Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çinko Timülin

SaçımınDoktoru Üyesi

Çinko Timülin

https://www.omicsonline.org/open-acc...84&view=mobile
    Yeni bir araştırma topikal çinko timülin hakkında. Kısaca özetlemek geeekirse topikal çinko timülin Aga hastalarında 6 ay kullanılmış. Timülinin özelliği ise anagen fazını başlatıp koruyor. Deneyde 35,90 yaş arası 17 erkek, 1 kadın kullanılmış. Sonuçlar;
    Yan etkisiz olduğunu, saçsız bölgede velluslarda %32, terminal saçlarda %23 artış sağlanmış, ve deneklerde melanin artışı görülmüş (melanin ve saç arasında bir ilişki var bence). Bu sonuçlar 6 aylık sonuçlar. Büyük ve her şeyi değiştirecek bir çalışma değil. Ama bir umut...
    Resimler file:///storage/sdcard0/Download/hair-therapy-transplantation-pigmented-lesion-7-147-g004.png
    file:///storage/sdcard0/Download/hair-therapy-transplantation-melanogenesis-Arrow-7-147-g003.png
    file:///storage/sdcard0/Download/hair-therapy-transplantation-Subject-VAS-assessment-7-147-g002.png

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Melanin saç ve deri renginden sorumlu pigment ama vikipedi de;Melaninin esas görevi, deriyi UV’nin zararlı etkilerinden, UV’yi absorbe ederek korumaktır. Melanin ayrıca, çeşitli inflamatuvar olaylar sonucu ortaya çıkan toksik ürünlerin biyoşimik nötralizasyonunda da rol oynar. Azlığında saçlarda beyazlama görülür,şeklinde açıklanıyor yani bir nevi anti enflamatuar gene.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denemeye değer biz hazırlayabilir miyiz saçlarımda hem dökülme hem hızlı beyazlama var melanin lazım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SacimYok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denemeye değer biz hazırlayabilir miyiz saçlarımda hem dökülme hem hızlı beyazlama var melanin lazım
    Etken maddeyi alabilirsek linkte nasıl hazırladıklarıda yazıyor

Beyazlarsan saç dökülmez tezi bir şehir efsanesi mi

Normal çinkoda yüksek dozda bir dht inhibitördür.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar benim bir sorum olacak 1 yıldır çinko hapı kullanıyorum ...ilk başlarda saçım 7-8 ay çok iyi oldu siyahlaştı..kalınlaştı dökülme olmadı ama son 4 5 aydır ince ve dökülüyor... uzun süreli çinko kullanımı sonucu mu yoksa sorunu başka bir yerde mi aramalıyım...internnete şöyle bir bilgi buldum çok çinko kullanımı bakır emilimini azaltıyormuş... bununla ilgili bir durum olabilir mi?

Alıntı salt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bir sorum olacak 1 yıldır çinko hapı kullanıyorum ...ilk başlarda saçım 7-8 ay çok iyi oldu siyahlaştı..kalınlaştı dökülme olmadı ama son 4 5 aydır ince ve dökülüyor... uzun süreli çinko kullanımı sonucu mu yoksa sorunu başka bir yerde mi aramalıyım...internnete şöyle bir bilgi buldum çok çinko kullanımı bakır emilimini azaltıyormuş... bununla ilgili bir durum olabilir mi?
    hocam hangi çinko hapını kulllandınız acaba ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    alopceia 5mg biotin içeriğinde 5mg da çinko var...

SaçımınDoktoru Üyesi
    5 mg cok az cinko icin en az 15 mg
    Biotin ise en az 1000 mg

Sayfa 1/2 12 SonSon