Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Benim Teorim

Benim Teorim

Aşağıda bulunanlar tamamen benim teorilerimdir, hiçbir gerçeğe ve bilimsel temele dayanmamaktadır, okurken bunu dikkate alınız.

16.02.2018 Güncelleme

Kısa bir süre önce fotoğraflı güncelleme yaptığım için tekrar fotoğraf çekmedim. Ancak şu an David Wolfe'nin Longevity Now adlı kitabını okuyorum ve bu yüzden bazı fikirler oluştu kafamda. Öncelikle saç dökülmesinin galea kalsifikasyonundan dolayı oluştuğunu düşünüyorum bazı gözlemlerim sonucu ve bunu kırmamız gerekiyor. Bunu da David Wolfe'den okuduğum yaşlanmayla ilgili metinlerden Rob'un Perfect Hair Health adlı kitabından çıkardım. Ayrıca kalp hastalığıyla Aga arasında bir korreleasyon olduğunu biliyoruz, kalp hastalıklarının (ve mpb nin) erkeklerde daha çok olduğunu biliyoruz. İki hastalığın da kalsifikasyondan kaynaklandığını düşünüyorum. Bence muhtemelen kalsifikasyon bir şekilde erkeklerde daha fazla oluşuyor bu yüzden saçımız dökülüyor ve kalp hastalıkları yaşıyoruz. Belki de androjen hormonlar calcification regulator lerine bir şekilde zarar veriyor olabilir. Veya bizim enflamasyon tepkimiz daha yüksektir.

Kalsifikasyon nedenleri:

1- Immün sistemin kalsifikasyon yapan organizmaları durduramaması:
    Neden: Güçsüz bağışıklık sistemi
    neden: kötü beslenme
    Neden: Lenf dolaşımının yetersizliği
    neden: kronik olarak kasılı kafa kasları (temporalis frontalis occipitalis)
    neden: hareketsiz yaşam tarzı, lenf akışının azalması
    Neden: İmmün sistemin halihazırda birçok toksinle uğraşıyor olması
    Neden: Beslenme tarzımızın vücudumuzu ve immün sistemimizi yoruyor olması (çiğ sebze meyve tüketmeyip çoğunlukla pişmiş besinler yememiz, bunların da enzim eksikliğinden kaynaklı sindirim sırasında vücudu çok yorması)
    2- Kalsifikasyonu kıran sülfür gibi maddeleri vücudumuzda az bulunması
    Neden: Kötü beslenme, az sülfür
    Neden: ?? Düşünsel aktivitelerde çok fazla bulunup sülfürü tamamen tüketmemiz ??
    Neden: Az C vitamini
    Neden: Az K vitamini
    Neden: Az D vitamini, güneş görmüyor olmamız

--> 16.02.2018 itibariyle günde 4-6 gr MSM takviyesine başlıyorum.

Not: Arkadaşlar saç dökülmesiyle ilgili birçok konuyu bu teoriye bağlayabildim. Dışardan bakınca çok mantıklı durmadığının ben de farkındayım, ancak mantıksız bulduğunuz konuları sorarsanız ben de üzerine düşünebilirim ve teoriyi iyileştirebilirim.

Örneğin stresin dökülmeyi artırdığını biliyoruz. Bana göre bunun nedeni 1- Bağışıklık sistemini çökertmesi 2- Enflamasyona neden olan bir hormon olması 3- Kafa kaslarının kasılmasını ve gerginliği artırması 4- Vücutta birçok minerali ve vitamini bitirmesi

Örneğin Tom Hagerty Scalp Egzersizinin Başarısı: 1-Kas Etkinliği ve hareketi artırıp lenf akışını artırması 2- Kas farkındalığını artırıp gerginliği azaltması
    Konu Miracle tarafından (17.02.2018 Saat 02:00 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tşk. ler hocam emeğine sağlık.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dokuldudokulecek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda bulunanlar tamamen benim teorilerimdir, hiçbir gerçeğe ve bilimsel temele dayanmamaktadır, okurken bunu dikkate alınız.

16.02.2018 Güncelleme

Kısa bir süre önce fotoğraflı güncelleme yaptığım için tekrar fotoğraf çekmedim. Ancak şu an David Wolfe'nin Longevity Now adlı kitabını okuyorum ve bu yüzden bazı fikirler oluştu kafamda. Öncelikle saç dökülmesinin galea kalsifikasyonundan dolayı oluştuğunu düşünüyorum bazı gözlemlerim sonucu ve bunu kırmamız gerekiyor. Bunu da David Wolfe'den okuduğum yaşlanmayla ilgili metinlerden Rob'un Perfect Hair Health adlı kitabından çıkardım. Ayrıca kalp hastalığıyla Aga arasında bir korreleasyon olduğunu biliyoruz, kalp hastalıklarının (ve mpb nin) erkeklerde daha çok olduğunu biliyoruz. İki hastalığın da kalsifikasyondan kaynaklandığını düşünüyorum. Bence muhtemelen kalsifikasyon bir şekilde erkeklerde daha fazla oluşuyor bu yüzden saçımız dökülüyor ve kalp hastalıkları yaşıyoruz. Belki de androjen hormonlar calcification regulator lerine bir şekilde zarar veriyor olabilir. Veya bizim enflamasyon tepkimiz daha yüksektir.

