Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: masajdan sonra dökülme

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiziksel bir uygulama olduğu için travmatik etki ile de biyosaati resetler bu da telogen efflivium la akraba bir dökülmeye evrilir ancak geçicidir, masaj saçlı alanda etkili ancak dökülme olmuş son evre scalpta yetersizdir yaşı genç saçlı derisi sağlam dolayısı ile masaj alanının hemen gerisinde rezervi, kan, damar, kök hücre aktivitesi mükemmel insanlarda ki etkiyi kendinizde birebir beklemeyin.
    hocam yaşım 17, yani gencim. dökülmesi iyiyemi işaret ? sürekli günde 10-15 dakika kullansam doku sağlam kalacağı için ileride oluşabilecek kelliği önleme ihtimali var mıdır masajın ? şuan ırsi dökülme yok sadece masajdan dolayı dökülüyo bırakmalımıyım masajı ?
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

Alıntı Muteki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yaşım 17, yani gencim. dökülmesi iyiyemi işaret ? sürekli günde 10-15 dakika kullansam doku sağlam kalacağı için ileride oluşabilecek kelliği önleme ihtimali var mıdır masajın ? şuan ırsi dökülme yok sadece masajdan dolayı dökülüyo bırakmalımıyım masajı ?
    Mesajımda yanıt mevcut bir daha okuyun.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajımda yanıt mevcut bir daha okuyun.
    hocam çok özür dilerim anlayamadım net olarak, günlük masaja devam etsem koruyucu etki yapar mı kusura bakmayın teknik olarak pek bilgim yok
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam çok özür dilerim anlayamadım net olarak, günlük masaja devam etsem koruyucu etki yapar mı kusura bakmayın teknik olarak pek bilgim yok
    Şair burda masajla dökülen saç travmatikdir yani geçicidir diyor. Saçlı deride işe yarar ama arizona çölü gibi kafan varsa pek bişey bekleme diyor. Kısaca devam et uzun dönemde etkisini görürsün.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şair burda masajla dökülen saç travmatikdir yani geçicidir diyor. Saçlı deride işe yarar ama arizona çölü gibi kafan varsa pek bişey bekleme diyor. Kısaca devam et uzun dönemde etkisini görürsün.
    korur mu saçları ileride ? hiç dökülmem olmadı saçımda genetik v.b. günde 10 dk yapsam her gün doku saülaö kalacağından kelliği engellemiş olur muyum
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

SaçımınDoktoru Üyesi
    korur mu saçları ileride ? hiç dökülmem olmadı saçımda genetik v.b. günde 10 dk yapsam her gün doku saülaö kalacağından kelliği engellemiş olur muyum
    Güzel kardeşim yaşın muhtemelen küçük ve anksiyete kaygı yaşıyorsun gayet normal fakat daha çok kafaya takarsın uzun vadede yarardan çok zararını görürsün relax ol ve masaj yapmaya devam et engelmesen bile yararını mutlaka görürsün.. Canını sıkma eğitimine odaklan ve tedavilere devam et

Baştan hiç bir şeyden garanti elde edemezsin, başlayacak ve süreç içerisinde neyin olduğunu kavrayacak ve muhtemelen bir kaç ay/yıl sonra insanlara yol gösteren yazılar yazacaksın bu sebeple rahat bir şekilde hiç bir şeye takılmadan bocalamadan devam edin merak etmeyin çok uzun yıllar saçın kalacak sende.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

sağolun abilerim dökülmenin çok artması dışında saç derisinde sivilce, kepek ve kırmızı sivilceler görmeye başladım bu nedendir masajdan sonra oluştular ?
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağolun abilerim dökülmenin çok artması dışında saç derisinde sivilce, kepek ve kırmızı sivilceler görmeye başladım bu nedendir masajdan sonra oluştular ?
    Masajla oluşmaz belirttiğin durumlar,masajla birlikte kullandığın etkenler daha fazla emilmeye başlamış oldu deri tarafından, kullandığın etkenleri bilmiyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masajla oluşmaz belirttiğin durumlar,masajla birlikte kullandığın etkenler daha fazla emilmeye başlamış oldu deri tarafından, kullandığın etkenleri bilmiyorum.
    hiç etken kullanmıyorum şu an, şampuanım bile aynı beslenme aynı stres yok, ama masajdan sonra oluşmaya başladığına eminim kırmızı uclu sivilcelerden hiç olmamıştı daha önce kepek de bu kadar yoktu
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon