Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Minoxil neden etki yitiriyor? Finasterid neden saç fışkırtmıyor? (Tüm sabunculara ve şampuancılara gelsin)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kisaca Beslenme ,bagirsak florasi,masaj akciger ve karaciğeri temiz tutmak sac dokulmesini büyük ölçüde azaltir

Yeni Üye
    biri Türkçe olarak özet geçebilir mi
    Arkadaşın tavsiyeleri neler ve neden minox ile finas ı kötülüyor? Madem öyle ne yapacağız ? sonuçta elimizdeki en iyi silah halen bunlar?

Ayrıca en çok dikkatimi çeken konu bırak sakal için kullanmayı kafa derisi için bile kullansak

Minoxil yüzde inanılmaz yaşlanma yapıyorlar diyorlar (yanlış çevirmediysem).ki bana da öyle geliyordu bunu öğrenmek gerçekten enteresan oldu

Sakaklarimdaki ameliyat kesilerinden dolayi gecen yil aylarca vertex ve sakaklarimda hissizlik yasadim,dr a sorduğumda sinir uçlarının zarar görmus olabileceğini söyledi. Kaslarimi dahi kaldiramadim. Ameliyattan 6 ay sonrasına tekabul ediyor siddetli dokulmemin baslamasi.Surekli olmasa da arada sac derimi ileri geri hareket ettirerek masaj yapmaya çalışıyorum. Bu esnada sanki su dolu balonun belli noktasina baski yaptığınızda su baska bölgeye kayar ya onun gibi bir his oluşuyor. Tepe bolgeye masaj yaparken ensemin ust bölgesinde sanki bir sivi hareket ediyor gibi oluyor. Bu hissi yasayan var mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı itachi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri Türkçe olarak özet geçebilir mi
    Arkadaşın tavsiyeleri neler ve neden minox ile finas ı kötülüyor? Madem öyle ne yapacağız ? sonuçta elimizdeki en iyi silah halen bunlar?

Ayrıca en çok dikkatimi çeken konu bırak sakal için kullanmayı kafa derisi için bile kullansak

Minoxil yüzde inanılmaz yaşlanma yapıyorlar diyorlar (yanlış çevirmediysem).ki bana da öyle geliyordu bunu öğrenmek gerçekten enteresan oldu

Sartre cok guzel aciklamis tekrardan okumanizi tavsiye ederim
    Ayrica bu yazidam oncede finas ile minoxu kesin tedavi olarak kimse kullanmadi belki finas bir nebze oda her insanda olumlu etki yaratmadi

selamlar eve geç geldiğimden masaja vaktim ve gücüm olmuyor, sadece ear wiggling denilen şey yeterli olabilir mi 10-20 dk yapılırsa ?
    https://www.youtube.com/watch?v=K09rFXT_FNg
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bir açiklama yapayım kalsifikasyon konusunda.

Araştırmalarım sonucu

Şimdi kendimce bir çözüm arayışına girdim. Öncellikle yeşil yapraklı yeşillikler k2 vitamini açısından zengin k2 vitamini de matris GLA proteinini aktive ediyor bu protein ise kalsifikasyon düşmanı. Yanı mutlaka saç dökülmesi diyetinde k2 vitamini supplementi olması gerekiyor. D3 vitamini de kalsifikasyon düşmanı fakat k2 ile aktive edilmesi gerekiyor yani beraber alınmaları gerekiyor.

2. Bir nokta magnezyum. Magnezyum kalsifikasyon düşmanı bir mineral ben diyorum acaba hem oral hem topikal olarak kullanılsa çok fayda sağlar. Bir losyon hazırlama sürecine gireceğim yazın kalsifikasyom ve fibro için doğal etkenler ve ara ajanlar kullanarak. Neyse

Japon cin kore gibi milletler süt ürünlerini çok az tüketir. Öyle ki 30 yaş üzerinde hele tüketim neredeyse 0 dır. Türk beslenme tarzı kalsifikasyon için harika bir ortam sunuyor. Süt peynir yogurt bolca yeniyor. Süt ürünleri enflamasyon ve kalsifikasyonu hızlandırıyoe veya tetikliyor. Genetik yatkınlıktan kasıt kalsifikasyon ve fibroya genetik yatkınlik

Magnezyum yağı da bu nokta da fayda sağlayabilir bence ek olarak

Sodium Thiosulfate denen bir madde var bu da idrar veya ter ile vucuttan atılıyor tam bir kalsifikasyon düşmanı.

Kalsifikasyon haritasinda zaten belirli bölgeler var. Örnegin tibia kemigi iç organlardan bazıları ve baş kısmı yani çok mantıklı geliyor.

Öyleyse dht ve testo dengesi sağlanan birinde yani hormonal problem yoksa kesinlikle dht ve testoya yönelik tedavi yapmasına gerek yok. Hormonlar düzgünse demekki bir yerde tıkaniklık var. Ve skloderma yani deri kalınlaşması var

Miracle insülün iğnesi kullanıyorum derma stamp veya roller işe yaramıyor dedi çünkü deri kalınlaştıkça alt tabaya asıl hasar vermek istediğimiz yere uzaklaşıyoruz. Dolayısıyla 0.50 0.75 mm iğneler yetersiz kalıyor.

Süt urünleri tüketimini arttırdığım an kaşıntı başlıyordu demekki tetikliyor fazla kalsiyum buna kesinlikle eminim.

Su sertliği de var. Şampuan ile zamanla saç diplerinde birikme ihtimali var. Son durulama suyunu yumuşatın sirke veya limon ile

Yani durulama işlemlerini limon veya suya sirke ekleyerek yapmak gerekli.

Bazen önden arkaya bazen arkadan öne dökülme oluyor yani dökülmenin yani kalsifikasyonun belirli bir ilerlişi yok.

Dht ile dökülmenin nasıl dolayli yoldan ilişkisi varsa kalsiyum ile kalsifikasyonunda öyle . Yani kalsiyum bir sebep değil lakin kalsifikasyon bir nedenin sonucu bu noktada da enflamasyon devreye giriyor .

Skloderma olayı var bide doku kalınlaşması ona da kolajen inhibe ediciler kullanılması gerekiyor. Yani saç dökülmesinin sebebi aslında bir şeylerin haddinden fazla birikmesi yolları tıkaması ve ardından gelenleri biriktirmesi.

Sebumda aynı mantık mesela tek bir şeyin düzensiz gitmesi diğerlerini de bozuyor. Domino etkisi gibi.

Özetle
    Kalsifikasyon inhibesi
    Skloderma (collagen) arttırımi durdurmak için inhibe
    Enflamasyon inhibesi
    Elastikiyet için nemlendirme
    Daralan damarlar için damar genişletici

Tedavilere yanıt vermeme ya da geç yanıt verme sebebi biriken kolajenlerin skloderma yani deri kalınlaşmasına sebebiyet vererek etkenleri istediğimiz yerlere ulaştırmamızı engellemeleri.

Beslenme+kalsifikasyon ve fibro tedavisi+spor+masaj+supplementler magnezyum k2 vit d3 vit balik yağı vs.. ile bu işi buyük ölçüde halledebiliriz. Geriye folikülleri tetikliyerek saç çikarma kalıyor. Bu şekilde tabaka taş gibi değilse yani dökülmeniz belli bir seviyedeyse hala geri dönüs var.

Kişiden kisiye kalsifikasyon ve fibro oranı değişiyor kişiye özel tedavi belirlemek gerekiyor. Kendinizi gözlemleyin. Gerisini miracle halledwcek gibi gözükuyor. Benim de gözüm kara bakarsiniz etkenleri birleştirir denemeye başlarim

SaçımınDoktoru Üyesi
    K2 Vitamini kullanan varmi acaba

Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir açiklama yapayım kalsifikasyon konusunda.

Araştırmalarım sonucu

Şimdi kendimce bir çözüm arayışına girdim. Öncellikle yeşil yapraklı yeşillikler k2 vitamini açısından zengin k2 vitamini de matris GLA proteinini aktive ediyor bu protein ise kalsifikasyon düşmanı. Yanı mutlaka saç dökülmesi diyetinde k2 vitamini supplementi olması gerekiyor. D3 vitamini de kalsifikasyon düşmanı fakat k2 ile aktive edilmesi gerekiyor yani beraber alınmaları gerekiyor.

2. Bir nokta magnezyum. Magnezyum kalsifikasyon düşmanı bir mineral ben diyorum acaba hem oral hem topikal olarak kullanılsa çok fayda sağlar. Bir losyon hazırlama sürecine gireceğim yazın kalsifikasyom ve fibro için doğal etkenler ve ara ajanlar kullanarak. Neyse

Japon cin kore gibi milletler süt ürünlerini çok az tüketir. Öyle ki 30 yaş üzerinde hele tüketim neredeyse 0 dır. Türk beslenme tarzı kalsifikasyon için harika bir ortam sunuyor. Süt peynir yogurt bolca yeniyor. Süt ürünleri enflamasyon ve kalsifikasyonu hızlandırıyoe veya tetikliyor. Genetik yatkınlıktan kasıt kalsifikasyon ve fibroya genetik yatkınlik

Magnezyum yağı da bu nokta da fayda sağlayabilir bence ek olarak

Sodium Thiosulfate denen bir madde var bu da idrar veya ter ile vucuttan atılıyor tam bir kalsifikasyon düşmanı.

