Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç Dökülmesinde Dış Faktörler Ne Kadar Etkilidir ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne sadece stres nede beslenme kirli ortamda büyüyen insanlar ve daha temiz ortamda büyüyen insanlar üstünde yapılan araştırmada kirli ortamda büyüyenlerin egzama gibi otoimum hastalıklara yakalanma riski diğerlerine göre çok daha az olduğu ortaya çıkmış yani hintlilere ve batı dünyası olarak düşünebiliriz stres gerçekten önemli bir faktör çünkü bağırsağı doğrudan etkiliyor kronik inflamasyonun başladığı yer bağırsaklardır yıllardır tedavi edemedikleri hastalıkları uygulamalı kineziyoloji ile çözebiliyorlar ileocecal valfin bozulmasının çok yaygın olduğu da söyleniyor stres valfi ve mikrobiyotayı en çok etkileyen faktörlerdendir ayrıca beslenmede önemlidir gluten yapıştırıcı gibi davranarak birçok farklı zararlar verir stresin etkisini kendimden biliyorum gerçekten inflamasyonu tetikliyor.
    Harika bir izah olmuş. +1
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Market şampuanı mı sabun mu kullansam bilemedim kafam çok karıştı sabunun her hangi bir artısı var mı saçı güçlendirmeye korumaya veya market şampuanları saçı zayıflaatır mı döker mi
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitamin k2 d3 iyot çinko selenyum saç için en önemli vitamin mineraller diyebilirim türkiyede uygun fiyata bulamadığım için k2 ve iyotu tedarik edemedim bunları takibe almanızı tavsiye ederim.

Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vitamin k2 d3 iyot çinko selenyum saç için en önemli vitamin mineraller diyebilirim türkiyede uygun fiyata bulamadığım için k2 ve iyotu tedarik edemedim bunları takibe almanızı tavsiye ederim.
    Günlük almamız gereken demir, b grubu vitaminleri ( folik asit ve b12 özellikle) ve proteini alırsak çinko selenyum falan almış oluyoruz genelde.

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim beslemenin önemini atlayacağımı düşünmezsiniz zaten hocam, stres faktörünü ortaya bilerek attım ve iddiamın arkasındayım burada önemli olan nokta stresin sebep olduğu yıkımı doğru beslenme ve doğru gıdalarla nasıl tamir edebiliriz zannediyorum doğru soru bu olurdu,örn. stres sonucu bünyede meydana asitlenmeyi bertaraf edip alkali hale getirme gibi gibi üzerine ekleyerek gidebiliriz.Bahsettiğiniz ülkelerde üç beyaz dediğimiz en büyük asitlenme kaynağı gıdalar yok ve omega3 kaynağı balık başat rol oynuyor beslenmelerinde.
    Bu dediğinize katılıyorum vücuda ihtiyacı olan doğru besinleri verirsek stres ile daha rahat baş ederiz. Ne kadar doğru bilmiyorum ama vücudun yoğun stres altında koşullu amino asitleri üretemedğini okumuştum. Dengeli beslenerek kendi bağışıklık sistemimize en güzel iyiliği yapmış oluruz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Stress biraktım
    Beslenme düzelttim
    Fön wax bıraktım
    Spor vs.. düzenli yapıyorum. Dökülmem sakaklarda hafifti su an şakaklar doluyor cell+seti ile saçimin genelinde bir problem yok cok sukur ama beslenme vs.. cok önemli.

Arginine ornithine lysine glutamine gibi aminoasitleri aliyorum saca inanilmaz fayda sagliyor ek olarak cinko biotin b6 vs.. de var tabii

Şu an yaptıklarım yeşil çay içiyorum, protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum, hala tüketiyor olsam da şekeri azalttım, Supradyn içiyorum içinde dediklerinizden var, Omega 3 içiyorum, D3 içiyorum, asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih ediyorum, günde 5-10 dakika scalp masaj yapıyorum. Çok fazla wax ve sprey kullanıyorum ve market şampuanı kullanıyorum (Clear Men) ayrıca yakında saçımı boyatmayı düşünüyorum, bunlar saçımı döker mi yani kel bırakır mı ? Veya kellik geni taşıdığımı farz edersek sabun kullansam kelliği önler miyim ? Çok kafam karışık.
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muteki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an yaptıklarım yeşil çay içiyorum, protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum, hala tüketiyor olsam da şekeri azalttım, Supradyn içiyorum içinde dediklerinizden var, Omega 3 içiyorum, D3 içiyorum, asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih ediyorum, günde 5-10 dakika scalp masaj yapıyorum. Çok fazla wax ve sprey kullanıyorum ve market şampuanı kullanıyorum (Clear Men) ayrıca yakında saçımı boyatmayı düşünüyorum, bunlar saçımı döker mi yani kel bırakır mı ? Veya kellik geni taşıdığımı farz edersek sabun kullansam kelliği önler miyim ? Çok kafam karışık.
    Uygulamakta olduğunuz olumluların sayısı epeyce var bunlardan maksimum sonuç almak için bırakması mümkün olan olumsuzları da terkedebilirsiniz wax gibi mrk şmp ı gibi mesela bebe şmp ı da temizliyor ama en zararsızı piyasada,sabun konusuna gelince teoride evet faydalı etkenleri kullanan sabunlar var ardıç katranı,kükürtlü ve defne gibi ama pratikte bir veri oluşmadı forumda zannediyorum önemli olan teoride olanları pratiğe döküp bir veri oluşturmak.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Uygulamakta olduğunuz olumluların sayısı epeyce var bunlardan maksimum sonuç almak için bırakması mümkün olan olumsuzları da terkedebilirsiniz wax gibi mrk şmp ı gibi mesela bebe şmp ı da temizliyor ama en zararsızı piyasada,sabun konusuna gelince teoride evet faydalı etkenleri kullanan sabunlar var ardıç katranı,kükürtlü ve defne gibi ama pratikte bir veri oluşmadı forumda zannediyorum önemli olan teoride olanları pratiğe döküp bir veri oluşturmak.
    Kullanıp olumlu sonuç belirten olmadı yani ?
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

Ayrıca bu yaptıklarım ile saçımı koryuabilir miyim sizce yaşım 18 ilginiz için çok teşekkür ederim
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon