10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kafamdaki surekli kasinti ve igne batmasi hissinin nedeni kalsifikasyon galiba

Kafamdaki surekli kasinti ve igne batmasi hissinin nedeni kalsifikasyon galiba

Merhaba arkadaslar. Gruptaki belki de en problemli kisi benim. Benim sorunum sac dokulmesinin yani sira hayati bana zindan eden agrili sac kasintisi. Kafa derimde her saniye bir igneli kasinti var ve beni hayattan sogutuyor diyebiliriz. Bunun nedeni kalsifikasyon dedigimiz kireclenme olabilir mi ? Ozellikle agzimda 3 4 tane amalgam dolgunun oldugunu da belirtmek istiyorum. Dolgular ust dislerimde. 3 4 yil once yaptirmistim ve benim bu sikintim ise 2 yildir var. Onceden de saclarim dokulurdu ama bu igneli kasinti olmazdi. Igneli kasintima miracle losyon cok iyi gelmisti ama onun da etkisi gecti artik. Bu asamada ne yapabilirim hangi doktora gorunmeliyim sizce cildiyeci bisi yok deyip yolluyor

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır bahsettiğiniz kaşıntının kaynağı inflamasyon,bunun önüne antieflamatuar bir beslenme tarzıyla geçebilirsiniz,ve o dolgulardan kurtulmak zorundasınız gibi duruyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülme başladığından beri dökülen bölgede inflamasyon kaşıntısı hissediyorum nezaman kaşıntı hissi artsa dökülmede çok fazla artıyor geçmişte antiandrojen losyonlar demedim ama hiçbiri gerekliydi etkiyi vermedi cell ve seti bu kaşıntıyı gerçekten çok hızlı geçiriyor özellikle seti uzun süre kaşıntıyı önlüyor dökülme 2 ayda bile kesilmez diyenler var benim dökülmem saatler içinde kesilebiliyor çok büyük oranda pgd2 ye bağlı dökülme yaşıyorum sizede tavsiye edebilirim bu etkenleri.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam daha oncede yazmistiniz limon suyu vb bunun gibi mi farkli mi ?

Antiinflamatuar beslenmeye ornek verebilir misiniz. Bir de bunun tipta caresi var midir

Bir de diger saci dokulenlerde neden inflamasyon kasintisi olmuyor

Hocam bu setiyi bir turlu temin edemedim. Miracle da c3vap vermiyor. Nereden bulacam ben bu setiyi 😓

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı astaravi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antiinflamatuar beslenmeye ornek verebilir misiniz. Bir de bunun tipta caresi var midir
    Vücudun yabancı görüp savunma refleksiyle enflematuar tepki göstermeyeceği her türlü doğal beslenme tarzı,bu durumda şeker ve bir noktaya kadar unlu mamüller de var(ben ekmeğin tamamıyla diyetten çıkarılmasına mesafeliyim)ve bunlardan çok daha önde olan şeyler ise her türlü işlenmiş gıda,doymuş yağarın diyetimizde fazlaca yer alması vs vs uzar gider çok konuşuldu bunlar,çözüm olarak ise probiyotik beslenme(bağırsaklar çok önemli zira) ve bu saydıklarımın dışında 5 yıldız vereceğim gıdalar ise zerdeçal ve EPA/DHA pranı minimum 300 mg trigliserid formda omega3 tüketmek,ve yukarda joker arkadaşımızın belirttiği gibi scalpta enflamasyonu bitirmek için doğal etken setipiprant kullanımı,özet olarak aklıma gelenler bunlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (ben ekmeğin tamamıyla diyetten çıkarılmasına mesafeliyim)

Aynen hocam, ekmek glikojen ihtiyacı için gerekli. Evlere beyaz ekmek sokulmamalı. Az miktarda tam buğday ekmeği daha isabetli olur.

hocam ben setipiprant kullanmak istiyorum en azından 1 ay deneyip kafamdaki bu kaşıntının bitip bitmeyeceğini test etmem lazım. 1 ay kullanımlık 2 gr setipiprantı nereden bulabilirim. elinizde varsa benimle paylaşır mısınız ücreti karşılığında çokça duacınız olurum