Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fin (Proscar) tek başına yeterli olur mu ?

Fin (Proscar) tek başına yeterli olur mu ?

Arkadaşlar soracağım soru çok basit saçlı bir kişide fin tek başına saç artışını sağlar mı ? Kendimden örnek verim ben 25-30 gündür fin kullanıyorum minoxidil kullanmak istemiyorum tek başına fin kullanmak istiyorum açıkçası saç dökülmem zaten pek yoktu ama şuan hiç yok desem yeridir cımbızla çeksem anca gelir saçlarım. Ama pek fazla forumlarda yurt dışı ve türkiye de tek başına finasteride kullanan görmedim.

Finasteride tek başına saç artışı sağlar mı yoksa tek başına sadece koruma ve dht baskılamayı mı yapar daha ileri gitmez mi ? Ben minoxidil hakkında şunu düşünüyorum saçların çıkışını hızlandırıyor saç oluşumunu hızlandırıyor saçları kalınlaştırıyor. Ama dht engellendiğinde minoxidil olmadan zaten yine saç çıkışı olmaz mı ? Minoxidil kullanarak 2 ayda çıkar belki ama fin kullanarak 5 ayda çıkar diye düşünüyorum bu konuda yanılıyor muyum ?

Bu arada ben tam olarak seyrek saçlı biri değilim şakaklarım saçlarım falan da gayet yerinde sadece saçlarımın ön bölgesini sıklaştırmak ve saç hacmimi geri kazanmak istiyorum yaş 30.

Bunun için proscar a şans tanımalımıyım misal 6 ay bekleyip olacakları görüp ona göre minoxidil ya da benzeri cell ru vs gibi şeyler eklemelimiyim yoksa boşuna 6-7 ay beklersin topikal kullan mı dersiniz ?

Örnek olması açısından saçlarım renginden kalınlığına şakaklarıma hatta saçımın seyreldiği bölgeye kadar tıpatıp aynı sadece benim şakaklarım biraz daha ilerde ve saçlarım biraz daha gür
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Television+Academy+Arts+Sciences+Presents+rV9K2IfR74ax.jpg
Görüntüleme: 167
Büyüklüğü:  214.1 KB (Kilobyte)
ID:	4351

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millet kel kaldığı halde fin kullanmaktan çekiniyor sen durduk yere hormonlarınla oynuyorsun, e madem saçında sıkıntı yok antiandrojen kullanmak neyine ?
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kendi fotoğrafını atsana kardeşim. Kaç yaşında insanlarız seni hayal edip ona göre mi tedavi önerelim. Finans kullanmaya başlamışsın zaten bundan sonra gerisi senin bileceğin iş. Hiç yoktan hormonlarla oynayıp eldekini de kaybetmek var. Enteresan yahu. Yabancilar finas minox peynir ekmek gibi tuketiyor da onlardaki kellik oranina bak bakayim işe yaramiş mi? Bana finans ile sacini koruyan tek bir kisi göster ama 5 10 sene olacak. Bu süre zarfında da erkekligi bitiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kişiden kişiye değişir,4 senedir kullanıyorum.6. ayın sonunda dökülme durmuş seyrek yerleri kapanmıştı.

Finasterid sadece cinsel yanetkileri ile değerlendiriliyor oysa beyindeki gaba vb sensörleri bozarak (beyin sisi dedikleri) bir çok mental soruna sebep oluyor bu o kadar korkunç ki yaşayan bir bitki oldum diyerek intihara sürüklenen sayısı azımsanacak kadar değil tabi ki herkesde olacak diyemem ancak kumar oynamak için kötü bir seçenek.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

hocam once sakin olun ben bu ilaci kullanmadan once neredeyse 1 yil gece gunduz arastirma yaptim ana dilim gibi ingilizce biliyorum neredeyse cogu makaleyi okudum butun ilaclari takip ettim. 1 yildir sacima en ufak bir uygulama yapmadim ne kadar sacimin seyrek bolgesinden rahatsiz olsamda. Bir anlik hareketle gidip bu ilaci kullanmadim.
    Ben size en assa bu forumdan 10 yildir kullanan 3-4 kisi yurt disindan ise 10-20 kisi gosteririm bunlarin icinde 13 yildir kullanan da var en ufak.bir sikayetleride yok.
    Kendi resmimi koymama konusu ise ozel bir durum fikir vermesi acisindan benzer bir saci gosterdim.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam once sakin olun ben bu ilaci kullanmadan once neredeyse 1 yil gece gunduz arastirma yaptim ana dilim gibi ingilizce biliyorum neredeyse cogu makaleyi okudum butun ilaclari takip ettim. 1 yildir sacima en ufak bir uygulama yapmadim ne kadar sacimin seyrek bolgesinden rahatsiz olsamda. Bir anlik hareketle gidip bu ilaci kullanmadim.
    Ben size en assa bu forumdan 10 yildir kullanan 3-4 kisi yurt disindan ise 10-20 kisi gosteririm bunlarin icinde 13 yildir kullanan da var en ufak.bir sikayetleride yok.
    Kendi resmimi koymama konusu ise ozel bir durum fikir vermesi acisindan benzer bir saci gosterdim.
    Yüzünü karalayarak foto atabilirsin yada sadece saçlı bölgeyi çekip. Ben sadece finas kullanan birine rastlamadım ama sadece dutas kullanan ikizler ve bunun gibi çok örnek var yabancı forumlarda. Big 3(finas minox ketokonazol) dedikleri bi olay var yabancı forumlarda baya popüler belki tek başına kullanmamaları bu yüzden olabilir. Bu lanisterın saçından bile fazlaysa eğer saçların sağlıklı beslenme masaj ve doğal dht blockerlar kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü finasın reflex hyperandrogenicity gibi riskleri var ve içtim bitti olayı yok. Aynı şey minox için de geçerli.

Sükuneti kendinize telkin ediniz sükunetle kullanınız konu açmaya ne gerek ? Nasılsa emin olmuşsunuz...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Ek olarak forumda sürekli insanlara bu konularda laf ediliyor ve üstten bakılıyor finas gibi bir ilaç ya da minox gibi ilaçlar saçlarınız zaten dökülme aşamasındayken işe yarıyor kısacası seyrek bölgelerde önlem ve kurtarma için kullanılıyor daha doğrusu en iyi en doğal sonuçlar bu şekilde alınıyor yani iş işten geçmeden. Ama insanların sorduğu sorular ağıza tıkanıyor tartışılıyor. Bu forumda neredeyse bütün konuları baştan aşşa hepsini okudum saçımda beyaz 1 tel olmamasına rağmen beyaz saç ile ilgili konuşmaları bile okudum. Sonuç olarak insanlar resmen forumdan dışlanıyor.

Ondan sonra ise açtıkları konu başlıklarının altına başlıyor forumdakiler yazmaya "Güncelleme yapın lütfen sizin bilgilerinize ihtiyacımız var" adam daha dönüp yazar mı foruma ? Şahsen açın bakın finasteride kullananlar konusunda neredeyse 10-20 günde bir güncelleme yapıyorum ki bunu yıllarca yapmayı düşünüyorum insanlar bilgi edinsin fikirler paylaşılsın diye.

Ama bu şekilde tartışmalar olduğu zaman adam kendi sorununu çözer tam istediği noktaya getirir ondan sonra ise tek kelime yazmaz bu foruma. Forumda görüyorum 10 yıldır kullananlar 5 yıldır kullananlar birçok iyi sonuç almış kişiler tek kelime yazmıyor özelden cevap yazıyor çünkü aynı şeyleri onlarda yaşamışlar.

Resim konusuna ise tekrar değinmek istiyorum sorduğum soruda aslında resim gerektiren bir durum bile yok soru basit cevabı ise tecrübeyle sabit bu kafayla insanlara cevap verirseniz neredeyse 20 yıl önce bulunmuş ilaç hakkında yarım yamalak bilgiler almaya yıllarca devam eder insanlar. Bu ilacı doğru düzgün şekilde kullanıp herşekilde iyi yönlerini kötü yönlerini bilen insanlar ise tek kelime yazmaz alacakları cevaplardan dolayı.

Ayrıca bu yazıklarım satre isimli kullanıcıya cevaptır.

Son olarakta bundan sonra forumda hiçbir başlık açmayacağıma hiçbir şekilde aktif olmayacağımı temin eder herkese mutlu bir hayat dilerim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sana şunu diyeyim. Birinin yan etki görmediğini anlayamazsin. Adam sana erkekligim bitti diye yazmaz. Hairlosstalk forumu finans ve minox uzerine çalışıyor zaten. Setiye bile etkisiz diyorlar. 2gr kullanip verim alamadim diyen var biz 300 mg kullaniyoruz ona ragmen verim aliyoruz. Araştirmanı yaptıysan konu açmana da gerek yok o zaman. Bu forum finans minox önermiyor bu kadar basit. Siz bildiğinizi yapmişsiniz bize de hayirlisi demek düşer. Biz sana olasi ihtimalleri söyledik bunlari yaşama ihtimalin var. Ve en az bir yönden etki göreceksin. Kimse sürekli ilaç aldim lakin yan etki görmedim diyemez. Organa bir yere vurur bu ilaç.

Sayfa 1/2 12 SonSon