Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Diyelim Ki Dökülmeyi Durdurdum Peki Beyazlama Problemim Olursa ?

Diyelim Ki Dökülmeyi Durdurdum Peki Beyazlama Problemim Olursa ?

Merhaba arkadaşlar. Ben 16 yaşında saç dökülmesine sahip birisiyim. Hatta bunun için bir konu bile açtım. Şimdi düşünüyorum da ben kolay strese kapılan birisiyim ve bu ileride benim saçlarımın beyazlaşmasına sebep olabilirmiş, yanlış bilmiyorsam. Bunun için saç dökülmesine karşı kullandığım ilaçlarla beraber bir önlem alabilir miyim ? Merak ediyorum ve bunlar nelerdir ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun için yeni konu açmanıza gerek var mıydı herhangi bir saç beyazlaması başlığı altında sorabilirdiniz sorunuzu,konunuzu silememek için onayladım ama daha özenli olmakta fayda var.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Dostum ben oyle yapmayı zaten düşündüm fakat, dokulme icin kullandığım ilaçlarla bir yandan da beyazlamayi önlemek icin ilaç kullanabilir miyim emin olamadım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beyazlasın kardeşim. Kel olunca siyahta beyazda olmayacak beyaz olsun saç olsun

Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyazlasın kardeşim. Kel olunca siyahta beyazda olmayacak beyaz olsun saç olsun
    Hocam şahsen ilerideki yaşlarımda örneğin:24, saçlarımda çok büyük bir beyazlama meydana gelmişse, boyatmayı yada kısa kestirmeyi tercih edebilirdim. Yani bu saç beyazlaması konusu benim için dökülme kadar önemli.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende hem dökülme hem beyazlama var. Saçlar kalitesiz. Siyah kına var erkekte doğal görünüyor kendisi de doğal.

Küçük bir not arkadaşlar 1,5 aydır her gün 3 diş sarımsak tüketiyorum saçları kısa kestirmiştim çıkanlar çok koyu renkli ve kalın telli çıkmaya başladı ve mevcut beyazlar da rengi bir ton kapanmaya başladı.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçük bir not arkadaşlar 1,5 aydır her gün 3 diş sarımsak tüketiyorum saçları kısa kestirmiştim çıkanlar çok koyu renkli ve kalın telli çıkmaya başladı ve mevcut beyazlar da rengi bir ton kapanmaya başladı.
    direkt çiğneyerek mi yoksa yutarak mı kullanıyorsunuz ? ayrıca koku v.b. yapıyor mu ?
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

Akşamdan ezip iki cevizi parçalara ayırıp az bir suyun içine bırakıyorum sabah ta tüketiyorum o şekilde benim tercihim yoğurda karıştırıp tüketmek kokuya çeşitli çareler var..

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşamdan ezip iki cevizi parçalara ayırıp az bir suyun içine bırakıyorum sabah ta tüketiyorum o şekilde benim tercihim yoğurda karıştırıp tüketmek kokuya çeşitli çareler var..
    Hocam yani akşamdan, sarımsağın 2 tane dişini iyice ezip, daha sonra bir bardak suyun içine koyup sabah kalktığınız zaman mı tüketiyorsunuz ? Çünkü aç karnına sarımsak yemenin zararlı olabileceğini duymuştum. Birazcık daha detaylandırarak anlatırsanız sevinirim. Zira ben çiğneyerekte, çiğnemeden de tüketmeye razıyım

Sayfa 1/2 12 SonSon