3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Asya topluluklarında neden saç dökülmesi görülmez ?

Asya topluluklarında neden saç dökülmesi görülmez ?

Evet arkadaşlar japonlara çinlilere korelilere hatta sakal testo argümanını çürütmek için yazıyorum hintlilere bakarsanız çoğunun saçı dökülmez, biz de sonuçta bir asya topluluğuyuz eskiden bizde de kel çok nadir görülür yeşilçam filmlerinden görebilceğiniz üzere, ne oldu da asya toplulukları saçlarını kafasında tutarken (eskiden biz de öyleydik) bizim millet kelliğe muhtaç, gen ekspresyonu diye bişey okudum genleri insan isterse açıp kapatabiliyormuş, yapamaz mıyız böyle bir şey ? sonuçta deli gücü denilen şey insan zihninin kendine koyduğu sınırları aşmak değil mi (delirmek), ee madem beynimiz çok güçlü ve vücut bizim vücudumuz kontrol edebiliriz bence, sonuçta genlerimiz bizim emrimiz altında ehuhehueheu >
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muteki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar japonlara çinlilere korelilere hatta sakal testo argümanını çürütmek için yazıyorum hintlilere bakarsanız çoğunun saçı dökülmez, biz de sonuçta bir asya topluluğuyuz eskiden bizde de kel çok nadir görülür yeşilçam filmlerinden görebilceğiniz üzere, ne oldu da asya toplulukları saçlarını kafasında tutarken (eskiden biz de öyleydik) bizim millet kelliğe muhtaç, gen ekspresyonu diye bişey okudum genleri insan isterse açıp kapatabiliyormuş, yapamaz mıyız böyle bir şey ? sonuçta deli gücü denilen şey insan zihninin kendine koyduğu sınırları aşmak değil mi (delirmek), ee madem beynimiz çok güçlü ve vücut bizim vücudumuz kontrol edebiliriz bence, sonuçta genlerimiz bizim emrimiz altında ehuhehueheu >
    Hocam orta asyadan göçeli 1000 sene oldu gen mi kalır daha allah aşkına biz çoktan melez olduk karışık yani genler

Ben sadece gen bazlı olduğunu reddediyorum, Amerika'ya göç eden Asyalılarda saç dökülmesi artıp sakal da bununla paralel artıyor. Farkederseniz I. Dünya Savaşı'ndan önce kellik diye bir problem bütün dünyada yok denecek kadar azdı, hepimiz batılılaşmış yemek kültüründen ötürü zehirleniyoruz, genlerle alakasız olduğunu düşünenler internette genetical expression diye araştırabilir 17 saat gibi kısa bir sürede vücuda bağlı olarak genler açılıp kapatılabilir. Onlar zamanında iyi beslendiler, daha stressiz yaşadılar, temiz hava doğa içinde büyüdüler; AGA genleri kapalı kaldı, biz de böylebir ortamda yaşayınca genler hoop açıldı doğal olarak