaten napcami sasirdim androcur kullaninca daha cok dokuldu diyolar bilmiyorum cel ve seti losyon nasıl oluyor ve ne onereceksini cok yoruldum artik
    Sizin cellagance ve setipirant ile tedaviye başlamanız gerekiyor ve başladıktan sonra da bu tedavinin işe yarayacağına %100 inanmanız gerekiyor bu konuda çok ciddiyim bir tedaviye inanmazsanız sonuç alma ihtimaliniz çok çok zayıflıyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin cellagance ve setipirant ile tedaviye başlamanız gerekiyor ve başladıktan sonra da bu tedavinin işe yarayacağına %100 inanmanız gerekiyor bu konuda çok ciddiyim bir tedaviye inanmazsanız sonuç alma ihtimaliniz çok çok zayıflıyor.
    Katılıyorum hocam
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    Merhaba. Aynı durumdayım. Son durumunuz nedir kullandığınız ürünler ve etkileri nelerdir? Kadınlar için kullanılabilir ilaçlar neler diane/androcur/proscar bunların farkı nedir acaba ??? Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz