Sayfa 9/16 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
152 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Saç Diplerinde Acı

Yeni Üye
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masajın etkisi geçince oluyor o günde 3 e böl sabah ögle akşam yap. Sac dökülmen de azalir saçlarin hizli uzar kalitesi de artar
    Sartre hocam selamlar, forumda, youtube'da biraz bakındım ama net bir kaynağa ulaşamadım. Saç derisine nasıl masaj yapmamız gerekiyor? Günde tek sefer mi yapılmalı? Dediğiniz gibi 3 sefer mi yapılmalı? (yukarıdaki arkadaş özelinde mi günde 3e bölerek yapmasını tavsiye ettiniz bilemediğim için soruyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bugra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sartre hocam selamlar, forumda, youtube'da biraz bakındım ama net bir kaynağa ulaşamadım. Saç derisine nasıl masaj yapmamız gerekiyor? Günde tek sefer mi yapılmalı? Dediğiniz gibi 3 sefer mi yapılmalı? (yukarıdaki arkadaş özelinde mi günde 3e bölerek yapmasını tavsiye ettiniz bilemediğim için soruyorum)
    https://www.youtube.com/watch?v=sEa6EH905zw
    https://www.youtube.com/watch?v=dGncIxAplEg
    https://www.youtube.com/watch?v=isoleXV8Inc
    https://www.youtube.com/watch?v=dGncIxAplEg
    bunlara bakabilirsin direk kamisama adında üyemiz bile var ben ondan gördüm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bugra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim masajı herkes yapmali zararı yok 3 sefer dedi ama ne kadar çok. okadar iyi bence

SaçımınDoktoru Üyesi
    iyi günler biliyorum 4-5 gün oldu ama gelişmeleri yazmak istedim ;
    süt ürünleri kestim bı faydası olmadı bence başka bişi var yada hiç alerjim yok bı ara o kadar rahattı ki kafam ağrılar çok azaldı yanmalar gitti falan filan ertesi sabah bı uyandım yine aynı ağrılar yanmalar mahvetti beni sivilceler var vertex etrafında yani sol ve sağ arka da.
    bişi sorcam mastürbasyon ile alakası var mı bu ağrıların yanmalarin bu durumun bı de benim ne yapmam lazim yediklerime dikkat ediyorum masaj yoğun yapıyorum ama ufak bı rahatlama bile olmuyor mastürbasyon ile bı iliskisi var mı kafayı yicem ağrılardan duramıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    çok özür dilerim belki bana çok kizicaksiniz ama mecbur yazdım başka yapacak bişey yoktu vaktinizi alıyorum kusura bakmayın bide kafamı çok sık yıkarım yani haftada 3-4 defa bundan olabilir mi sonuçta şampuan kimyasal zarar verir belki

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardesim geçen hafta farklı bi sampuan alayım dedim migrosa gittim zeytin yağlı sampuan aldım neyse yıkadım kafayı sampuanla 1 saat sonra bir baktım kafamın tam tepesinde bi yanma meydana geldi daha sonra acaba sampuandan mı diye aynı sampuanla kollarımı yıkadım yarım saat icinde bir baktım kollarımda yanmaya basladı anladım ki sıkıntı sampuanda. Daha sonra bu yanmalar enseme omuzlarıma yüz bölgeme yayılmaya başladı ertesi gün bir baktım ellerimin üstü kücük kırmızı sivilceye benzer biseyler cıkmış. Ertesi gün kollarımın bazı bölgelerinde de cıktı bu arada yanmalar da devam ediyodu. 4. Gün çok şükür ki yanmalar hafifledi 5.gün hemen hemen yanma kayboldu arada gelip gitti ve sivilcelerin kücüldüğünü gördüm. 6. Gün yanmalar gecti sivilceler de cok cok küçüktü. 7.gün çok şükür hepsi geçti.. Belki bi fikir olusturması açısından anlatmak istedim çok sıkıntılı bir süreç kardeşim Allah şifa versin

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi şimdi şampuan mi değiştireyim benim bu yanmalar ağrılar ensede azcik var vertex çevresinde ara sıra on kısımlarda oluyor

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sampuanı değiştir kardeşim ben şahsen bebe şampuanı kullanıyorum daha az kimyasal içerdiği için yalnız yeni aldğım zeytin yağlı şampuanda bebe şampuanıydı ama alerji yaptı tekrar eskiye döndüm sıkıntı yok şuan.Ayrıca ketoral sampuanda tavsiye ederim haftada 1 kullan. Bu şekilde 1 hafta 10 gün süre tanı bi değişiklik olmazsa mutlaka doktora git derim..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dht58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sampuanı değiştir kardeşim ben şahsen bebe şampuanı kullanıyorum daha az kimyasal içerdiği için yalnız yeni aldğım zeytin yağlı şampuanda bebe şampuanıydı ama alerji yaptı tekrar eskiye döndüm sıkıntı yok şuan.Ayrıca ketoral sampuanda tavsiye ederim haftada 1 kullan. Bu şekilde 1 hafta 10 gün süre tanı bi değişiklik olmazsa mutlaka doktora git derim..
    sağol abi evde Dalin var onu kullanayim biraz , ama ben bu dalini 1 hafta öncede kullanmıştım öylesine acaba ağrıları bu mu yaptı neyse bı denicem yapcak bişi yok normalde zaman önemli ama ağrılar arttığı için yazdım

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler biliyorum 4-5 gün oldu ama gelişmeleri yazmak istedim ;
    süt ürünleri kestim bı faydası olmadı bence başka bişi var yada hiç alerjim yok bı ara o kadar rahattı ki kafam ağrılar çok azaldı yanmalar gitti falan filan ertesi sabah bı uyandım yine aynı ağrılar yanmalar mahvetti beni sivilceler var vertex etrafında yani sol ve sağ arka da.
    bişi sorcam mastürbasyon ile alakası var mı bu ağrıların yanmalarin bu durumun bı de benim ne yapmam lazim yediklerime dikkat ediyorum masaj yoğun yapıyorum ama ufak bı rahatlama bile olmuyor mastürbasyon ile bı iliskisi var mı kafayı yicem ağrılardan duramıyorum
    Mustafa önce sütü kes 2 hafta boyunca eğer geçmezse bu sefer yumurtayı çıkar beslenmenden demiştim bunu yapabildin mi.?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 9/16 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon