8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Minoxil ve Kullanım şekli hakkında?(Herkesi ilgilendiriyor)

Yeni Üye

Minoxil ve Kullanım şekli hakkında?(Herkesi ilgilendiriyor)

Arkadaşlar İyi forumlar ;İyi ramazanlar

Sorum şu.Ben 1 yıldır filan minoxil kullanmaktayım.Sabah 5 fıs akşam 5 fıs şeklinde.yarı kel bir birey sayılırım.elde kalanları minoxil ile tutmaya çalışıyoruz işte...

Biliyorsunuz minoxil kullandığınız zaman sabah çok çirkin bir görüntü çıkıyor ortaya.zaten seyrek saçlıyım bayağı.olanları da kurutuyor iyice seyrek gösteriyor garip bir biçim alıyor saç..

diyorum ki bu kullanım şekli yerine sadece gece 10 fıs sıksam .Bir çözüm olur mu .yoksa sakın yapma fazla gelir .var olan az sayıdaki saçınıda kaybedersin diyor musunuz.yoksa farkı yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsin diyormusunuz
    eğer 10 çok olursa 8 filan da olabilir mi??

Teşekkürler iyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende senelerce günde iki kullandım ama artık geceleri 10-15 fıs sıkıyorum. Sabah losyon kullanmak çok sıkıntı. Minoxun 23 saat scalpta kaldığını gösteren çalışmalar var. İnsülin iğnelemesi ekleyin tedaviye haftada bir tüm scalpı gezin kanama olabilir ama derin yaramalar olumlu etki yapıyor.

Minoxidil kuruduktan sonra hafif bir spreyle su sıkın (alınınızda akmayacak miktarda çok az) sonra bir daha yedirin kurusun ve tarayınız saçınızdaki önceki yapışma ve hacim kaybının geçtiğini göreceksiniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Miracle üstat öyle yapmak yerine direk gece sıksam ? farkı olur mu ? Sen pek tavsiye etmiyor gibisin neden

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    10 defa değil, 50 defa sıksanda emilim olayı kısıtlı oluyor diye biliyoruz? Yoksa yanlış mı biliyoruz?

Saçların kötü oluyorsa, zaten seyrek saçlıysanız bence olabildiğince kısa tutun saçları. Saçları seyrek ve dökülen biri kötü görünür. En iyisi onları kısa tutmak. Sadece bir tavsiye bu. 2 yada 3 numara ideal bu sıcakta.

Yeni Üye
    miracle hocam başta olmak üzere cevapları bekliyorum hala arkadaşlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 defa değil, 50 defa sıksanda emilim olayı kısıtlı oluyor diye biliyoruz? Yoksa yanlış mı biliyoruz?

Saçların kötü oluyorsa, zaten seyrek saçlıysanız bence olabildiğince kısa tutun saçları. Saçları seyrek ve dökülen biri kötü görünür. En iyisi onları kısa tutmak. Sadece bir tavsiye bu. 2 yada 3 numara ideal bu sıcakta.
    ben de tam tersini düşünüyorum saçlar seyrelmedeyken bide 3 numaraya vurunca 100 metreden anlaşılıyo saçların döküldüğü hafif uzun tutmak daha mantıklı bence en azından üst üst biniyor teller seyrek alanları kamufle ediyor.

Detaylarda kaybolmayın minoxidili seyrek kullanın ana tedaviyi minox dışında oturtun.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .