Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: vichy dercos neogenic şampuan

Yeni Üye

vichy dercos neogenic şampuan

Arkadaşlar bu şampuanı kullanan varmı öncelikle biliyorum bu şampuan dökülmeyi fln engellemez zaten sorumda bu değil forumda bunun serumu ile ilgili konu var ama şampuanla alakalı bişey yok. Son zamanlarda forumda sıkça saç dökülmesinden ziyade saç kalınlaştırma dolgunlaştırma gürleştirme ile alakalı sorular soruluyor ve bende bu gruba dahilim.bu şampuanın bunu karşıladığı yazıyor biotin ile ilgili kararsızlığım devam ettiği için böyle bişey sormak istedim bilgisi önerisi olan paylaşırsa çok sevinirim.

Yeni Üye
    biotin hakkında ne kararsızlığın var?

şu 5 mg konusu ise onu ben de hala pek anlamadım. 10 mg bile kullanan var. minimum ne kadar kullanmalı ve eczanelerde 5mg neden yok, ya da var mı biz mi bilmiyoz?

şampuanda ise bioxcin'inde var saç kalınlaştıran şampuanı

Yeni Üye
    Aynen öyle tavsiye edilen miktar satılmıyor biotinde o yüzden bu şampuanamı geçsem Die düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hp biotin 10 mg her eczanede vardır alın kullanın haftada 1 tırnaklarınızı keserken acaba nasıl hızlı uzuyor böyle diye düşünüp şuan burda biotin tartışmasının ne kadar gereksiz olduğunu anlarsınız.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hp biotin 10 mg her eczanede vardır alın kullanın haftada 1 tırnaklarınızı keserken acaba nasıl hızlı uzuyor böyle diye düşünüp şuan burda biotin tartışmasının ne kadar gereksiz olduğunu anlarsınız.
    +1. Biotinde bile bu kadar pimpirik yapıyorsanız hiç bir tedaviye başlayamazsınız. Ve plasebo olarak yan etki görürsünüz. 2 seneyi aşkın süresdir HP Biotin 10mg kullanıyorum. Etkisi bariz tıranklardan belli 7. gün kesmesem olmuyor. Diğer bir belirtisi ise saç uzama hızına etkisi ben yanları hep subay traşı gibi kestiririm eskiden 3 hafta götürürdü kazıtınca kafa derisi gözükürdü. Şimdi 10. günden sonra saçla uzamış oluyor. 2 haftada bir kestiriyorum yanları.

Yeni Üye
    Siz olayı anlamadınız beyler, eczanede adam 5mg satışı yok yanıtını almış solgarda. 5mg de bir sorun mu var kuşkusu oluştu bu yüzden bizde.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1. Biotinde bile bu kadar pimpirik yapıyorsanız hiç bir tedaviye başlayamazsınız. Ve plasebo olarak yan etki görürsünüz. 2 seneyi aşkın süresdir HP Biotin 10mg kullanıyorum. Etkisi bariz tıranklardan belli 7. gün kesmesem olmuyor. Diğer bir belirtisi ise saç uzama hızına etkisi ben yanları hep subay traşı gibi kestiririm eskiden 3 hafta götürürdü kazıtınca kafa derisi gözükürdü. Şimdi 10. günden sonra saçla uzamış oluyor. 2 haftada bir kestiriyorum yanları.
    1 yıldır neden bu kadar sık berbere gidiyorum diye soruyordum, cevabımı aldım + tırnaklar.
    Biotine devam.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Sorum tırnak ve saç uzaması değil yanlız kardeş ben öyle bişeyden bahsetmedim sorduğum şeyde ben saç telini kalınlaştırırmı gürleştirirmi Die soruyorum evet bu kadar pimpirikliyim çünkü saç ve tırnak uzatma gibi derdim yok saç tırnak uzatması saç telini kalınlaştırdığı anlamına gelmiyor.

yaklaşık 1 yıl 5000 mcg Solgar Biotin kullanmıştım saçlarımı kalınlaştırmıştı ama gürleşme konusunda net bi şey söylemek zor lakin tek başına kullanmamıştım yanında miracle ve min-dut losyounu vardı. kesinlikle faydasını görmüştüm çünkü şimdi de benzer tedaviler uygulamaktayım ama biotin kullandığım zamanki kalınlıkta değil ince telli saçlarım hâlâ ince.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Biotin dediğiniz şey suda çözünün bir etken allah aşkına vücutta depoloma yapmıyor. 10mg şey neyini uzatıyorsunuz anlamıyorum. Solgar elinde bitmiştir depoda yoktur adamların satış stratejisi değişmiştir elinde kalan ürünleri eritmeye çalışıyorlardır. Nedir bu marka takıntısı yani. HP'ye güvenmiyorsanız gidin başka marka alın marka mı yok. Özetle saça faydalı bir şey. Saçı kalınlaştırdığını bir çok kullanıcı söylüyor zaten. Yaz google ingilizcen biotin hair thickening-volume yada biotin saç kalınlaştırması onlarca forumda onlarca konu var ne duymak istiyorsun yani? İlla bilimsel kanıt istiyorsanız

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4989391/
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28879195

Tavsiye edilen miktar satılmıyor demişsiniz. Kaç mg tavsiye ettilerde bulamadınız? 1-2.5-5-10 hepsi var eczanelerde.

Sayfa 1/2 12 SonSon