Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Roaccutane ve aknetrend kullananlar yan etkisi neler ?

Yeni Üye

Roaccutane ve aknetrend kullananlar yan etkisi neler ?

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda roaccutane ya da aknetrend kullanmam gerekebilir ancak yanetkileri karaciğer ve saçlarda sorun yapabiliyor biraz inceledim. Şayet kullanırsam bu yanetkiler geçicimidir ? Ve bıraktığınızda tekrar sivilce ve aknelerde artma oldu mu? Çok teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için...

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu ve muadili ilaçları 2-3 sene kadar kullandım tabi aralıklı. Kullandığında sivilce falan çıkmıyor ama bıraktıktan sonra herhangi bir garantisi yok ben son olarak 7 ay kullandım ve sonrasında sivilce falan çıkmadı.

Ki ben ilk başladığım zamanlarda günlük 60mg hatta bir ara 80mg kullanıyordum. Yani anlayacağın benim ki sivilce falan değildi herhalde

Doktor en son bırakılım ilacı, karaciğerin dinlensin biraz sonra tekrar başlarız dedi. Yine başladık yaklaşık 1 sene kadar yine yüksek dozlarda kullandım ve sonunda doktor geçmiyor artık yapabileceğim bir şey yok dedi bu sefer uzun bir ara vererek son kez aknetrende başladım bu sefer geçti Allah'a şükür.

Yan etkilerine gelince, bir kere here ay ALT,AST testleri isteyecektir doktor, istemese bile sen istiyorum de, karaciğeri çok yoraqn bir ilaç. Onun dışında yazın kullanmamaya çalış çünkü ağzın burnun acayip kuruyor. Ben neweredeyse her sabah burnum kanamış bir şekilde uyanıyordum. Dudakların paramparça olacaktır, onun için niveanın ruj şeklinde dudak nemlendiricileri var onlardan alırsan biraz daha rahat edersin.

Herhangi bir sıkıntın olursa bana sorabilirsin ne de olsa yıllarca ve yüksek dozlarda kullandık
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Yeni Üye
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu ve muadili ilaçları 2-3 sene kadar kullandım tabi aralıklı. Kullandığında sivilce falan çıkmıyor ama bıraktıktan sonra herhangi bir garantisi yok ben son olarak 7 ay kullandım ve sonrasında sivilce falan çıkmadı.

Ki ben ilk başladığım zamanlarda günlük 60mg hatta bir ara 80mg kullanıyordum. Yani anlayacağın benim ki sivilce falan değildi herhalde

Doktor en son bırakılım ilacı, karaciğerin dinlensin biraz sonra tekrar başlarız dedi. Yine başladık yaklaşık 1 sene kadar yine yüksek dozlarda kullandım ve sonunda doktor geçmiyor artık yapabileceğim bir şey yok dedi bu sefer uzun bir ara vererek son kez aknetrende başladım bu sefer geçti Allah'a şükür.

Yan etkilerine gelince, bir kere here ay ALT,AST testleri isteyecektir doktor, istemese bile sen istiyorum de, karaciğeri çok yoraqn bir ilaç. Onun dışında yazın kullanmamaya çalış çünkü ağzın burnun acayip kuruyor. Ben neweredeyse her sabah burnum kanamış bir şekilde uyanıyordum. Dudakların paramparça olacaktır, onun için niveanın ruj şeklinde dudak nemlendiricileri var onlardan alırsan biraz daha rahat edersin.

Herhangi bir sıkıntın olursa bana sorabilirsin ne de olsa yıllarca ve yüksek dozlarda kullandık
    Off çok çekmişsin kardeşim ya bu nedir yani ağız kuruması dudak çatlaması kanama filan... Neyseki allahtan karaciğerde filan sorunun olmamış. İlk etapta azalderm ve tretin ile müdahale edeceğim şayet olmassa bende geçeceğim mecbur aknetrend yada roaccutane a. Anladığım kadarı ile bundan daha güçlü bir tedavi yok değil mi ? Değerli deneyimlerini paylaştığın için çok çok teşekkür ederim.
    Konu Folikül tarafından (03.11.2014 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Akne icin miracle losyon denedinizmi ? Androjen kaynakli aknelere iyi geliyor gayet.asiri kuruluk ve soyulma olursa ozon ya da argan yagiyla nemlendirebilirsin.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Folikül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Off çok çekmişsin kardeşim ya bu nedir yani ağız kuruması dudak çatlaması kanama filan... Neyseki allahtan karaciğerde filan sorunun olmamış. İlk etapta azalderm ve tretin ile müdahale edeceğim şayet olmassa bende geçeceğim mecbur aknetrend yada roaccutane a. Anladığım kadarı ile bundan daha güçlü bir tedavi yok değil mi ? Değerli deneyimlerini paylaştığın için çok çok teşekkür ederim.
    Abur cburu tamamen çıkart hayatındna, koladır, gazozdur, içkidir bunları tamamen çıkart. Kremlerle belli bir ilerleme olabilir.

Onun dışında bir dönem tetrasiklin tedavisi görmüştüm onun sana faydası olabilir. Ha bir de son gittiğim cildiyeciye ben aknetrent kullanmak istemiyorum demiştim ilk gittiğimde o da azitro vermişti bana 3 ay bunu kullanalım gelişme olmazsa mecbur kullanacaksın demişti.

Sen öncelikle bir cildiyeciye git, son çare olarak bu ilacı iste. Ciddi anlamda kullandığın süre boyunca hayatını cehenneme çeviriyor desem yalan olmaz herhalde.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abur cburu tamamen çıkart hayatındna, koladır, gazozdur, içkidir bunları tamamen çıkart. Kremlerle belli bir ilerleme olabilir.

Onun dışında bir dönem tetrasiklin tedavisi görmüştüm onun sana faydası olabilir. Ha bir de son gittiğim cildiyeciye ben aknetrent kullanmak istemiyorum demiştim ilk gittiğimde o da azitro vermişti bana 3 ay bunu kullanalım gelişme olmazsa mecbur kullanacaksın demişti.

Sen öncelikle bir cildiyeciye git, son çare olarak bu ilacı iste. Ciddi anlamda kullandığın süre boyunca hayatını cehenneme çeviriyor desem yalan olmaz herhalde.
    Çok doğru bir tespit üstad,zaten cildimizle ilgili birçok hastalığın kaynağı bağırsak ve karaciğerler,bu organlarımızı sağlıklı çalıştırabilirsek bir çok cilt rahatsızlığından da kurtulmuş olacağız.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu roaccutane saç döker mi cidden?

ben kaç yıl önce kullanmıştım bırakalı yıllar oldu, ilacı kullanım sırasında hiç saçım dökülmemişti

ta yıllar sonra bu ilaçtan dolayı saç seyrelmesi olabilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sac doktugunu bende duydum o yuzden rouccutane kullanamiom

SaçımınDoktoru Üyesi
    6 ay kulladım.saç dökmekten ziyade olan saçımı inceltti.bıraktıktan 2 ay sonra normale döndü.arada sırada acnelyse kullanırım o bile inceltiyor saçlarımı.ama yüzüm çok iyi durumda.gözenekler çok ufaldı.ton rengini sabitledi.
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birçok kullanıcı yorumu okudum saçlarımı kaybedeceğimi bilsem asla başlamazdım diyenler var saçları inceltiyor ve dökülmeyi hızlandırıyor diyenler var zaten vücuda verdiği daha birçok zarar var ayrıca son çare felan da değil sivilce temizlemenin birçok yöntemi var bunları yaparken çok daha sağlıklı bir insan oluyorsunuz ve akne yok oluyor bence gereksiz bir ilaç..

Sayfa 1/2 12 SonSon