Kalsifikasyon nedenleri:

1- Immün sistemin kalsifikasyon yapan organizmaları durduramaması:
    Neden: Güçsüz bağışıklık sistemi
    neden: kötü beslenme
    Neden: Lenf dolaşımının yetersizliği
    neden: kronik olarak kasılı kafa kasları (temporalis frontalis occipitalis)
    neden: hareketsiz yaşam tarzı, lenf akışının azalması
    Neden: İmmün sistemin halihazırda birçok toksinle uğraşıyor olması
    Neden: Beslenme tarzımızın vücudumuzu ve immün sistemimizi yoruyor olması (çiğ sebze meyve tüketmeyip çoğunlukla pişmiş besinler yememiz, bunların da enzim eksikliğinden kaynaklı sindirim sırasında vücudu çok yorması)
    2- Kalsifikasyonu kıran sülfür gibi maddeleri vücudumuzda az bulunması
    Neden: Kötü beslenme, az sülfür
    Neden: ?? Düşünsel aktivitelerde çok fazla bulunup sülfürü tamamen tüketmemiz ??
    Neden: Az C vitamini
    Neden: Az K vitamini
    Neden: Az D vitamini, güneş görmüyor olmamız

--> 16.02.2018 itibariyle günde 4-6 gr MSM takviyesine başlıyorum.

Not: Arkadaşlar saç dökülmesiyle ilgili birçok konuyu bu teoriye bağlayabildim. Dışardan bakınca çok mantıklı durmadığının ben de farkındayım, ancak mantıksız bulduğunuz konuları sorarsanız ben de üzerine düşünebilirim ve teoriyi iyileştirebilirim.

Örneğin stresin dökülmeyi artırdığını biliyoruz. Bana göre bunun nedeni 1- Bağışıklık sistemini çökertmesi 2- Enflamasyona neden olan bir hormon olması 3- Kafa kaslarının kasılmasını ve gerginliği artırması 4- Vücutta birçok minerali ve vitamini bitirmesi

Örneğin Tom Hagerty Scalp Egzersizinin Başarısı: 1-Kas Etkinliği ve hareketi artırıp lenf akışını artırması 2- Kas farkındalığını artırıp gerginliği azaltması

2.Not: Bunu paylaşmam forum kurallarına uyuyor mu bilmiyorum ancak bir blog tutmaya karar verdim. Böylece fikirlerimi oraya yazacağım ve düzenli fotoğraflar paylaşacağım. Blog: saciminhikayesi.blogspot.com
    Kafada kas olmayan tek yer kafanın tepesi ve saç dökülmesinin yaşandığı bölgeler ile tam olarak uyuşuyor, daha önce benim de böyle bir paylaşımım olmuştu bilen vardır

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stresin dökülmeyi arttırmasının birçok sebebi olabilir bağırsak mikrobiyotasını bozulabilir bunun sonucunda candidanın aşırı büyümesi, sızdıran bağırsak sendromu, kronik inflamasyon... şeklinde devam edebilir ayrıca ileocecal valfin bozulması yine stres yüzünden gerçekleşir hormonlar ve endokrin sistemde stresden etkilenir insülin direnci artabilir yani sonuç olarak stres aslında vücudun kendini koruma mekanizmasıdır ama birçok olumsuz yıkıcı etkisi vardır.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclari dokulmeyeninde tepesinde kas yok sacma geliyo bana

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim ailemde ve sokakta göreceğiniz bir çok kişide sadece kafanın tepesi değil arkası ve hatta yanları dökülen aşırı agresif dökülmelerde var. Kas olayı pek mantıklı bir teori değil.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İsabetli tespitler, elinize sağlık.

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ailemde ve sokakta göreceğiniz bir çok kişide sadece kafanın tepesi değil arkası ve hatta yanları dökülen aşırı agresif dökülmelerde var. Kas olayı pek mantıklı bir teori değil.
    Genetik dışında bir sebeptendir

Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saclari dokulmeyeninde tepesinde kas yok sacma geliyo bana
    Bunların hepsini yazımda açıkladım kaç kere her şey birbirine oturuyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların hepsini yazımda açıkladım kaç kere her şey birbirine oturuyor
    Hangi yazınız acaba?

Sayfa 1/4 123 ... SonSon