6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Kafayı Yemek Üzereyim

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kafayı Yemek Üzereyim

arkadaşlar saçta henüz dökülme yok lakin yanlış kozmetik kullanımı ve kötü beslenmeden dolayı saçlarım çok inceldi, ailede sadece babamda ve dayısında kellik var, henüz kalsifikasyon ve fibrosis oluşmadı saçımda yani şu anlık AGA belirtisi yok. Sadece beslenme ile kellik oluşmadan önleyebilir miyim ? Lütfen cevap verin ne zamandır net bir cevap alamadım, moralim de düşmeye başladı. Saçıma wax jöle ve market şampuanı kullanıyorum aynı zamanda dayım da ucuz jöle ve market şamp. kullanıyor ve saçları gür 37 yaşında beyaz saçı bile yok, bu yüzden şampuanın jölenin pek kötü etki ettiğini düşünmüyorum daha çok içeriden bir şeyler yapılabileceğini düşünüyorum lütfen bana fazla uğraştırmayan (günün 14-15 saati okulla geçiyor eve gelince direkt uyuyorum) bir yol haritası belirlememe yardım edin ne yaparsam şu kellik belası oluşmadan önleyebilirim ? saçım eskiden daha kalın ve siyahtı, rengi açıldı ve inceldi
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

Önlemek demek stabil kalması demek yani hiç dökülmemiş birisi ile saçı bir ölçüde açılmış ama bunu korumaya çalışan birisinden teknik olarak hiç bir farkın yok, yani herkes zaten senin istediğini hedefliyor, dolayısı ile millet ne yapıyorsa onu yapacaksın.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    foto koysan millet daha iyi yorumlar yapabilir bence

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önlemek demek stabil kalması demek yani hiç dökülmemiş birisi ile saçı bir ölçüde açılmış ama bunu korumaya çalışan birisinden teknik olarak hiç bir farkın yok, yani herkes zaten senin istediğini hedefliyor, dolayısı ile millet ne yapıyorsa onu yapacaksın.
    eski fotoğraflarla karşılaştırdım saç kalitesini ve çizgiyi (6 yıl önceki fotoğraflarla) saç kalitesi stabil duruyor lakin saç çizgisi bir milim geri çekilmiş çocukluk halimden, mature hairline olabilir diye düşünüyorum ama önlem almakta fayda var. beslenme ve masaj yeterli olur mu yoksa etken v.s. gerekir mi ?
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim dökülme olmayan saça ne kullanıcaksın Allah aşkına ? Dökülmen yoksa neyi takıyorsun kafaya,düzenli ve iyi bir şekilde beslen bak keyfine. He illa bişey kullanayım diyorsan git biotin al birkaç ay kullan saç tellerin kalınlaşsın. Başka da bişey yapma, dökülmen yokken hayatını yaşamana bak.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 yıl öncesine bakınca kendimi gördüm. 3 - 4 yıl öncesine kadar saçlarım kalındı rengi siyahtı, daha sonra saç tellerim incelmeye başladı devamında rengi siyahken açıldı daha açık bir renk aldı kumrala yakın. Şimdi ise açıklıklar yavaş yavaş belli olmaya başladı şakaklarda sorun yok düzgün ama ön üst seyreliyor. arka kısımdaki saçlar hala kalın ön ve orta kısımdaki saçlar oldukça ince ışıkta saç derisi görünmeye başladı. Yazını okuyunca direk benim durum aklıma geldi.