8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: gün içinde çok halsizim

gün içinde çok halsizim

Merhabalar; ben 20 yaşındayım ve gün içinde çok halsiz oluyorum yıllardır hep halsizliğim vardı ama bu son 2 aydır farklı ve günlük hayatımı altüst ediyor. Beynim çalışmıyor resmen, düşünemiyorum yüzüm soluyor, gözlerim sanki 2 gündür uyumamış gibi oluyor, ağzımda ekşi acı bir tat ve koku oluyor.Gece zor uyuyorum sabah zor uyanıyorum. Kalp nabzım yemeklerden sonra hızlanıyor. Genellikle yemekten sonra oluyor ama kestiremiyorum ne zaman olduğunu ve saatlerce geçmiyor. Şekerden falan şüphelendim ve bir kaç farklı doktora gittim, kan değerimdeki şekerde sıkıntı yoktu ama şeker yüklemesi yapıldı ve hipoglisemi var dedi doktor. Ben kendimde ölçüyorum evde arasıra 60-70 çıkıyor bazen. Başka bir doktor ise aynı değerlere bakıp şekerle ilgili bir şey demedi ama bilirubin değerim biraz yüksekmiş ve gilbert sendromu dedi. Düzgün besleniyorum, bol su içmeye çalışıyorum, aburcubur falan yemem, unlu şeylerde arada yerim. Cell losyona başladım yaklaşık 2 ay önce acaba cell losyon mu bunlara neden oluyor diye düşündüm, 4 5 gün bıraktım ama yine oldu. Çözemedim ne yapsam, bunları yaşayan veya fikri olanlar yorum yaparsa çok sevinirim dayanılmaz bir hale geliyor artık.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karaciğer değerlerine baktırdın mı dostum,bir de probiyotik beslenmeye yoğunlaşmalısın,ayrıca ginsengli takviyeler almanı da öneririm.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Kalbinize hiç baktırdınız mı? Kalp, böbrek, karaciğer akla ilk gelen organlar. Bu tür sıkıntıları olan ve çok zayıf olan 3 tane arkadaşımın da doğuştan farklı kalp rahatsızlıkları vardı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ağızda ekşi acı bir tat ve koku varsa karaciğer-mide-böbrek üçlüsünden birinde sorun olabilir kardeşim. İyi bir dahiliye uzmanına gidip derdini anlat böyle böyle de bütün değerlerine baktır tekrardan sağlık bu şakaya gelmez.

Bu sorunun için doktora gözükmen en iyisi olur.

Demir eksikliğiniz var mı?

Konuyla ilgisi olurmu olmazmı bilemiyorum , 30 yaşındayım.23 yaşındayken kendimi çok halsiz hissediyordum , sabahları zor kalkıyordum.Günlerce bu böyle sürdü dikkate almadım , bi gün iş yerinde göğsüme bi ağrı girdi , hemen hastaneye gittim .Yürüyerek girdim yoğun bakıma aldılar.Stent takıldı , kalp krizi geçiriyormuşum.
    Kendinizi halsiz hissediyorsanız ( uykusuzluk stres v.s olmadığı halde ) hemen bir kardiyolojiye başvurun derim.

Çok sağolun yorumlarınız için, iyi ki sizlere de danışmışım. Kardiyolojiye başvurucam kesinlikle ve yeniden baktırıcam bütün değerlerime. Cell losyona da bir 10 günlük ara veriyorum kafamın net olması için. Demir eksikiği meselesi, garip bir şekilde demirim 192 çıkmış normal değerin üstünde fakat ferritin ise 29 çıkmış o da normal değerin altında. Probiyotik'e ara vermiştim tekrardan başladım, ginsengli takviyeleri de dikkate alıcam.