Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 24 Oral Dutasteride ve Mindut Kullanımı

Exclamation Yaş 24 Oral Dutasteride ve Mindut Kullanımı

Arkadaşlar ben 24 yaşındayım. Baba tarafında kellik yok ama dayılarım ve abimde kellik mevcut. Zamanla benimde saçlar yavaş yavaş seyreldi açıklıklar oluştu ilk başlarda sarımsak zeytinyağı yılan yağı ampuller gibi saçma sapan şeyler denedim ama tabiki hiçbir işe yaramadı. 24 yaşıma geldiğimde gerçekten baktım saçlar iyice gidici ve ben artık kel kalmaktan korkar oldum ve her şeyi göze aldım. Geçen sene sadece minox ve mindut ve miracle denedim ama bi saç çıkışı kapanma gibi bir durum kesinlikle olmadı ve ben içerden bu hormonları engellemeden bende saç çıkışı olmayacağını geçte olsa anladım ve tedaviye başladım. Benim kulak ustu saçlarım ensemdeki saçlar bile dökülüyordu yavaş yavaş ama hiçbir zaman agresif bir dökülme olmadı bende. Ama dökülenin yerinede yenisi çıkmadı sorun burda sanırım

77 gündür çoğu zaman günde bir bazende 2 günde 1 olmak üzere oral avodart alıyorum yatmadan önce
    2 günde 1 alopecia 10 mg biotin ( pek faydası olacağını sanmıyorum asıl olay avodartta bitiyor)
    39 gündür de min-dut kullanıyorum. Bazen günde 1 bazense günde 2 min - dut ( minoxil içine 10 adet avodart ) ben 5 fıs sıkmıyorum bazen tek seferde 7-8 hatta 10 fıs sıktığım bile oluyor
    3-4 günde 1 dermoreller 1.5mm min-duttan önce

Arkadaşlar daha yolun başındayım pes etmek yok ya kelliği kabullenip hayatıma devam edip aynalara küsecektim yada savaşacaktım karar sizin. Benim düşüncem istediğim saça ulaştıktan sonra avodartı ya 2 günde 1 yada 3 günde 1 e düşürmektir. Minoxili de yavaş yavaş 2 günde bir sonra 3 günde bir kullanıp en sonda hafta 1 kullanmaya düşürmek ( tamamen bırakırsak şayet saçlarımız gider )

Gelelim herkesin merak ettiği dutesteridin yan etkilerine: Ben spor yapıyorum evde o yüzden memelerde büyüme yağlanma falan yok gayet fitim sadece göbeğimde biraz yağ var oda çok yediğimden eskidende vardı. Bu avodarttan sonra sabah ereksiyonları gitti artık olmuyor ve birde artık libidomu ne diyorlar eskisi kadar cinselliği arzulamıyorum onda azalma var. Masturbasyonda boşalmada sertleşmede bi sorun yok. Bence avodartı kullanan insanlar spor yapmalı yapmıyorsa hiç kullanmamalı

geçen seneki halim :

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  InkedInked14826388_1032169670239157_1297645849_n_LI.jpg
Görüntüleme: 81
Büyüklüğü:  183.0 KB (Kilobyte)
ID:	4317

Resmin ismi:  14875282_1032170126905778_408584399_n.jpg
Görüntüleme: 76
Büyüklüğü:  41.0 KB (Kilobyte)
ID:	4318

2.5 ayda bir mucize beklemiyorum o yüzden pek bi değişiklik yok saçlarımda ama kalınlaşma ve tüyler oluşmakta zaman neyi gösterecek hep birlikte göreceğiz saçlarımın şimdiki durumu :

[ATTACH=CONFIG]4319

Resmin ismi:  20180304_141900.jpg
Görüntüleme: 69
Büyüklüğü:  221.5 KB (Kilobyte)
ID:	4320

Resmin ismi:  20180304_141833.jpg
Görüntüleme: 61
Büyüklüğü:  260.6 KB (Kilobyte)
ID:	4321

Resmin ismi:  20180303_140455.jpg
Görüntüleme: 50
Büyüklüğü:  160.2 KB (Kilobyte)
ID:	4322
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 20180304_141609.jpg‎  

Oral antiandrojen kullanımını asla önermiyor, kullananları uyarıyorum ; bir kaç ay içerisinde geri dönülmez cinsel bozukluklar, tüm vücut dahil geri döndürülemez saç tüy kaybı, mental zihinsel yetersizlikle seyreden ruhsal sorunlar yaşayabilir kısa sürede intihara yönelebilirsiniz!!!
    Güvenli topikal tedaviler, sağlıklı yaşam ve beslenme düzenlemeleri ile bu sorunu orta uzun vadede aşabilirsiniz.
    Konu Miracle tarafından (04.03.2018 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Miracle hocam bende genel seyrelme var vertex kulak ustu her yerden seyrelme var topikal kullanimi tum kafaya uygulamak cok zor hatta imkansiz. Size katiliyorum oral ilac kullanmak cok riskli ama spor yaparak bi nebze yan etkilerini azaltmayi dusunuyorum. Zamanla istedigim sac duzeyine gelirsem azaltirim

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısa sürede var olan saçlar koyulaşmış ve güçlenmiş. Başarılı seyreden bir tedavi görünüyor.

Kardeşim sana tek tavsiyem tamoksifen tarzı ilaçlar kullan.Bende nasılsa spor yapıyorum vücudum fit diye sallamamıştım.Şuan jinekomastiyle uğraşıyorum.

Hocam minoxa dutasteridden sonra basladm 40 gun oldu baslayali . Tablolardan gordugum kadariyla 4. -6 Aydan sonra asil gelismeyi gorecegim o yuzden sabirla en az gunde 1 bazen de 2 min- duta devam

Alıntı KellerEller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sana tek tavsiyem tamoksifen tarzı ilaçlar kullan.Bende nasılsa spor yapıyorum vücudum fit diye sallamamıştım.Şuan jinekomastiyle uğraşıyorum.
    aksi bi durum sezersem dediğini yapacam kardesim. İnşallah Allah hepimize başara hikayeleri bölümünde konu açmayı nasip eder. Biraz zaman lazım tedavime minox için 40 gün erken bir süre sanırım

Arkadaslar dutasterid yan etkisini gösterdi masturbasyon yaparken ereksiyon durumu baya kötüleşti. Sabah ereksiyonlari kayboldu vr karsi cinse olan ilgim kayboluyo arzulamiyorum artik ve bu durum çok kötü vr sperm kalitemde eskisi gibi değil ve ben oral dutasteridi birakiyorum artik yoksa erkeklik elden gidiyor. Ve sanirim bu ilactan olsa gerek piskolojimde hic iyi degil baya bildiginiz bunalimdayim. Daha onceden kisa sureli finasterid kullanincada boyle olmustum. 3 ayi cok az gecti dutasteridi kullanmaya baslayali bazen gunde 1 bazen 2 gunde 1 aliyodm. Allah yardimcimiz olsun minox ve dermarollerle saci korumaya calisacam erkeklik ve piskoloji herseyden daha onemli

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende oral dut kullandim hala da haftada 2 3 alırım karşı cinse ilgimi kaybediyor olsaydım bende bırakırdım doğru karar vermişsin hocam

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral antiandrojen kullanımını asla önermiyor, kullananları uyarıyorum ; bir kaç ay içerisinde geri dönülmez cinsel bozukluklar, tüm vücut dahil geri döndürülemez saç tüy kaybı, mental zihinsel yetersizlikle seyreden ruhsal sorunlar yaşayabilir kısa sürede intihara yönelebilirsiniz!!!
    Güvenli topikal tedaviler, sağlıklı yaşam ve beslenme düzenlemeleri ile bu sorunu orta uzun vadede aşabilirsiniz.
    hocam kurbanın olayım allah rızası için bi tedavi söyle bende avodart mağduruyum etki gördüm çok güzel ama cinsel sıkıntılar yaşıyorum bıraktım şimdi dökülcek diye korkuyrm çıkan saçlarda 5 ay kullandım napıyım sizce 3 günde 1 mi alayım finasterid e mi geçeyim dozunumu düşüreyim allah rıza için yazarmısın ?

Sayfa 1/2 12 SonSon