Kalsifikasyon haritasinda zaten belirli bölgeler var. Örnegin tibia kemigi iç organlardan bazıları ve baş kısmı yani çok mantıklı geliyor.

Öyleyse dht ve testo dengesi sağlanan birinde yani hormonal problem yoksa kesinlikle dht ve testoya yönelik tedavi yapmasına gerek yok. Hormonlar düzgünse demekki bir yerde tıkaniklık var. Ve skloderma yani deri kalınlaşması var

Miracle insülün iğnesi kullanıyorum derma stamp veya roller işe yaramıyor dedi çünkü deri kalınlaştıkça alt tabaya asıl hasar vermek istediğimiz yere uzaklaşıyoruz. Dolayısıyla 0.50 0.75 mm iğneler yetersiz kalıyor.

Süt urünleri tüketimini arttırdığım an kaşıntı başlıyordu demekki tetikliyor fazla kalsiyum buna kesinlikle eminim.

Su sertliği de var. Şampuan ile zamanla saç diplerinde birikme ihtimali var. Son durulama suyunu yumuşatın sirke veya limon ile

Yani durulama işlemlerini limon veya suya sirke ekleyerek yapmak gerekli.

Bazen önden arkaya bazen arkadan öne dökülme oluyor yani dökülmenin yani kalsifikasyonun belirli bir ilerlişi yok.

Dht ile dökülmenin nasıl dolayli yoldan ilişkisi varsa kalsiyum ile kalsifikasyonunda öyle . Yani kalsiyum bir sebep değil lakin kalsifikasyon bir nedenin sonucu bu noktada da enflamasyon devreye giriyor .

Skloderma olayı var bide doku kalınlaşması ona da kolajen inhibe ediciler kullanılması gerekiyor. Yani saç dökülmesinin sebebi aslında bir şeylerin haddinden fazla birikmesi yolları tıkaması ve ardından gelenleri biriktirmesi.

Sebumda aynı mantık mesela tek bir şeyin düzensiz gitmesi diğerlerini de bozuyor. Domino etkisi gibi.

Özetle
    Kalsifikasyon inhibesi
    Skloderma (collagen) arttırımi durdurmak için inhibe
    Enflamasyon inhibesi
    Elastikiyet için nemlendirme
    Daralan damarlar için damar genişletici

Tedavilere yanıt vermeme ya da geç yanıt verme sebebi biriken kolajenlerin skloderma yani deri kalınlaşmasına sebebiyet vererek etkenleri istediğimiz yerlere ulaştırmamızı engellemeleri.

Beslenme+kalsifikasyon ve fibro tedavisi+spor+masaj+supplementler magnezyum k2 vit d3 vit balik yağı vs.. ile bu işi buyük ölçüde halledebiliriz. Geriye folikülleri tetikliyerek saç çikarma kalıyor. Bu şekilde tabaka taş gibi değilse yani dökülmeniz belli bir seviyedeyse hala geri dönüs var.

Kişiden kisiye kalsifikasyon ve fibro oranı değişiyor kişiye özel tedavi belirlemek gerekiyor. Kendinizi gözlemleyin. Gerisini miracle halledwcek gibi gözükuyor. Benim de gözüm kara bakarsiniz etkenleri birleştirir denemeye başlarim
    Yani bu dediklerinizi yaparsam saçlarımı koruyabilirim değil mi ?
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

3 yıldır bunları çeşitli başlıklarda zaten konuştjk konuşuyoruz arkadaşlar d vit kireç k vit vs vs iyide neden fibroz kireç ?? doğrusu folikül/scalp extracellular hyperplazisi yani folikülü küçülten aslında büyüyen başka bir şey büyüyen derken artan exprese olan bazı matrix bileşenleri buda bir otoimmun bir sorun.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yıldır bunları çeşitli başlıklarda zaten konuştjk konuşuyoruz arkadaşlar d vit kireç k vit vs vs iyide neden fibroz kireç ?? doğrusu folikül/scalp extracellular hyperplazisi yani folikülü küçülten aslında büyüyen başka bir şey büyüyen derken artan exprese olan bazı matrix bileşenleri buda bir otoimmun bir sorun.
    AA da bir otoimmun hastalık. Demek ki Aga ve Aa arasındaki ortak özellik buradan geliyor. O zaman aa da işe yarayan jak inhibitörleri Agada da işe yarayacaktır. Ama asıl sorun ne kadar işe yarayacağı

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon