Sayfa 3/3 İlkİlk 123
25 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Durmak Bilmeyen Saç Dökülmem

Yeni Üye
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anti inflamatuar beslenme konusunu araştır, tam şaftın dağılıp dağılmayacağı noktadasın, dht ve inflamasyon kontrolüyle bile bu saçı koruman mümkün, keşke ben o yaşta o seviyelerdeyken bu forumla tanışsaydım
    Yememe içmeme açıkçası 3 aydir cok dikkat ediyorum zaten.DHT de konusunda da dokulen saçlarımın çoğu kalın telli okuduğum bilgilere gore DHT saci inceltip döküyormuş bide sacim her noktadan dökülüyor sebebini bi türlü bulamadim

Hocam saçın her noktadan dökülüyorsa bunun altında herhangi bir fızyolojık rahatsızlıgın yoksa..Kesinlikle tek nedeni stres...Benımde her noktadan dökülüyor dikkat edıyorum ne zaman kafayı takmayı bıraksam stresi azaltsam amaan kel olsam da olurum moduna girsem dökülmem hafifliyor..Tabi bu ruh halim çok uzun süremiyor :/

Yeni Üye
    Alıntı kel-alaka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam saçın her noktadan dökülüyorsa bunun altında herhangi bir fızyolojık rahatsızlıgın yoksa..Kesinlikle tek nedeni stres...Benımde her noktadan dökülüyor dikkat edıyorum ne zaman kafayı takmayı bıraksam stresi azaltsam amaan kel olsam da olurum moduna girsem dökülmem hafifliyor..Tabi bu ruh halim çok uzun süremiyor :/
    hocam şükürler olsun bir rahatsızığım yok.zaten saç dökülmesini farkettiğim dönem aşırı sıkıntılı olduğum bi dönemdi stresten geceleri yatamıyordum, o günden beri şiddetli bi şekilde dökülüyor.Merak ettiğim birşey var, her gece yatmadan önce sarımsak yutuyorum herhangi bir zararı olur mu?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hayatzor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam şükürler olsun bir rahatsızığım yok.zaten saç dökülmesini farkettiğim dönem aşırı sıkıntılı olduğum bi dönemdi stresten geceleri yatamıyordum, o günden beri şiddetli bi şekilde dökülüyor.Merak ettiğim birşey var, her gece yatmadan önce sarımsak yutuyorum herhangi bir zararı olur mu?
    Zararı olmaz da faydası da çok sınırlı olacaktır, sarımsağı çiğ olarak çiğneyerek yutmak dışında maksimum etki almak mümkün değil maalesef.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farkındaysanız çoğu kişinin saç dökülmesi stresle birlikte başlıyor ve stresin şiddetine göre artıyor veya azalıyor, stres üstünde durulması gereken önemli bir konu.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123