Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Benim Teorim

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim total testesteron 558 nasil iyi mi?
    bana göre düşük hayat kaliteni gündelik hayatta yüksek tutabilmen için en az 700 olmalı.(depresyona meyilli olmama, enerji seviyen, özgüven)

Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin çeşitli antiandrojenleri deneyip nerdeyse hiçbir fayda sağlayamadıktan sonra pgd2 inhibesi ve prostaglanidin protokolüyle iyi sonuç alanlar var bende bunlardan sayılırım bunu nasıl açıklayabilirsiniz?
    pgd2 ana kaynağı arachinoid acid yani pufa denilen yağlar endüstriyelleşen dünyada bu yağların tüketimi inanılmaz arttı bu yağlar testosteronu düşürme metabolizmayı yavaşlatma gibi özelliklere sahip ayrıca bu yağlar kızartılıp tüketiliyor(inflamasyon)1970'lerden sonra bu yağların tüketimi tavan yaptı bakın eski erkeklerin resimlerine saç dökülmesi ne kadar az kendiniz görün androjen dht saç dökebilir ama önce niye döktüğünü ve hangi ortamda döktüğünü bilmek gerek siyahi erkeklerin kan testlerine bakın inanılmaz yüksek serbest testosterone düşük östrojen ve inanılmaz kalın saçlar dht ya östrojenle aynı anda yüksekse ya da testosterone düşüp östrojen yükselirse saç döküyor.Kalsifikasyon vs gibi konularla boğmayın kendinizi gerçekler çok net.Antiandrojen olan dht baskılayıcılar %90 civarı özellikle dutasteride saç dökülmesini durduruyor durmayan kesimde sorun sanırım dht baskılansada vücutta aşırı kıllanma sakal uzama süresinde hızlanma gibi durumlara sebep olan T/E dengesindeki bozukluğun giderilmemesi bana peki o zaman östrojen ve antiandrojen kullananlar niye saç çıkışı yaşıyorlar gibi haklı bir soru yöneltebilirsiniz bununda cevabı vücutlarını kadınsal hormonal dengeye yöneltmeleri ya yüksek östrojen düşük testosterone ya da yüksek testosterone düşük östrojen 0 saç dökülmesi.Finasteride kullandığım dönemde vücut kıllarım ve libidom inanılmaz artmıştı sırt omuz bölgelerimde bile inanılmaz bir kıllanma yaşadım e dht baskılıyorum tam tersi olması gerek ama olmadı sebebi baskılanan dht'nin ekstra östrojene dönüşmesi ve vücuttaki diğer androjenlerin kadınsılaşmayı engellemek için diğer reseptörlere hücüm etmesi.Yüksek testosterone dahi saç dökmez sadece kusurlu sağlıksız vücutlarda yükselen testosterone östrojeni de yükseltir(testosteron'dan üretilir estrojen)dht de onu frenlemek için yükselir ve ardından saç dökülmesi libidoda artış sakal kalınlaşması vs. gelir.Soru varsa alabilirim.

2 gün miracle kullanmasam kafa derim eror veriyor. Ben bırakmaya korkuyorum testo artırmaya nasıl cesaret edicez

