5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: sac ekimi ve Dutastreid kullanım sonrası etkiler nasıl olut

Yeni Üye

sac ekimi ve Dutastreid kullanım sonrası etkiler nasıl olut

selamlar 21 yasindayim daha once bi 3 kez minoxil kullanıp bırakma gecmisim var suan son olarak 4. olarak 4 kasım 2017 tarihinde basladim. saclarim biraz sorunlu on bolgem ekimli ekim yaptırdigim bolge seyrek duruyo (ne hayallerle ektirdim ama hic dusundugum gibi olmadı) ekim yaptırali bi sene olacak nerdeyse. benim suan sıkıntım vertex bolgesi oraya bi donem minoxil kullandim ve biraktim tekrar. suan arka bölgedeki saclarim henüz tam dokulmedi zayıf sarı saclar seklinde zaten saclarim da kumral sarı karısımı ısık altındayken kafamin ici gozukuyor. on bölgeye minoxil kullanıyorum ekimli yere ama arka bolgeye kullanmaya cesaret edemiyorum sıklaştırayım güclendireyim derken onlardan da olmamak için benim size bi kac sorum olacak

1- 2 veya 3 senedir Dutastreid kullananlar şuan devam ediyor musunuz yada ne gibi etkiler gozlediniz bu konu cok dikkatimi çekti cünkü cok ciddi fayda saglamis basari hikayelerinde gorduklerim. ama ornegin ben de ilk minoxil kullandıgımda gercekten saclarim cok gürlesmisti ancak bıraktıktan sonra baya bi kayıp yasadim ve suan pismanim kullandıgım icin dutastreid icin de uzun zamandır kullananlar böyle seyler düsünüyor mu?
    2-dutastreid kullanımı sırasında spor yapmayı düsünüyorum acıkcasi ve bunun yanında yan etkilerini azalticak bitki caylari ek olarak bi kac sey daha kullanabilirim ne kullanabilirim ne onerebilirsiniz
    3-minoxil henuz 2. ayında eminim ben de döngü yasiycam bir sure sonra ve bu etkiyi azaltmak icin 4veya5 günde 1 oral dut kullanmaya baslamam mantıklı mıdır? mantıklıysa eger ne xaman baslamaliyim şubat gibi veya ocak sonu gibi baslasam uygun mudur.
    4. vertex bolgesini henuz tamamen dokulmemisken nasıl kalınlastırabilirim oradaki saclari hacim falan kazandırmak icin.
    5. 1.85 boyundayım ve 70 kilo civarındayım beni en cok korkutan jinekomasti onun da engellenmesi icin belki sagliklı beslenmek bitki cayları falan düşünülebilir ancak ne kullanabilirim bilmiyorum

acikcasi ben saclarim dokulmesinden cok suratım da cocuk gibi oldugu icin sıkıntı yasıyorum saclari dokulmüs bi 16-17 yasinda bi cocuk gibiyim genel olarak kücük gosteriyorum ancak vücüdum gercekten tüylü kıllı, kıl yapımdan dolayı cok rahatsızım ve saclarim da iyice söndü şuan onların hacim kazanması ve sıklasmasi gerekiyor fotograf eklemeyi henuz çözemedim ancak bana bu konu hakkında yardım etmenize ihtiyacım var kafama cok takılmaya basladi.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Geçmiş olsun. Durumuna üzüldüm. Saçlarımız dökülmesiyle birlikte mutluluğmuz da gidiyor... Bende o mutluluk kısa sürdü.

Vertex kısmını Min-dut ve Miracle losyonu ile kapatabileceğini düşünüyorum.

ne hayallerle ektirdim ama hic dusundugum gibi olmadı

Saç ektirenlerin çoğu böyle söylüyor, çoğu da pişman. Tekrar geçmiş olsun.

Prp da yaptırabilirsin. Yaptıranlar en azından saçların korunduğunu, dökülmediğini söylüyor.

Yeni Üye
    şuan celle losyon kullanıyorum 17-18 gündür falan daha yeni olduğu için pek bi etki gözlemleyemedim belki biraz koyulaşmış olabilir rengi şuan saçlarım kısa saç ekimi yaptırmamış olsam çok düzgün gözükücek ama o kadar kötü ekmiş ki saç ekimi yapan kişi saçları kısa kestirdiğimde o ekilen saçlar bağrıyo resmen

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bitkisel çayların yan etkiyi düşüreceğini düşünmüyorum ben.Çinko kullan çinkonun bilimsel olarak bir miktar aromatase ensimi inhibitörü olduğu söyleniyor yani östrojeni bir miktar engelleyebilir zaten yan etkiyi yapan estrojen testo oranının bozulması östrojenin yükselmesi.Jinekomasti olayıda genetiğe bağlı tamamen aynı saç dökülmesi gibi.Eğer göğüslerindeki reseptörler östrojene çok duyarlı ise yükselen östrojen jinekomasti yapabilir.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi
    dut kullanırken spor yapmanız yan etkisini bir nebze azaltacaktır

Bu Konudaki Etiketler