Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesini engellemeye yardımcı bitkiler ile kür oluşturma projesi

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç dökülmesini engellemeye yardımcı bitkiler ile kür oluşturma projesi

Arkadaşlar merhaba ben bir aktarın yanında çalışmaya başladım dolayısıyla elimdeki imkanlar baya çoğaldı. Çalıştığım yerde birkaç tane bitkinin karışımıyla zayıflama, akciğer temizleme vs. kürleri hazırlanıyor, benimde aklıma saç dökülmesiyle ilgili bir kür yapabilir miyim diye geldi patrona sordum izin verdi şimdi sizden isteğim bana bildiğiniz saça faydalı bitkileri yazabilir misiniz örn: yeşil çay vs. bunları karıştırıp kendime bir kür oluşturacağım sonuçlarınıda tedavi sayfamda paylaşacağım inşallah.

KESİNLİKLE TİCARİ AMAÇLI YADA ÇALIŞTIĞIM YERİN REKLAMINI YAPMA AMAÇLI DEĞİLDİR BU KARIŞIMI YAPIP PAKETLEMESİNİ FALAN YAPIP SATMA GİBİ BİR OLAY OLMAYACAK SADECE KENDİM KULLANACAĞIM

Alıntı kamisama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral/topikal ?
    Oralda topikalde düşünüyorum sabah akşam hem içilebileceğim bir bitkisel çay gibi hemde saçları durulayabileceğim birşey

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kekik,ısırgan-sinemaki,at kuyruğu ayrı kullanabilirsin.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Gözlemlediğim kadarıyla forumda Yakı otu ile Isırgan otu çok kullanılmış, olumlu geri dönüşler alınmış. Ayrıca Gingko Biloba vücuda ve dolayısıyla saça çok faydalıdır. Kendin deneyimleyebilirsin.

Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kekik,ısırgan-sinemaki,at kuyruğu ayrı kullanabilirsin.
    Teşekkür ederim. İsteğim hepsini ayrı ayrı kullanmak yerine karışık bitkilerden oluşan bir şey mesela bu dediklerinizi bir karışım yapıp sabah akşamkaynatıp içmek suyunu losyon gibi kafama uygulamak

Alıntı kamisama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözlemlediğim kadarıyla forumda Yakı otu ile Isırgan otu çok kullanılmış, olumlu geri dönüşler alınmış. Ayrıca Gingko Biloba vücuda ve dolayısıyla saça çok faydalıdır. Kendin deneyimleyebilirsin.
    Tamam hocam bunlarıda yazdım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence oncelikle bu aktarlarda satilan yag sabun ot vs ne kadari dogal ve guvenilir hanhi markalar durust calisiyo falan icerden biri olarak bunlari ogrenip paylasman daha iyi olur. Bakiyoruz pazarda da yag var sisede satiyo aktarda da internettede hepsinin fiyatlari degisik haliyle guvenemiyoz. Sen bize hangi marka iyidir namuslu is yapar falan ogrenebilirsen gercekten cok faydali olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı talhayaldiz96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam hocam bunlarıda yazdım
    Bitkileri kullanirken kullanim miktari ve suresi bakimindan dikkatli olunmalidir. Sinamekinin uzun sure istikrarli kullanim sonucunda bagirsak tembelligi ve florasini bozma riski vardir. Yesilcayda miktari fazla kullanildigi takdirde katesinlerin testosteronu dusurme ve jinekomasti tehlikesi vardir. Vucutta hormon ve kortizol dengesi cok hassastir. Aldiginiz etkenlerin etkisini zamanla gozlemlersiniz. Ama iyi arastirmaniz gerekebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bütçeni ve zamanını daha gerçekçi tedavilere ayırmanı öneririm ama madem araştırıyorsun;

https://www.hairlossrevolution.com/blog/

Bu blogta saç dökülmesi ile ilgili doğal tedaviler hakkında Türkçe kaynaklarda bulamayacağın araştırmalar var göz at istersen.

Sayfa 1/3 123 SonSon