8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Daha Dökülmemiş Saçları Korumak

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha Dökülmemiş Saçları Korumak

Selamlar yaş 18 ailede sadece 2 kel var (babam ve amcası) muhtemelen çok agresif bir dökülme yaşamayacağımı düşünsem de önlem almak istiyorum yaptıklarım yeterli midir, ekstra ne yapmalıyım yazarsanız çok mutlu olurum abilerim

Yaptığım şeyler:
    1) Paketlenmiş gıdalardan uzak durmaya çalışıyorum
    2) Bol bol deniz ürünü, kuruyemiş ve yeşil yapraklı sebze tüketiyorum (Mirace hocamın tavsiyesi)
    3) Omega 3/ Balık yağı takviyesi alıyorum
    4) Multivitamin alıyorum (supradyn)
    5) D vitamini takviyesi alıyorum
    6) Düzenli olarak masaj yapıyorum
    7) Elimden geldiğince yeşil çay içmeye çalışıyorum
    8) Kafama duşta şoklama yapıyorum (soğuk su-sıcak su arasında ani gidiş-gelişler (damarların harekete geçmesi için))
    7) aşırı acı tüketiyorum

Ayrıca şunların bir zararı olabilir mi ?
    1) Market şampuanı kullanıyorum (SLS var ama seboremi tek o geçiriyor)
    2) Saçıma her gün jöle/wax/sprey kullanıyorum (akşamları yatmadan yıkıyorum) (dayım da kullanıyor saçları hiç dökülmedi)
    3) Okuldan dolayı stres yapabiliyorum bazen
    4) Nadiren de olsa şeker krizine girebiliyorum

Neler yapmalıyım/yapmamalıyım yazarsanız çok mutlu olurum iyi akşamlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Multi vitamini degistir bence kardesim Ligone beta yada gncnin bi ürünü var 90 kapsulluk onu tavsiye ederim fiyat olarak ayni asagi yukarı ama ligone beta kullandigim siralar saclarim cok canli ve saglam duruyordu suan tekrar basladim ve kirip iciyorum .Şampuan olarak piyasada duzgun pek yok ama ben suan bioxon forte kullaniyorum sirf saci sert birakip dolgun gösterdigi icin dokulmede cok az oluyor dusta bu arada bende 2 gune fonlerim ara sirada vax oyuzden bioxinden memnunum ara sırada ketoral kullabilirsin .Bioxin demisken yalniz benim sacim Bioxini kullandigim sira seborrik dermatit oldu bioxinimi yapti yoksa baska biseydenmi stres ws anlayamadım ona gore kullan kardeşim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu arada vichyi oneriyordum ize seboreik icin hatirladinizmi bilmiyorum. Vichyy saclari cok kiridigi ve yiprattigi icin biraktim 1 haftadir bioxine dondum suan nokta kepek pul yok eger kepek olmaz ise bioxine devam edecegim.

Eğer olursa da haftada minumum olmak sartiyla vichy yesil devam 😊

Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada vichyi oneriyordum ize seboreik icin hatirladinizmi bilmiyorum. Vichyy saclari cok kiridigi ve yiprattigi icin biraktim 1 haftadir bioxine dondum suan nokta kepek pul yok eger kepek olmaz ise bioxine devam edecegim.

Eğer olursa da haftada minumum olmak sartiyla vichy yesil devam ��
    Ben Bioxcin'e falan hiç bulaşmak istemiyorum, dediğim gibi dökülme şikayetim yok çok şükür ve şampuanların dökülmeye katkısı olduğunu düşünmüyorum. Ben şampuan olarak Clear Men mentollü kullanıyorum yanında da ''shampoo brush'' denilen fırçayı. Saçımda bir tane bile un kadar kepek bulamazsınız bir günde yok oldu hepsi, çok memnunum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Zaten dokulme icin cok bir faydasi olamaz saci dolgun gosteriyor ve besliyor o acidan guzel suanda seboyu dizginlemis durumda oyuzden memnunum fiyat olarakda vichyden uygun ve saci yipratmiyor,gunasiri fon vax sacta yipraniyor haliyle.multi vitamin isini bi arastir derim supradyn besin degeri olarak cok dusuk follik asit demir e,d3,k cinko ws ligone yada gnc 2 ye bile katlayabilir ama suda bi gercek supradyn de insani cok dinc tutuyor 4 5 tane farkli marka kullandim.Sac olarak ise ligone yada gnc 90 kapsulluk oneririm daha cok verim aldim.Sakaklar icin ketoral krem dene birde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Zaten dokulme icin cok bir faydasi olamaz saci dolgun gosteriyor ve besliyor o acidan guzel suanda seboyu dizginlemis durumda oyuzden memnunum fiyat olarakda vichyden uygun ve saci yipratmiyor,gunasiri fon vax sacta yipraniyor haliyle.multi vitamin isini bi arastir derim supradyn besin degeri olarak cok dusuk follik asit demir e,d3,k cinko ws ligone yada gnc 2 ye bile katlayabilir ama suda bi gercek supradyn de insani cok dinc tutuyor 4 5 tane farkli marka kullandim.Sac olarak ise ligone yada gnc 90 kapsulluk oneririm daha cok verim aldim.Sakaklar icin ketoral krem dene birde.
    vichy dercos neogenic şampuanın yanına yaklaşamaz bence bioxcin bir şampuan gerçekten hacim verir mi bu şampuanda gördüm yani. Saçı çok hafif sertleştiriyor buda daha iyi şekil almasını sağlıyor sanki vax-sprey sürmüş gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    vichy yesil saclarimi cali supurgesi gibi yapmisti keza ketoral de suan bioxcin forte toparladi hafif fonle hemen sekil aliyor,kepek de yok eger onumuzdeki surelerde kepek kasinti kabuk ws. olmaz ise vichyi direk cope aticam fiyat olarakta cok pahali.

Edt
    Bioxcin 300 ml 25 -30
    Vichy 390 ml 55-60

vichy yesil saclarimi cali supurgesi gibi yapmisti keza ketoral de suan bioxcin forte toparladi hafif fonle hemen sekil aliyor,kepek de yok eger onumuzdeki surelerde kepek kasinti kabuk ws. olmaz ise vichyi direk cope aticam fiyat olarakta cok pahali.

Edt
    Bioxcin 300 ml 25 -30
    Vichy 390 ml 55-60
    Benim saç stresten midir nedir yine dökülmeye başladı, internette bir adam vardı eczacı kelliğini sorununu bulduğunu iddia ediyorlardı adam tesadüfen vefat etmişti, onun dedikleri arasında şampuan yerine doğal sabun kullanın vardı. Ben de bilgilidir diye güvendim defne sabununa geçtim bir süre saçım çok rahat şekil alıyor