Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
49 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Doğal saç koruma seçenekleri

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Askinnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sağlıklısı güneş ışığıdır ve güneş tam tepede iken yani saat 12 13 gibi güneşlenmelidir. 20 25 dakika durulmalı. Sabah güneşinin de akşam güneşinde faydaları vardır lakin d vitamini üretimi için öğlen vakti güneşlenilmelidir. güneş ışığın geliş açısı d vitamin üretimi açısından önemlidir. Ve ayrıca güneş kremi falan d vitamini üretimini engeller.
    O kadar homeostasik dengemiz bozulmuş vaziyette ki bazılarımızda provitamin d'den d vitamini sentezi yapan faktörler çalışmayabiliyor.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Ve saçınız için yapılabilecek en iyi beslenme türü probiyotik+prebiyotik beslenmedir otoimmün hastalıklarını büyük oranda defeder. Bu yüzdendir ki eski Türk toplumlarında AGA'ın esamesi bile okunmaz (nativ amerikan toplumlarıyla yüksek oranda benzer yDNA yapımız mevcut, yerlilerde AGA neredeyse yok denecek kadar azdı, muhtemelen bizde de öyleydi) bunu yoğurt ve turşu tüketimine bağlıyorum.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve saçınız için yapılabilecek en iyi beslenme türü probiyotik+prebiyotik beslenmedir otoimmün hastalıklarını büyük oranda defeder. Bu yüzdendir ki eski Türk toplumlarında AGA'ın esamesi bile okunmaz (nativ amerikan toplumlarıyla yüksek oranda benzer yDNA yapımız mevcut, yerlilerde AGA neredeyse yok denecek kadar azdı, muhtemelen bizde de öyleydi) bunu yoğurt ve turşu tüketimine bağlıyorum.
    Bağırsak florasının önemine yüzde yüz katılıyorum. 5 gündür turşu kefir ve probiyotik bakteri haplardan tüketiyorum. Valla yüzüme canlılık geldi, gözenekler daha sıkı ve yüzüm daha temiz, saçların daha dolgun göründüğü aşikar. Bağırsakların ikinci beyin olduğu görüşüne kesinlikle katılıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bağırsak ve karaciğer için forumda ayrı bir konu açılmalı ve kendi deney gruplarımızı oluşturup etkenlerin verimliliğini süreye göre izlememiz gerektiğini düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Pro vitamin D ne ?

Otoimmun sistem ve yanıtlar vücudun kendini değiştirme dönüştürme ve yoketme biçimidir de aynı zamanda, bebekken parmakların bir ördek yüzgeci şeklinden 4 yarık oluşup 5 parmak oluşmasından koltuk altında kıl çıkıpta avuç içimizde çıkmaması ya da sakal oluşupta alındaki saçın giderek geri çekilmesi bu süreçlerce yönetilir aynı sistem bizi kanserden de korur ya da elimize batan kıymığın etrafını sarıp iltihapta yapar dolayısı ile otoimmun yanıt şeklimiz genlerimizde yazılıdır ancak tabi ki çevresel şartlarca provake edilebilir bezlenme özellikle bağırsak florası ile gluten bağlamında çok önemlidir ancak nw7 ye yol alan birisinde turşu vs yiyerek eski haline döbebilmesi durumunu beklemeyin derim çok extrem şekilde nadir iyi sonuç alan olabilir ama genele uygun olmasını beklemeyin tabi yine de herkese bu yöndeki önlem ve yaklaşımları kesinlikle öneriyorum.
    Konu Miracle tarafından (15.07.2018 Saat 18:43 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Eskiye bakacak olursak ohooo, insanlar en az bizden 15 yıl daha fazla yaşarlardı. Neden ömürlerimiz kısaldı? Çevresel faktörler,hormonel sağlıklı olmayan gıdalar,stres,sağlıklı sanıp tükettiğimiz birçok gıda, kirli hava, sigara içmesekte pasif içicilik, ilaçların organlarımızdaki tahribatı vs vs liste uzatılabilir. İşte günümüzde saç dökülmesinin bu kadar genç yaşa düşmesininde aynı sebepleridir bunlar. Eski türk kavimleri, insan soyunun ilk başları bakıldığında saç dökülmesi yok denecek kadar az. insanlar dağda doğada tamamen doğal bir şekilde yaşayıp tamamen güneşin ve oksijenin olumlu etkilerinden faydalanıyorlardı ister istemez bu da onları sağlıklı, güçlü uzun ömürlü ve sağlıklı kıl köklerine sahip kılıyordu. dht en başından beri vardı ama bu saydığım etkenler sayesinde kıl kökleri bunlara dirençliydi. şimdiye bakacak olursak bazı hormonel dengelerimiz öylesine değişti ki, tek birçözüm aramak yetersiz kalıyor. tedavi için sadece finasterid'e, losyonlara, haplara, minoxile ve alternatif tedavilere bağlı kalmamak lazım, seçilen uygun tedaviyle bereber beslenmeye de maksimum önem vermek gerekiyor. saça en uygun beslenme şekilleri başta olmak üzere en uygun vitaminler, elementler ve doğal faktörler nedir diye araştırmalı bunların yanında günlük rutin spor ile beraber tamamen organik gıdalarla (mümkümse şehir hayatı, stresi ve kirli havasından uzakta) doğal yaşamalıyız. yeni saçlar çıkaramasakta olanı koruyabileceğimizden eminim. önemli olan da takıntı derecesine getirmeden düşünmek.

baskılanmış saç soğancıklarını aktif faza geçirmek daha karmaşık bir iş, iş işten geçmeden veya elde kalanları koruyabileceğini inanıyorum kalsifikasyon ve fibröz de masajla engellenirse. kendi dökülmemi engelledim şahsen bende işe yaramayan hiç bir şeyi yazmıyorum gerisini üyeler deneyimleyip görecek sonuçta bünye farklı yanıtlar verecektir. orta ve doğu asya ülkelerinde bol bol fermente gıda tüketilir tabi biz unuttuk geleneklerimizi özellikle yoğurt ve turşuyu.

Genetik mirasta geri gidildiğinde hem Türklerin hem de Amerikan yerlilerinin genetik yapıları ayırt edilemeyecek kadar benzerlik gösterir ki Amerikan yerlileri AGA'ya karşı tam olarak bağışıklık oluşturabilmiş tek topluluktur, aynısı eski çağlarda bizim için de geçerlidir demek mümkündür kanımca.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baskılanmış saç soğancıklarını aktif faza geçirmek daha karmaşık bir iş, iş işten geçmeden veya elde kalanları koruyabileceğini inanıyorum kalsifikasyon ve fibröz de masajla engellenirse. kendi dökülmemi engelledim şahsen bende işe yaramayan hiç bir şeyi yazmıyorum gerisini üyeler deneyimleyip görecek sonuçta bünye farklı yanıtlar verecektir. orta ve doğu asya ülkelerinde bol bol fermente gıda tüketilir tabi biz unuttuk geleneklerimizi özellikle yoğurt ve turşuyu.
    Dökülmeyi nasıl engellediniz söylermisiniz bayanım bebeğim var emziriyorum kimyasal kullanamam

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Bu Konudaki Etiketler