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pgd2 ana kaynağı arachinoid acid yani pufa denilen yağlar endüstriyelleşen dünyada bu yağların tüketimi inanılmaz arttı bu yağlar testosteronu düşürme metabolizmayı yavaşlatma gibi özelliklere sahip ayrıca bu yağlar kızartılıp tüketiliyor(inflamasyon)1970'lerden sonra bu yağların tüketimi tavan yaptı bakın eski erkeklerin resimlerine saç dökülmesi ne kadar az kendiniz görün androjen dht saç dökebilir ama önce niye döktüğünü ve hangi ortamda döktüğünü bilmek gerek siyahi erkeklerin kan testlerine bakın inanılmaz yüksek serbest testosterone düşük östrojen ve inanılmaz kalın saçlar dht ya östrojenle aynı anda yüksekse ya da testosterone düşüp östrojen yükselirse saç döküyor.Kalsifikasyon vs gibi konularla boğmayın kendinizi gerçekler çok net.Antiandrojen olan dht baskılayıcılar %90 civarı özellikle dutasteride saç dökülmesini durduruyor durmayan kesimde sorun sanırım dht baskılansada vücutta aşırı kıllanma sakal uzama süresinde hızlanma gibi durumlara sebep olan T/E dengesindeki bozukluğun giderilmemesi bana peki o zaman östrojen ve antiandrojen kullananlar niye saç çıkışı yaşıyorlar gibi haklı bir soru yöneltebilirsiniz bununda cevabı vücutlarını kadınsal hormonal dengeye yöneltmeleri ya yüksek östrojen düşük testosterone ya da yüksek testosterone düşük östrojen 0 saç dökülmesi.Finasteride kullandığım dönemde vücut kıllarım ve libidom inanılmaz artmıştı sırt omuz bölgelerimde bile inanılmaz bir kıllanma yaşadım e dht baskılıyorum tam tersi olması gerek ama olmadı sebebi baskılanan dht'nin ekstra östrojene dönüşmesi ve vücuttaki diğer androjenlerin kadınsılaşmayı engellemek için diğer reseptörlere hücüm etmesi.Yüksek testosterone dahi saç dökmez sadece kusurlu sağlıksız vücutlarda yükselen testosterone östrojeni de yükseltir(testosteron'dan üretilir estrojen)dht de onu frenlemek için yükselir ve ardından saç dökülmesi libidoda artış sakal kalınlaşması vs. gelir.Soru varsa alabilirim.
    Pgd2 cox2 üzerinden ve histaminler üzerinden salgılanır devamında sitokinler ve inflamasyon artar bunun detaylı konusuna biyokimya konusundan bakabilirsiniz dediğiniz yağlardan asla kullanmıyorum sadece zeytinyağı kullanıyorum ve dökülme halen var vücut yapısı olarak dht yüksek testosteron düşük bir yapımda yok tam tersi testo yüksek dht düşük olduğunu düşünüyorum kolay kas kütlesi kazanabiliyorum mesela miracle losyon kullandım daha öncesinde nerdeyse hiçbir etki alamadım yüksek dozlarda denediğim halde setipiprant dökülmeyi anında kesiyor her insanın dökülmesinin aynı sebebten olduğunu düşünmüyorum.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam benim sac dökülmem genetik degil ama ilerdevolur diye onlem almam lazim ne onerirsiniz

Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pgd2 cox2 üzerinden ve histaminler üzerinden salgılanır devamında sitokinler ve inflamasyon artar bunun detaylı konusuna biyokimya konusundan bakabilirsiniz dediğiniz yağlardan asla kullanmıyorum sadece zeytinyağı kullanıyorum ve dökülme halen var vücut yapısı olarak dht yüksek testosteron düşük bir yapımda yok tam tersi testo yüksek dht düşük olduğunu düşünüyorum kolay kas kütlesi kazanabiliyorum mesela miracle losyon kullandım daha öncesinde nerdeyse hiçbir etki alamadım yüksek dozlarda denediğim halde setipiprant dökülmeyi anında kesiyor her insanın dökülmesinin aynı sebebten olduğunu düşünmüyorum.
    zeytinyağı da pufa tipi yağ onu da bırak.Zeytinyağı doğal olabilir fakat zeytinden yağının alınıp gündelik hayatta tüketilmesi doğal bir proses değil.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeytinyağı da pufa tipi yağ onu da bırak.Zeytinyağı doğal olabilir fakat zeytinden yağının alınıp gündelik hayatta tüketilmesi doğal bir proses değil.
    Hangi yağı kullanmalıyız?
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yemekleri haslamami yiyeceğiz. Günlük omega 3 alimini sağladıktan sonra yani omega 6 omega 3 oranını koruduktan sonra zeytinyağı cok cok faydali. Ayrica zeytinyağı omega 9 bakımından zengin az miktarda omega 6 içerir

besinlerden işlenerek alınmış hiçbir yağa ihtiyacı yok insan vücudunun zeytinyağının omega3-6 dengesi berbat açıp bakabilirsiniz almanız gereken bütün yağlar bütün halindeki besinlerde mevcut yağ tüketimimi arttırmak istiyorum diyen hindistan cevizi yiyebilir.hindistan cevizi yağıda omega 6 oranı çok düşük olduğu için fena değil günde 1 kaşık olarak aşırıya kaçmadan tüketilebilir.

Yeni Üye
    calcification bir teori, madem kireçlemeden dolayı saç dökülüyor,kelleşmiş avuç içi gibi olmuş kafada adam androcurla saç çıkardı,buna sahit oldum. Androcur gidip kafadaki kireçlemeyi yok etmedi ya, ben de testosteron düşüklüğünde saçların döküldüğünü hatta finasteride işe yaraması testosteronu %15 artışına bağlıyordum,yanıldığım nokta şu ki testosteron tümden baskılandın mı saçlar heryerde fışkırıyor,translarda bunu görüyoruz

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon