8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Minik saclar

SaçımınDoktoru Üyesi

Minik saclar

Selamün aleyküm abilerim sağ salak ve sol sakakta fotodaki gibi küçük saçlar var onları nasıl kuvvetlendiririm yani onlar saç gibi değil aynadan bakınca gözükmüyor yakınlasinca gözüküyor yaş 15 doğuştan açık sakaklarim arkadaslarimda çok soruyor saçlarına ne olmuş yanlar neden açık moral sifir

https://hizliresim.com/qGQZz3

Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm abilerim sağ salak ve sol sakakta fotodaki gibi küçük saçlar var onları nasıl kuvvetlendiririm yani onlar saç gibi değil aynadan bakınca gözükmüyor yakınlasinca gözüküyor yaş 15 doğuştan açık sakaklarim arkadaslarimda çok soruyor saçlarına ne olmuş yanlar neden açık moral sifir

https://hizliresim.com/qGQZz3
    kardeşim ne zamandır paylaştıklarını görüyorum milleti de bıktırdın kendini de bırak saçın iyi tadını çıkar

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Yaşın daha çok küçük. Saçında bir sorun olduğunu düşünüyorsan senin yapman gereken şey saç için gerekli olan vitaminleri, mineralleri, yağ asitlerini vücuduna yüklemek. C vitamini, E vitamini, Çinko, Folik asit, omega 3, biotin... Destek olarak yeşil çay tüket ya da onun da kapsülünü kullan. (solgarın vardı piyasada bulmak zor.) Durumunu bilmiyorum, bunları kullanabilmen için para harcaman gerekir. Alabiliyorsan en az 3 ay saçlarını gözlemle. 2 haftada 1 fotoğraf çek...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yeşil çay her gün içiyorum 3 gün önce kan tahlili sonuçlarını aldım ferritin ( demir galiba ) çok dusuktu doktor bişi yok dedi yolladı başka doktora cikcam . Her gün kahvaltı yapıyorum düzenli besleniyorum.

Yeşil çay her gün içiyorum 3 gün önce kan tahlili sonuçlarını aldım ferritin ( demir galiba ) çok dusuktu doktor bişi yok dedi yolladı başka doktora cikcam . Her gün kahvaltı yapıyorum düzenli besleniyorum.
    şekeri kes, düzgün doktora git demiri düzelt bir de masaj

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topikal olarak ısırgan otu,yakı otu,sinemaki ve at kuyruğu kullanabilirsin dermaroller ve masajla desteklerken yaşına göre gayet iyi bir tedavi olacaktır.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    İyi beslenmeye fazla güvenme. Bugün yediğimiz içtiğimiz her şey gıda endüstrisi yüzünden sıkıntılı. Karatay hocanın bir örneği vardı. 1930 yılında 1 elma yiyerek alacağın demiri bugün alabilmenin için 20 elma yemen gerekiyor... Ne kadar iyi beslenirlersek beslenelim bize gereken şeyleri vücudumuza alamıyoruz. Bence besin destekleri önemli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Masaj yapıyorum da 2 şey engel oluyor ilk olarak masaj yaparken deriyi bukuyoruzya bükülen deri çok acıyor biraz yaptıktan sonra geçiyor her zaman bukunce aciyor yapasim gelmiyor kafamda sivilcede çıkıyor neden çıkıyor acaba acı ondan mı ikinci olarakda masajla birlikte dökülme artti