Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Protein Tozu Saç Döker Mi?

SaçımınDoktoru Üyesi

Protein Tozu Saç Döker Mi?

Arkadaşlar kreatinin saç döktüğünü duyduk genetik olarak hali hazırda dökülmesi olan kişilerde. Peki protein tozu ile ilgili böyle bir bilgi var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    AGA tipi dökülmenin genel nedeni günümüzde yeni araştırmalar yapılsada DHT olarak kabul ediliyor. DHT'nin testo ile bağlantısı bulunuyor. Testo'nun bir çok yiyecek ile bağlantısı bulunuyor kırmızı et hatta brokoli. Yani bu mantıkla bir çok şeyi yememen lazım. Kaldı ki AGA tipinde sadece DHT döküyor olsaydı saçı avodart kullanan herkeste saç fışkırması lazım fışkırmasa bile dökülme çok çok yavaşlaması hatta durması lazım ama öyle olmuyor. Bu yüzden fazla takılma protein kullanabilrisin çünkü kreatin kadar DHT üzerine doğrudan bağlantılı değil.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kreatinin dhtyi artırdığına dair sadece bir tane çalışma var , yani kanıtlanmış birşey yok kreatin ve saç dökülmesi üzerinde

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okadar karışık bir sistem ki brokoli testosteronu yükseltebilir östrojenide düzenleyebilir ama saç döker mi hiç sanmıyorum güçlü antioxidan ve anti inflamatuar aynı zamanda, bukadar düz mantık düşünmeyin vücutta herşey böyle gerçekleşmiyor çünkü örneğin protein tozu içersin spor yaparsın vücudun geliştikçe mutlu olursun stres seviyelerin düşer saçların çok daha iyi bile olabilir yani geniş düşünmek kar zarar ilişkisine bakmak gerekiyor son zamanlarda stresi hayatımdan çıkardığımda cildimin çok daha iyi göründüğünü farkettim mesela.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    "Egzersizin her ne kadar kısa süreli vücuttaki testosteron oranını arttırsa da bu zaman diliminin yükseltilmiş bir DHT seviyesini yakalamak için yeterli olmadığı bilgisini veren Külahç, bu nedenle de egzersiz yapmanın ya da ağırlık kaldırmanın saç dökülmesine yol açması ya da hızlandırması gibi bir durumun söz konusu olamayacağını söyledi.

Sporcu tozları

Ancak bu noktada önemli bir uyarı yapmakta fayda olduğunun da altını çizen Külahçı, "Hemen her spor salonu girişinde satılan ya da özel marketlerde bulunan sporcu tozları testosteron seviyesini yukseltici ilaveler iceriyor ve bu nedenle de DHT seviyesini yükseltebilen bir özellik gösteriyor’’ diye konuştu."

CNN Türk haber sitesinde böyle bir yazı gördüm kafam karıştı açıkçası. https://www.cnnturk.com/2010/saglik/...5.0/index.html

Hocam Googleyi aç Jeff Seid yaz saçlarına bak ardından Jeff Seid Father yaz saçlarına bak
    Protein tozu ülkemizde fazla değer alıyor
    Bu tozlar abartılacak bir şey falan değil kesinlikle büyük bir şeyler görmeyin bu tozları
    Dediğim gibi Jeff Seid'in babası kel ama kendisi 50 tane 100 tane supplement,ilaç vs kullanıyor saçlarını görüyorsunuz
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  10985963_699422410163193_2723251210705057435_n.jpg
Görüntüleme: 112
Büyüklüğü:  42.1 KB (Kilobyte)
ID:	4323

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Googleyi aç Jeff Seid yaz saçlarına bak ardından Jeff Seid Father yaz saçlarına bak
    Protein tozu ülkemizde fazla değer alıyor
    Bu tozlar abartılacak bir şey falan değil kesinlikle büyük bir şeyler görmeyin bu tozları
    Dediğim gibi Jeff Seid'in babası kel ama kendisi 50 tane 100 tane supplement,ilaç vs kullanıyor saçlarını görüyorsunuz
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  10985963_699422410163193_2723251210705057435_n.jpg
Görüntüleme: 112
Büyüklüğü:  42.1 KB (Kilobyte)
ID:	4323
    Jeff seid steroid kullanmasına rağmen neden saçları dökülmüyor ayrıca babasınada bakabilirsiniz genetik diyecek olanlar.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatıcam merak ettiğim şeyler sebebiyle.Kreatinin vücuttaki dth ı yüzde 40 arttırdığına yönelik bilimsel çalışmalar var.Kreatinden uzak duruyorum.Sporcu tozlarınında çoğunda androjen uyarıcılar var.Taktir edersiniz ki takviye olmadan gelişim bir hayli zor.BCAA ya yönelmeyi düşünüyorum.Saçlara negatif etkisi olur mu ? Bu konuda yorum bekliyorum arkadaşlar.Çok kafama takıldığı için temin etmedim.Bir tartışma ortamı bekliyorum hepimizin aydınlanması adına.

Yeni Üye
    Konuya yorum getirebilecek kimse yok mu ?

Alıntı Maximus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatıcam merak ettiğim şeyler sebebiyle.Kreatinin vücuttaki dth ı yüzde 40 arttırdığına yönelik bilimsel çalışmalar var.Kreatinden uzak duruyorum.Sporcu tozlarınında çoğunda androjen uyarıcılar var.Taktir edersiniz ki takviye olmadan gelişim bir hayli zor.BCAA ya yönelmeyi düşünüyorum.Saçlara negatif etkisi olur mu ? Bu konuda yorum bekliyorum arkadaşlar.Çok kafama takıldığı için temin etmedim.Bir tartışma ortamı bekliyorum hepimizin aydınlanması adına.
    protein tozu hormonal bir ilaç değildir sadece protein tozu türkiyede çok büyütülüyo protein tozu dediğimiz şey peynir altı suyundan yapılan ve çeşitli işlemler sonucu toz haline getirilen bir suplementtir . protein tozu kimler kullanmalı cevabı çok basit günlük alman gereken protein ihtiyacını besinlerden karşılayamıyosan protein tozunu takviye olarak kullanabilirsin . gereğinden fazla kullanmak ne kas gelişimine extra bir katkısı olur nede saç dökülmesine negatif yada pozitif bir etkisi sadece fazlası yağ olarak depolanır .

yani ptotein tozunun gerektiği kadar kullanılmasında saça olumsuz bi etkisi yok fakat sen normalde alman gerekenden daha az protein alıyosan protein tozu dökülmeyi azda olsa yavaşlata bilir sonuçta beslenme saçlar için çok önemli bir faktör.
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Sayfa 1/2 12 SonSon