5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Minoxil etkisi ve döngü üzerine bir kaç sual.

Yeni Üye

Minoxil etkisi ve döngü üzerine bir kaç sual.

Merhabalar sorum minoxil ile uzun vakit geçiren arkadaşlara olacak.

Minoxil kullanımının etkisinin ne olabileceğini kestiremiyorum örneğin başımın üst tarafı tamamı seyrelmiş vaziyette yani %100 saçlı başı örnek verecek olursak %30 kadar saçım kaldı .

Minoxil etkisi bunu tahmininize göre yüzde kaç yükseltir ve bu etki ortalama olarak kişiden kişiye değişir farkındayım ancak bir referans aralığı var mıdır ?

İkinci sorum ise döngü üzerine olacak yukarıdaki soruda bahsettiğim %30luk kalan saç döngüye girdiğinde tekrar %30 seviyelerine mı dönecektir yoksa %40larda ya da %50lerde kalabilir mi acaba ?

tek başına minoxidil etkilidir ancak tatmin edici kadar değildir özellikle açıklığı çok olan kişilerde.
    rakam tahmini olarak bence sadece minoxidil %30 dan %35 veya 40 a kadar yükseltir görünümü.yoksa öyle %60-70 rakamlarına ulaşacağını sanmıyorum sadece minoxidil ile.ancak sana uygun doğru çok etkili tedavileri uygularsan çok ciddi fayda görebilirsin.
    minoxidil döngü olayına gelirsek eğer ben döngüyle tanışacak kadar uzun zaman kullanmadım bu yüzden daha tecrübeli arkadaşların yorum yapması daha doğru olur.bence döngüde başladığın zamana dönüyosun heralde daha sonra minoxidil tekrar etkisini göstermeye başlıyor.
    -2 defa saç ekimi
    2. ekim 20 gün oldu bu yüzden topikal olarak 3 aydan sonra minoxidil ekleyeceğim

--ilk 3 aylık tedavim--
    -finas günde 1 mg
    -dutas haftada 1-2 defa
    -biotin günde 10 mg
    -vegetal silica günde 2 kapsül
    -omega 3 hergün 2 kapsül
    -b6-b12 hergün
    -faramat hergün (kan yapıcı demir içerikli)
    -konazol şampuan haftada 2 defa
    -vichy dercos şampuan hergün (yatıştırıcı özellikli sülfatsız şampuan ekimden sonra doktor tavsiyesi)
    -duşta kafa masajı 10 dk hergün

Minoxidil %100 e varan artış yapabilir bu oranıda geçebilir (hacim,görünüş) ppg siz kullanılması daha sağlıklıdır kontrollü olarak günde biri geçmeyin yanında muhakak ana tedavi ile kutup tilkisi kürk değişimi gibi bir yersiz korkuya girilmesine gerek yoktur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxidil %100 e varan artış yapabilir bu oranıda geçebilir (hacim,görünüş) ppg siz kullanılması daha sağlıklıdır kontrollü olarak günde biri geçmeyin yanında muhakak ana tedavi ile kutup tilkisi kürk değişimi gibi bir yersiz korkuya girilmesine gerek yoktur.
    günde bir derken hocam ? Ben sabah minox-cell / akşam içinde seti olan minox kullanıyorum

Alıntı Bleu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günde bir derken hocam ? Ben sabah minox-cell / akşam içinde seti olan minox kullanıyorum
    Bir uygulamayı alkol dmso vb ile yapınız minox frekansını azaltmanız yerinde olur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .