Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Hangi ketokonazollu şampuanı kullanmalıyım ?

Sheitani
    Guest
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçları çok kurutuyor, resmen rengini bozuyor. Ben hepsini kullandım, saçları mahvediyor resmen. Tavsiye etmem. Tresan şampuanları da fos, söylemeden geçemeyeceğim.
    Ne kullanacaz hocam hepsi fos

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sheitani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalova arkadaşımız gözlemini yazmış hocam sizde de aynısı olacak diye birşey yok siz de kullanın ve kendi deneyiminizi oluşturun örn. keto şmp. bende olumsuz bir durum oluşturmadı ama tresan için olan görüşüne katılıyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gittiğim her eczane nizoral artık gelmiyor üretimi durmuş diyor en az 5-6 eczaneye sordum şimdi ne alayım ?

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben prozinc kullanıyorum fena değil

Defne sabunu aldım arkadaşlar sağolun

Ben revita kullanıyorum fiyatı biraz pahalı yalnız 205ml si 150 tl yaklaşık yaklaşık 1 senedir kullanıyorum günlük olarak %2 ketokonazol emu biotin caffein vs. Var
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı Sheitani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, şampuanların pek bir faydası olmadığı konusunda burada çoğumuz hemfikiriz, isterseniz siz kullanın. Benim şikayetim, saçları çok yıpratması, kurutması üstelik saçların rengini açması...

Ben sabun kullanıyorum günlük, bazen sade şampuan kullanıyorum. Kepek probleminiz varsa forumda paylaştığım yağ karışımı deneyebilirsin. Kepek konusunda çok etkili.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, şampuanların pek bir faydası olmadığı konusunda burada çoğumuz hemfikiriz, isterseniz siz kullanın. Benim şikayetim, saçları çok yıpratması, kurutması üstelik saçların rengini açması...

Ben sabun kullanıyorum günlük, bazen sade şampuan kullanıyorum. Kepek probleminiz varsa forumda paylaştığım yağ karışımı deneyebilirsin. Kepek konusunda çok etkili.
    Sabun daha kötü pH seviyesi cilt için çok yüksek asit bariyerini yok ediyor, ayrıca sudaki sodyum atomları ile tepkimeye girip çökelti bırakıyor cildi kurutuyor saç derisi sımsıkı sert oluyor kan akışı sekteye uğruyor. ben dove kullanıyorum duşta 5 dakika masaj yapıyorum.

Ben de defne sabunu aldım da pişman oldum araştırınca

İki üç yıl önce özel yapım defne sabunu kullanmıştım. Seboreik dermatit yapmıştı felaket kötü bir hastalık. Doktorun verdiği losyon şeklindekı ilaçla tedavi etmiştim. Babam, dayım zeytinyağlı sabunla yıkıyor hiçbir sıkıntısı yok. Bence bu alışkanlıkla alakalı yıllardır şampuan kullananlar sabuna geçince derinin dengesi bozuluyor olabilir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon