Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Anabolik Steroid Küründeyim - Saç Dökülmesi Gözlemim

Yeni Üye

Anabolik Steroid Küründeyim - Saç Dökülmesi Gözlemim

Merhaba arkadaşlar. 21 yaşındayım, yaklaşık 3 senedir vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum ve genetik olarak saç dökülmem var. Yaklaşık 4 hafta önce anabolik steroid kürüne başladım, kullandığım ilaçlar; haftada 400mg Nandrolone Decanote (Deca), haftada 250mg testosterone enanthate. Yani anlayacağınız gibi dışarıdan testesteron takviyesi alıyorum ve bu da normal insan testo seviyesinin bir kaç katı demek. Buna dolaylı olarak dht seviyemde o şekilde. Şimdi konumuza gelirsek, 4 haftada saç dökülmemde aşırı bi değişiklik yok, normal seyirinde. Bunun yanında, yaklaşık 1.5 senedir düzenli scalp masajı ve seti-cell ve dönüşümlü bir şekilde minoxil kullanıyorum, şampuan olarakta konazol şampuan. Sorularınız varsa sorabilirsiniz, bu kürü yaparak saç dökülmesi kimyasını kendi üstümde gözlemleme şansım oluyor. Östrojen baskılayıcı olarak arimidex ve prolaktin baskılayıcı olarak cabergoline (cabaser) kullanıyorum. Ben yavaş yavaş dht nin düşmanımızın olmadığına inanmaya başladım. Çünkü düzenli masaj olduğu için yüksek miktarda dht olduğu halde dökülmem normal seviyelerde. Sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum, konuyu zamanla güncelleyeceğim.

Yeni Üye
    Bunlara ek olarak, haftada sadece 2-3 kere cell ve seti kullanıyorum, bu kadar yüksek testoya ve dht ye engel olabildiler haftada 2-3 kullanımla bile. Büyük nimet gerçekten bu ilaçlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dökülmeniz normal seviyede de giden saçlar az da olsa yerine yenisi gelecek mi? Bu onemli miktar önemsiz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  RU58841ResultsRevisitedThumbnail_2lesscroppedforArticle.jpg
Görüntüleme: 166
Büyüklüğü:  97.2 KB (Kilobyte)
ID:	4340

Bu arkadaşta steroid kullanıyor ve ru58841 kullanarak dökülmeyi durdurmuş ekstra olarak baya saç kazanımı sağlamış.. Bende yaklaşık 5 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum kendi gözlemlerim saçlarım cansızlaştı ancak spora devam nedense iyi hissettiriyor Düzenli masaj iğneleme ve topikal ilaçlarla saçlar uzun yıllar korunabilir bence.

Yüksek metabolik faaliyet yeniden yaratım biyokimya kaabiliyetini artırırmakla birlikte arimidexle endokrin dalgalanmanın önüne geçmiş görünüyorsun tabi setipiprant ve cell in beklenenden fazla desteğide memnuniyet verici görünüyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek metabolik faaliyet yeniden yaratım biyokimya kaabiliyetini artırırmakla birlikte arimidexle endokrin dalgalanmanın önüne geçmiş görünüyorsun tabi setipiprant ve cell in beklenenden fazla desteğide memnuniyet verici görünüyor.
    Evet benim de dikkatimden kaçmadı sadece haftada 2-3 kere seti-cell uygulamakla saçları muhafaza etmek çok sevindirici bir durum,ayrıca arkadaşın 1.5 yıldır düzenli masaj yapması takdir edilesi bir olay.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    @sarica

Normal supplement besinlerden istediğin verimi alamıyor musunuz HordCore Creatine Amino acid vs ? 3 senede iyi bir yere gelmiş olmalısın zaten. Merak ettim, normal destek supplementler varken, neden o ilaçlara başvurdunuz?

Geçmiş olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    winstrol ve masteron'a elini sürme en fazla trenbolene ekle ileride gerek duyarsan hep dediğim gibi testosterone masum çocuk dht ve östrojen dikkat edilmesi gerekenler saç dökülmesi için ideal ortam düşük testosterone ve yüksek östrojen,östrojen ya dhtyi arttırıyor yada folikülleri dht'ye hassaslaştırıyor aksine testosterone saçları kalınlaştırıyor görüşündeyim dht ve östrojene dönüşüm minimize edildiği taktirde, finasteridin işe yaramasının arkasindaki gerçek dhtyi baskılamasından ziyade testosterone'u östrojenden daha fazla arttırması gibi gözüküyor testosterone/estrojen dengesizliğini düzeltiyor sanırım finasteride ile yeteri kadar sonuç alamayanlarda durum ya östrojen testosteronedan daha fazla artıyor denge daha da bozuluyor ya da östrojenin çok artması hpta axis'i bozup testosteronu daha da düşürüyor.finasterin'in progesteronic etkilerinden bahsetmiyorum bile progesterone hem dhtyi hem östrojeni blokluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sarica

Normal supplement besinlerden istediğin verimi alamıyor musunuz HordCore Creatine Amino acid vs ? 3 senede iyi bir yere gelmiş olmalısın zaten. Merak ettim, normal destek supplementler varken, neden o ilaçlara başvurdunuz?

Geçmiş olsun.
    Steroid kürleri yağ oranlarını düşürür. Damalarları çıkarir. Yapım yıkım olaylarını hızlandırir. Daha hızlı kas yaparsın fakat yine de belli bir seviyeye gelmek için steroid kullansan bile senelerce kür yapman gerekir. O vucut gelistirme yarişmalarindaki kişiler minimum 5 10 sene steroid kürü kullanıyorlar. Afedersiniz hayvan gibi antreman yapıyorlar. Yani streoid aldım hemen şişim durumu yok.

Fakat fakat fakat

Ben yine de streoidlerin tümüne karşiyim. Doğal beslenme ve doğal antremanlar ile de harika vucutlar elde edilebiliyor. Mesela street workout çalişmalari...

Yeni Üye
    Güncelleme:

Aradan 2 hafta geçti ve dökülme steroid küründe olmadığım zamankinden de az. Elimle çeksem bile gelmiyor ki 500mg testesteron kullanıyorum. Finasterid yok. Cell ve Setiyi şu aralar nadir sürüyorum. Güncelleme gelecek tekrardan.

Sayfa 1/2 12 SonSon