Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kirpi eti Seboreik dermatit

SaçımınDoktoru Üyesi

Kirpi eti Seboreik dermatit

Arkadaslar bi kac kisiden duydum bu egzema ve sebo icin kirpi eti yenince geciyormus bu hikaye dogrumu arkadaşlar bana sacma geldi ama deneyen varmi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bi kac kisiden duydum bu egzema ve sebo icin kirpi eti yenince geciyormus bu hikaye dogrumu arkadaşlar bana sacma geldi ama deneyen varmi
    Aynı şeyi ben de merak ediyorum, bir de güvercinin yeni çıkan tüyünün ucunda kan gibi bir sıvı olurmuş eğer kafa kanatılıp bu kan sürülürse kellik geçer diye bir şehir efssanesi var

SaçımınDoktoru Üyesi
    Onu duymadimda kirpi eti olayini uygulayan ve kalici cozume ulaşan olmuş

Hem konu up olmuş olur hemde size bilgi vermiş olurum.Babam sebodan çektiğim acıyı kendi gözleriyle görünce kirpi etini yememi söyledi.bende duymuştum kirpi etinin geçirdiğine dair bir kaç şey.İstanbul’da üniversite okuyorum.Memleket Diyarbakır’da ordan kesip gönderteceğini söyledi.Otobüs yoluyla buzdolabında.1-2 ay içinde göndertir büyük ihtimal.Gelişmeleri buraya yazarım.

Bu arada böyle bir şey için bir canlının yaşamına benim yüzünden son verileceği için bir özür amacıyla 1 fidan dikeceğim.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ketoral krem şampuan kombosuyla %99 geçirmeyi başardım bir ayda. masaja başlamadan önce bir işe yaramamıştı buna masajın yağlanmayı azaltmasının katkıda bulunduğunu düşünüyorum, tepedeki egzama büyük oranda azalıp kaşıntı ve kızarıklık masajdan sonra tamamen geçmişti. ketokonazol kombosundan sonra kendimi 20 sene sonra ilk kez egzamasız görüyorum. kirpileri rahat bırakın bakim
    http://www.cutestpaw.com/wp-content/...y-Hedgehog.jpg
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Bende çok denedim ama ne yaptıysam olmuyor.Ketoral konazol nizoral sirke karbonat no poo artık ne yapayım bilmiyorum.

bende de etki etmemişti bu sefer oldu, masajla beraber deneyin isterseniz
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de etki etmemişti bu sefer oldu, masajla beraber deneyin isterseniz
    Hocam şöyle deneyimlerinizide bekliyoruz masaj dışındaki kullandığınız etkenleri
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

teşekkürler saçımcık, ben de tedavi arıyorum şu aralar şimdilik dediğim tedaviyi uyguluyorum belki yakı otu da eklerim.
    bütçen varsa seti cell kafein birine hatta dönümüşlü başlayabilirsin.

yalandır kardeşim büyük ihtimal. 12 yaşımda yüzümde 3 ayda 1 uçuk çıkıyordu.anneme biri kirpi eti yerse düzelir demiş ben bilmeden kirpi etini kıyma makinesinden geçirip hamburger yapıp bana yedirdiler (ama tadı güzeldi) sonuç değişen birşey olmadı saçtata olmaması muhtemeldir bence

Sayfa 1/2 12 SonSon