Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
49 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Doğal saç koruma seçenekleri

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmzamdaki masajlar ve probiyotik-prebiyotik beslenme ile ancak dökülmeniz vücutta emzirmeden dolayı azalan besin değerleri ile alakalı olabilir lütfen doktora danışmadan harekete geçmeyiniz.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Kami hocam, söylediklerinize katılıyorum. Antibiyotik ilaçların da yararlı bağırsak bakterilerini öldürdüğünü okumuştum. Çoğu insanda b vitami türevi olan (k'nın) üretimi durmuş vaziyette. Hasta olan arkadaşlara kefir ve sarımsak ile beslenmelerini öneririm. Ayrıca alkali beslenme.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Son olarak spora başlamanızı ve düzenli kardiyo yapmanızı öneririm.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Arkadaşlar ben de kahve öneriyorum. Yalnız üçü bir arada değil tabi filtre kahve ya da espresso . Buradan sonrası alıntı.

--2006 yılında 22 yaş üstü 125 bin kişiyle yapılan bir araştırma, günde en az bir bardak kahve içenlerin karaciğer sirozuna yakalanma ihtimallerinin yüzde 20 daha düşük olduğunu ortaya koydu. Sonuçta burada bütün üstatlar saç dökülmesinin karaciğerle bağlantıları olduğunu belirtiyor.

--The American Chemical Society’nin araştırmasına göre, kahve, Tip 2 diyabet riskini azaltıyor. Araştırmaya göre günde 4 bardak ya da üstü kahve içenlerin, hiç içmeyenlere oranla Tip 2 diyabet gelişim oranlarının yüzde 50 daha düşük olduğu gözlemleniyor. Her eklenen bardakta bu risk yüzde 7 oranında azalıyor. Yine yeni çıkacak Trinov adlı ilaç bir diyabet ilacından esinlenerek yapıldı. Diyabetle saç dökülmesi arasındaki ilişki de herkes tarafından dile getiriliyor.

--2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre diğer hiçbir ürün kahve kadar çok antioksidan sunmuyor. Elbette meyve ve sebzelerde de çok miktarda antioksidan bulunuyor ama insan vücudu en çok antioksidanı kahveden alıyor.

--Güney Kore'de, iş yerlerinde düzenli sağlık kontrolünden geçen 25 bin kadın ve erkeğin incelenmesi sonucunda, günde 3-5 fincan kahve içenlerde, kalp hastalıklarının ilk işaretleri daha az görüldü.Güney Kore'deki araştırmada kalp sağlığı taraması yapıldı ve özellikle atardamarların duvarlarında küçük miktarda kalsiyum birikmesi olup olmadığı incelendi.Günde birkaç fincan kahve içen kişilerin kalp atardamarlarında, çok fazla kahve içen veya hiç kahve içmeyen kişilere kıyasla daha az kalsiyum birikmesi görüldü.
    Sonuçta biz de saç damarlarının kireçlenmesinden bahsediyoruz.

--Sonuç olarak kendim 2 senedir 9 boyunca günde 4 fincana kadar kahve içen bir insanım. Ve saçlarımda dökülmelerin en çok arttığı dönem 2-3 ay kahveyi bıraktığım dönemlerdir.
    Uzmanlar günde 200 mg üzerinde kafein tüketimini önermiyor yalnız bunu da belirlemek lazım.

Konu karmaşası olmaması için buradan yazdım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmzamdaki masajlar ve probiyotik-prebiyotik beslenme ile ancak dökülmeniz vücutta emzirmeden dolayı azalan besin değerleri ile alakalı olabilir lütfen doktora danışmadan harekete geçmeyiniz.
    Probiyotik prebiyotik olarak en çok tükettiğiniz besin nedir?birde videolardaki masaj saç çıkarttı mı sizde?

Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Probiyotik prebiyotik olarak en çok tükettiğiniz besin nedir?birde videolardaki masaj saç çıkarttı mı sizde?
    genel olarak ayırt etmem lakin yoğurt daha çoğunlukta diyebilirim turşu her yemekle yenemediğinden dolayı her gün mutlaka 1 kase yoğurt ve yaklaşık bir termos yeşil çay tüketiyorum. saç çıkma konusunda beni örnek almanız yanlış olur lakin ben bunu uzun süredir yaptığımdan durumum hala stabil ve gözle görülür bir fark olmadan önüne geçebildim. internette bir sürü araştırma denek mevcut h. choy araştırmasında %100 yanıt verme oranı ile %90 kıl büyüme artışı olduğu gösterildi ama yine sizin deneyip görmeniz en doğrusu olur. 20 dakika günde 2 kere olmak üzere 40 dakika masajlar imzamda mevcuttur araştırma sonucu gen ekspresyonuyla kıl soğancıklarının biyolojik saatinin gerilediği gözlemlenmiş. tabi ki sağlıklı bir beslenme her tür tedavide ivme artışı ve iyileşme sağlayacaktır.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genel olarak ayırt etmem lakin yoğurt daha çoğunlukta diyebilirim turşu her yemekle yenemediğinden dolayı her gün mutlaka 1 kase yoğurt ve yaklaşık bir termos yeşil çay tüketiyorum. saç çıkma konusunda beni örnek almanız yanlış olur lakin ben bunu uzun süredir yaptığımdan durumum hala stabil ve gözle görülür bir fark olmadan önüne geçebildim. internette bir sürü araştırma denek mevcut h. choy araştırmasında %100 yanıt verme oranı ile %90 kıl büyüme artışı olduğu gösterildi ama yine sizin deneyip görmeniz en doğrusu olur. 20 dakika günde 2 kere olmak üzere 40 dakika masajlar imzamda mevcuttur araştırma sonucu gen ekspresyonuyla kıl soğancıklarının biyolojik saatinin gerilediği gözlemlenmiş. tabi ki sağlıklı bir beslenme her tür tedavide ivme artışı ve iyileşme sağlayacaktır.
    Çok teşekkür ederim cevapladığınız için.kıl soğancıklarının biyolojik saatinin gerilemesi ne anlama geliyor kusuruma bakmayın anlamadığım için soruyorum.birde son olarak masaj videolarındaki alınan sonuçlar sadece masajla mı yoksa yanında ek tedaviylemi alınmış?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birde sizin dökülmeniz erkek tipi dökülmemiydi?

Ben saç bakımıma mümkün olduğunca dikkat eden birisiyim çünkü saçlarım çok çabuk yıpranıyor bu sebeple uzun süre ürünler denedim. Evde yapılan karışımları denedim ama çok vaktimi alması birde anlık, yani sadece saçımda olduğu sürece saçımı güzel gösteriyor olması beni rahatsız etti. Bu sebeple kalıcı olacak ve evde kısa sürede yapabileceğim bir şeyler ararken intense keratin kullananların kalıcılığından memnun olduğunu okudum hemen bende aldım denemek için ve sonuç çok güzel. Saçlarım tam istediğim gibi canlı duruyor ürünlerin uygulaması kolay en önemlisi de etkisi kalıcı oluyor. Öyle intense keratin seti bitince hemen saçım eski haline dönmüyor maddi olanaklar sebebiyle bazen alamadığım oluyor birkaç ay ama sorun yaşamıyorum hiç, sanki hala kullanıyormuşum gibi güzel görünmeye devam ediyor. tavsiye ederim.

Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim cevapladığınız için.kıl soğancıklarının biyolojik saatinin gerilemesi ne anlama geliyor kusuruma bakmayın anlamadığım için soruyorum.birde son olarak masaj videolarındaki alınan sonuçlar sadece masajla mı yoksa yanında ek tedaviylemi alınmış?
    sonuçlar sadece masajla alınmış olmakla beraber masaj yani detumescence terapisinin gen ekspresyonu üzerinden de çalıştığı farkedilmiş. size şöyle anlatayım ilk masaja başladığımda ince telli düz saçlarım varken şu an bir çok kalın ve dalgalı/kıvırcık saç teli gözlemledim. aynı şekilde kıl büyüme evreleri ve belirli faktörlere karşı oluşturduğu tepkilerde de varyasyonlar oluşabilir anlamına gelmekte bu durum

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Bu Konudaki Etiketler