Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Minoxil Dost mu Düsman mi ?

Yeni Üye
    Teşekkür ederim yorumlarının icin

SaçımınDoktoru Üyesi
    1) 18 den 21 yaşına kadar sadece minoxil kullandım ve bu süre içinde saç dökülmem devam etti ama kendi öz 19 yaşındaki kardeşimden çok daha iyi durumdaydı saçlarım ve insanlar hala görünce abim olduğunu düşünüyor.

2) Tedaviyi bıraktıktan sonra zaten neyi kullanırsan kullan saçların yine dökülecek.

3) Ancak tek başına yeterli olmadığını düşünüyorum tedavide anti androjen olmayınca birşeyler hep eksik kalıyor.

sonuç olarak minoxil bence dost.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sayısızca ürün kullanmışımdır şu yaşıma kadar folixir rectiwa bioxcin spectral hepside pahalı ürünler serumların ama minoxilin çıkardıgı saçın 3/1 çıkmadı ... yani kısacası minoxilden baska ben saç çıkaran ürün daha görmedim... ne kadar ürün kullanırsanız kullanın geri saç çıkarmak için minoxile dönüyorsunuz...
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Yeni Üye
    bazı doktorlar ağrı kesici gibi yazıyor ama iyi doktorlar önermekte çekimser davranıyor. koray erdoğan mesela belkide dünyanın en iyi saç ekimi yapan doktoru ama minoksidile karşı

Yeni Üye
    Koray Erdogan saç ekiminden sonra onermiyor olabilir yoksa genel icin mi konusuyor ?

Yeni Üye
    hayır genelde finas tavsiye ediyor diye biliyorum

Yeni Üye
    Ben de bir soru sormak istiyorum.

6 haftadır Min+Dut kullanıyorum. Hiç aksatmadım. Hatta saatlerine bile sadık kaldım. Ama bu yedirme sırasında olsun, sonrasında olsun. Elime saçlar geliyor. Bu 6 hafta zarfında her hafta 3 numarada tuttum saçlarımı masaj sırasında yolunma olmasın diye. Şakaklarda 10 gün sonra tüylenme başladı. Üst kısımda da keza öyle. Ama bu daha önce bu kadar olmayan dökülme canımı sıkmaya başladı.

Forumu baştan sona okumuş, yetmeyip bu konuda başka başka yazıları da okumuş biriyim. Bazı arkadaşlar eminim şunu diyecek; " Cansız, zaten dökülecek saçları döküyor "

Ben de merak ediyorum. Üst tarafı komple sağlıksız ve bu sağlıksız saçları zamanla döküp mü yenilerini çıkaracak ?

Gerçi 10 sene önce Bioxin Serum çıktığında da o kafa masajını yaparken de elime saçlar geliyordu, 8 sene önce Rogaine foamı kullanırken de. Ve şimdi bunu yaparken de geliyor. Ben kafama elimi atsam saç geliyor. Elimi atmayınca bir şey olmuyor 2 sene saçıma hiç bir şey sürmedim. Dökülmedi. Emanet duruyor gibi sanki saçlar.

Alıntı holyone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir soru sormak istiyorum.

6 haftadır Min+Dut kullanıyorum. Hiç aksatmadım. Hatta saatlerine bile sadık kaldım. Ama bu yedirme sırasında olsun, sonrasında olsun. Elime saçlar geliyor. Bu 6 hafta zarfında her hafta 3 numarada tuttum saçlarımı masaj sırasında yolunma olmasın diye. Şakaklarda 10 gün sonra tüylenme başladı. Üst kısımda da keza öyle. Ama bu daha önce bu kadar olmayan dökülme canımı sıkmaya başladı.

Forumu baştan sona okumuş, yetmeyip bu konuda başka başka yazıları da okumuş biriyim. Bazı arkadaşlar eminim şunu diyecek; " Cansız, zaten dökülecek saçları döküyor "

Ben de merak ediyorum. Üst tarafı komple sağlıksız ve bu sağlıksız saçları zamanla döküp mü yenilerini çıkaracak ?

Gerçi 10 sene önce Bioxin Serum çıktığında da o kafa masajını yaparken de elime saçlar geliyordu, 8 sene önce Rogaine foamı kullanırken de. Ve şimdi bunu yaparken de geliyor. Ben kafama elimi atsam saç geliyor. Elimi atmayınca bir şey olmuyor 2 sene saçıma hiç bir şey sürmedim. Dökülmedi. Emanet duruyor gibi sanki saçlar.
    Kıl kökü matrixi mevcut şartların iyileşmesi durumunda canlılığa ve uzamaya devam eder ancak çok daha iyi bir kapasite yakalayabileceği bir biyo ortama sahip olduğunda ise daha büyük bir üretim için matrixi değiştirir ( büyüyen çiçeğin saksı değişimi) Esasında bir bitkinin toprak ile ilişkisi neredeyse tamamen folikül saç derisi ilişkisi ile benzerdir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıl kökü matrixi mevcut şartların iyileşmesi durumunda canlılığa ve uzamaya devam eder ancak çok daha iyi bir kapasite yakalayabileceği bir biyo ortama sahip olduğunda ise daha büyük bir üretim için matrixi değiştirir ( büyüyen çiçeğin saksı değişimi) Esasında bir bitkinin toprak ile ilişkisi neredeyse tamamen folikül saç derisi ilişkisi ile benzerdir.
    Hocam doğru diyorsun da bu olay miracle losyonda neden olmuyor peki?

minoxu defalarca belli aralıklarda kullandım bıraktım ,
    bana yararından çok zararı oldu,şimdiki tecrübem olsaydı kesinlikle kullanmazdım

kısacası minox dost görünümlü düşmandır

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon