Alıntı Seden1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Acnemix jel kullandim farkli donemlerde,içerikleri benzesiyor.differin,azelderm,eritretin,clindoxyl ve daha sayamadigim bir cok jel kullandim. Ama izler geçmiyor ne yazik ki. Son donemde saça egildim sivilcelerin ustune olmadim ama iki sorunun da kaynagi ayni tabi.Lavanta sacim icin kullaniyordum,cay olarak fazla tuketmemistim. Cay olarakta daha fazla tuketecegim artik. Teşekkür ederim.
Sivilcenin birçok sebebi olabilir ama en önemli iki sebebi sindirim ve hormonlardır şimdi önce sivilcenin oluşum mekanizmasını bilmek gerekir sebum oksidasyonu yani sebumun oksitlenmesi sonucu sivilce bakterileri gereğinden fazla üremeye başlar bağışıklık sistemi tepki gösterir ve inflamasyon dahada artar kızarma ve şişme gerçekleşir yani genel itibariyle böyledir eğer hormonlarda bir dengesizlik varsa dht östrojen igf-1.. Bunlar daha fazla sebum daha fazla gözeneklerin tıkanması daha fazla akne demektir ama altta yatan çok daha önemli bir sebeb vardır kronik inflamasyon bunun birçok sebebi olabilir bağırsakta başlar genelde kötü beslenme kimyasallar hava kirliliği stres... Bunlarda altta yatan sebebler arasındadır bu ikisini düzelltiğinizde akne tamamen kaybolacaktır dışardan sürülen antibiyotik kremler sadece akne bakterisini öldürür hayatınız boyunca kullanmak zorundasınızdır ayrıca benzoil peroksit ciltteki e vitaminini bitirir e vitamini sebumun oksitlenmesini önleyen antioksidan bir vitamindir.