Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç için gerekti tüm vitaminler hangileridir?

Yeni Üye

Saç için gerekti tüm vitaminler hangileridir?

slm arkadaşlar bu saç için gerekli olan tüm vitaminleri yazarmısınız. kağıda yazcam ve doktora gittiğimde kağıdı gösterip bunların hepsinin sonucunu istediğimi söyleyeceğim
    benim bildiklerim bazıları var ama şimdi birde bu vitaminlerin uzantıları da var mesela B serisinin, sadece B diyince otomatik hepsi çıkacak mı yoksa tek tek özel mi belirteceğim gibi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. D vitamini mesela çok kritiktir. Noksanlığı saç döker, fazlası da dolaylı yoldan inflamasyon ve dht olarak geri dönüp yine dökülmeye sebep olabilir. Vitamin konusunu çok iyi anlamak lazım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    D3 te oyle bir sikinti yaratmaz degerlerini olcturebilirsin fazla e vitamini K vitamini sorun cikarmaz zaten fazla olmasida zor sen gidip 200 mg e vitamini alcak halin yok omega 3 de keza oyle

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D3 te oyle bir sikinti yaratmaz degerlerini olcturebilirsin fazla e vitamini K vitamini sorun cikarmaz zaten fazla olmasida zor sen gidip 200 mg e vitamini alcak halin yok omega 3 de keza oyle
    Fazla alınan d vitamini kötü sorunlar yaratabilir.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

vücut fonk. için her vitaminden dengeli(!) seviyede gerekir. denge kısmına dikkatinizi çekerim
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tabiki d vitamini fazla aliminda cok sikinti yaratir normal vitaminlerden daha fazla,forumdaki insanlar bilincli dozunda ve ara sira vitamin testi yaptiracaklarini tahmin ediyorum

Yeni Üye
    beyler özel hastaneden yeni geldik ve boşa gitmiş olduk
    burada gss işlemiyor bu yüzden 75tl yerine 225tl muayene ücreti vereceksiniz dediler, ayrıcana kan testleride ne isteyeceğinize bağlı ortalama 200 tutar dediler

ve bir cacık yaptıramadan kaçtık oradan. ben sonuçlarımı görmeden napacam bilmiyorum, b12 yerine b içeren multivitamin alıp, yanındada çinko+balık hapı+biotin devam etsem. sizce olur mu? mok yoluna gitmeyeyim fazla birşey alıp

SaçımınDoktoru Üyesi
    Multivitamin tavsiye etmiyorum.
    Paranızı da gidip solgara kaptırmayın. Solgar cok kalitelidir lakin inanılmaz pahalıdır. Onun yerine natures bounty marka ürünleri ve big joy a yönelin. Natures bounty de solgar uretiyor lakin paketten vs.. kısıyorlar.
    Çinko+demir+K vit magnezyum+biotin+b compleks+balık yağı+d vitamini bunları aylara bölün atıyorum bir ürün 50 porsiyonsa 50 gün devam edin hepsini birden kullanmayın farklı 3 lüyü kombine edin.

Biotin fix her 2 3 ayda bir kullanıp 1 ay ara verip tekrar kullanabilirsiniz. Size kalmış. Beslenmenize de dikkat edin. Hap alıyorum diye sallamayın

Yeni Üye
    Bizim sağlık ocağında hepsine bakıyorlarmış hemde gss de var ücret ödemeyeceğim

özelde kol gibi para ödücektim, iyiki çıkmışım bişi yaptırmadan. tahlili yaptırınca sizlede paylaşırım inş sonuçları

Sayfa 1/3 123 SonSon