8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Ketoral ve Acneliyse Kremleri Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Ketoral ve Acneliyse Kremleri Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Bu konuda çok soru geldiğinden özet bir konu açma gereği oluştu. Bu iki krem daha çok sivilce kremleri olarak bilinsede saç dökülmesinde ki biyomimyasal mekanizmalardaki bir kaç basamakla yolları keşisiyor bunlara diğer konularda bir hayli değindik site içi arama yapmanız iyi olur. Kısaca özellikleri nedir yazayım.

1- Ketoral : Etkin maddesi Ketakonazoldür Fungusit(mantarlar), antiinflamatuvar ve son olarak orta düzey antiandrojenik özelliği vardır.

2- Acneliyse : Etkin maddesi tretinoindir bir A vitamini derivatividir. Antiinflamatuar, antiapoptic özelliği yanında androgen reseptörü aktivitesini zayıflatma gücü vardır.

Bu kremleri bol bulup çok sürmeyin tavsiyem bir gün biri diğer gün diğeri şeklinde olup her alana nohut tanesi yarısı şeklinde sürüp yedirin acneliyse ise mercimek tanesinden bşraz daha büyük boyutlarda yedirilerek sürülür.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu konuya aciklik getirdiginiz icin tesekkur ederim

Yeni Üye
    Birde azalderm vardı ama

SaçımınDoktoru Üyesi
    sürüp kaç saat bekletilecek yada hemen yıkanacakmı bu ayrıntılar lazım hocam.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürüp kaç saat bekletilecek yada hemen yıkanacakmı bu ayrıntılar lazım hocam.
    Yıkamanız gerekmiyor fatih hocam ben kafamda 1 gün boyunca bekletiyordum
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar aman aman.

Benim gibi Acneliyse kremi ilk defa kullananlar dikkatli olsunlar. Ketoral gibi süreyim dedim şuan kafam bildiğin yolundu, sürdüğüm yerler soyuldu ve kıpkırmızı oldu, sanırım mevcut saçı da deriyle birlikte söktü götürdü.

Dikkatli olun, kaş yaparken göz çıkarmayın. Acneliyse krem çok güçlüymüş, cahillik ettim, siz çok az sürün.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acnelyse'i ketoral gibi çok sürersen yolarsın mercimeğin yarısı kadar sürülmesi lazım

acnelyse kremi nasıl seyreltebilirim etil alkol veya distile su hangisi daha uygun olur?
    Tedavim

-minoxil
    -estradiol losyon
    -konazol şampuan
    -dermastamp